Albumul Preferat

clasamente, statistici, preferinte, comparatii...

Moderator: Cristina

Album Preferat

Herzeleid
2
5%
Sehnsucht
4
10%
Mutter
20
50%
Reise, Reise
6
15%
Rosenrot
4
10%
Liebe ist für alle da
4
10%
 
Total votes: 40

User avatar
m1a1carabine
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 261
Joined: Mon Jan 11, 2010 12:04 am
Location: Bucuresti

Albumul Preferat

Post by m1a1carabine »

Stiu ca e o alegere foarte grea..dar sa vedem pentru ce album va decideti fiecare:)...eu m-am gandit intre Herzeleid, Mutter si Rosenrot.. :lol: e destul de greu dar totusi am ales Herzeleid..(sau poate mai bine alegeam Mutter :D )dar toate imi plac foarte mult..
Yeaaah \m/
User avatar
JAGD VAMP
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 88
Joined: Fri Jan 08, 2010 11:32 pm
Location: underground

Post by JAGD VAMP »

nici nu votez// eu le ador pe toate hahaha :twisted:
JAGD VAMP ESTE UN ARTIST CYBERPUNK ANONIM/// ORICE LEGATURA CU REALITATEA ESTE PUR INTAMPLATOARE
User avatar
Andrei
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 132
Joined: Thu Oct 08, 2009 2:22 pm
Location: Petrosani

Post by Andrei »

Am ales Mutter, contine marile lor hituri. Defapt, cum zice si JagdVamp, toate sunt nebunie curata. Nu numele albumului conteaza pentru noi, conteaza ca e Rammstein :D
Was bist du doch nur ein TIER?!
User avatar
Mihai
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 76
Joined: Thu Sep 17, 2009 1:24 am
Location: Braila
Contact:

Post by Mihai »

Mutter cu siguranta
Image
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

cea mai grea intrebare...sunt incapabila sa raspund...
dar dupa ce mi-am batut capul o vreme indelungata , mi-am zis "hai totusi sa votez unul"...asa ca am optat pentru "Rosenrot" pentru ca pe el se afla melodia mea de suflet "Zerstören"...desi as vota si " Reise,Reise"
Last edited by AVA on Sun May 16, 2010 10:51 am, edited 2 times in total.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Reise Reise fur immer :D (datorita celui mai bun clip al lor - Mein Teil...celei mai triste si induiosatoare melodii a lor - Ohne Dich..celei mai bune melodii de debut de concert - Reise Reise...si,aici voi fi sustinut mai ales de Petru si Cristina - cea mai spectaculoasa melodie live - Morgenstern)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Categoric! Eu te sustin si pentru: "Ohne dich" si "Reise, Reise" ca debut in concert. Si acum cand o ascult imi amintesc sentimentul unic de a fi acolo. Mai mult decat oricare alta piesa imi aminteste. Si eu sunt mereu tentata sa spun de "Reise, Reise" ca este cel mai bun, dar "Mutter" ramane totusi no. 1 pentru mine, pentru tot ce e acolo. Si mai ales pentru piesa "Mutter", regina reginelor :)
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Herzeleid
Pentru mine asta este esenta Rammstein, nu stiu de ce mi se pare atat de reprezentativ. Poate pentru ca mi se pare ca fiecare piesa degaja extrem de multa energie. E albumul pe care l-am ascultat cel mai mult pana acum. Desi, de fiecare data cand ascult cate un album de la ei, imi zic: gata, asta e albumul meu preferat! :twisted:
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 246
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:23 pm
Location: Brasov

Post by laurentiu »

nu pot vota, si asta fiindca am 3 albume preferate: herzeleid, sehnsucht si liebe.. am sarit peste perioada pe care am comentat-o aici de atata timp, in care trupa lasase parca un pic garda jos.. acum au revenit in forta si asta imi place.. fara sa exegerez, ascult ultimul album tot timpul in masina, ca a ajuns sa ma intrebe lumea daca mai am si alta muzica...
ohne dich kann ich nicht sein...
User avatar
m1a1carabine
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 261
Joined: Mon Jan 11, 2010 12:04 am
Location: Bucuresti

Post by m1a1carabine »

Rapunzel wrote:Herzeleid
Pentru mine asta este esenta Rammstein, nu stiu de ce mi se pare atat de reprezentativ. Poate pentru ca mi se pare ca fiecare piesa degaja extrem de multa energie. E albumul pe care l-am ascultat cel mai mult pana acum. Desi, de fiecare data cand ascult cate un album de la ei, imi zic: gata, asta e albumul meu preferat! :twisted:
Si eu sunt de aceeasi parere :D
Yeaaah \m/
User avatar
icecherry_ale
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 6
Joined: Wed Jul 21, 2010 9:01 pm
Location: Bistrita

Post by icecherry_ale »

hmmm...ROSENROT parca e mai aproape de "noi" :wink: my vot!
(o_0)
"Let me hear you speaking just for me!"
User avatar
Amon
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 76
Joined: Wed Jan 27, 2010 4:14 am
Location: Sibiu

Post by Amon »

Nu as putea sa dau un astfel de vot caci nu as putea spune care dintre "copii " celor de la Rammstein este mai frumos. Asa cum spuneam intr-un post precedent, consider ca fiecare album este o etapa atat in viata lor cat si in a mea. Am crescut emotional si spiitual cu fiecare album caci fiecare are o aura angelica si una demonica. Am suferit, am trait si am murit de o mie de ori, ca de o mie de ori sa simt viata pulsand nebuneste in venele mele... totul este atata de Rammstein, atat de frumos si atat de profund! Cum as putea oare sa aleg?!
Manche führen, manche folgen
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Asa e... ai mare dreptate. Eu am decis sa fie "Mutter" numai pentru faptul ca de la el am inceput sa-i ador si sa traiesc practic intr-o alta dimensiune, ulterior avand aceiasi ochi, urechi si inima si pentru cele doua de dinainte. In realitate este foarte greu de ales, pentru ca totul este un superlativ absolut, atat muzical, cat si emotional.
User avatar
Redline
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 20
Joined: Wed Oct 20, 2010 7:40 pm

Post by Redline »

am ales Reise, Reise fiindca dintre toate, acesta ma relaxeaza cel mai mult ( mai ales Los)
Tiefer Tiefer
Sag es Sag es Laut
User avatar
alexramm
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 207
Joined: Tue Oct 20, 2009 5:50 pm
Location: Bucuresti

Post by alexramm »

toate albumele lor au piese grele.... fiecare album e reprezentat de cate o piesa anume. eu am ales Herzeleid, albumul lor de debut. odata ce au inceput, nu s-au mai oprit!!!
Post Reply