theatre of tragedy is dead !

ce mai ascultam, discografie diversa, ce ne place, ce nu...
Post Reply
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 246
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:23 pm
Location: Brasov

theatre of tragedy is dead !

Post by laurentiu »

astazi am citit cu stupoare pe site-ul oficial ToT despre desfiintarea trupei. vor mai concerta anul asta pana in data de 2 octombrie, cand se vo r implini 17 ani de la formarea trupei.
as fi vrut sa scriu un necrolog despre vestea asta, insa ma copleseste disparitia unei trupe care m-a incantat de-a lungul anilor. am fost la concertul lor de acum cativa ani de la tg mures, i-am ascultat zile intregi, am incercat din rasputeri sa fac rost de un dvd cu macar unul din concertele lor. raman cu o amintire frumoasa, dar si cu regretul ca de-acum inainte gothic-ul pierde inca un reprezentant de valoare..
ohne dich kann ich nicht sein...
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

cam brusca hotararea sincer....ultimul lor album nu a fost chiar potrivit pt desfiintarea trupei...poate ca par absurd..dar sunt sigur ca in 2-3 ani isi vor da seama ca au facut o greseala si vor reveni (cum au facut si alte trupe)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 246
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:23 pm
Location: Brasov

Post by laurentiu »

cica decizia a fost luata in timp ce lucrau la ultimul album. din punctul meu de vedere, am senzatia ca au sesizat ei insisi ca sunt cam in pana de idei. ultimul album imi pare un pic cam tras de par fata de precedentele. e posibil sa fie doar un truc de marketing, insa ma gandesc ca altfel de ce nu si-au luat ca cei de la rammstein vreo 4 ani de vacanta in care sa-si plimbe bebelusii dupa care sa revina in forta.. nu stiu, vom vedea
ohne dich kann ich nicht sein...
Post Reply