Munte si drumetii

tot ce va trece prin cap si doriti sa povestiti, intrebari, raspunsuri...
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Unde ai facut tu 15 km in Brasov?! Te-ai invartit in jurul Pietei Sfatului? Cate ture ai facut?
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

PEnTRU wrote:Unde ai facut tu 15 km in Brasov?! Te-ai invartit in jurul Pietei Sfatului? Cate ture ai facut?
:D :D
Nici vorba. Cam asta a fost turul: de la mine pana la Carpatex, apoi pe sus pe stradutele de sub padurea de pe Dealul Melcilor, tot pe acolo pana la Star, de acolo in Schei, tot pe stradute de la marginea padurii, de acolo la Carrefour :D :D iar de la Carrefour pe Saturn, Gemenii, Zizinului, Centrul Civic, si din nou acasa. Mi-a luat cam 3 ore.
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Mooooama, ai vizitat tot Brasovul! :D Ai facut un triunghi imbarligat. Esti foarte tare! :)
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Cristina wrote:Mooooama, ai vizitat tot Brasovul! :D Ai facut un triunghi imbarligat. Esti foarte tare! :)
Si foarte ud, ca m-au prins cam 3 reprize de ploi :evil:
Image
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Am fost azi in Piatra Craiului. O poza:

Image
Image
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

AWWWWWWESOOOOOOOMMMEEEEE
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

draqdla4, e de pe Piatra Mica a Craiului, nu? nu era noroi pe drum?
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Cristina wrote:draqdla4, e de pe Piatra Mica a Craiului, nu? nu era noroi pe drum?
Da, e pe Piatra Mica. Noroi nu a fost. Si nici oameni, speriati probabil de ploile recente :)
Image
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

fac si eu un apel la sportivii de pe forum (PEnTRU), va rog si eu frumos, spuneti-mi si mie cum pot sa fac rost de un mountain bike destul de bunicel, calitate dar mai ieftin, ma refer la ceva shop online....craiova e un oras de shaormisti umflati, magazine sportive bune, mai rar.....va multumesc anticipat :)
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Calatoriile si mai ales drumetiile la munte sunt rupte din rai:D Si cand treci pe langa asa ceva, nu poti sa nu te opresti sa tragi un cadru...
Image
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

liniste si frumusete...frumoasa poza!
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

The Chaser, e in drum spre 7 Scari, nu? Am vrut sa merg si eu in weekend, dar am amanat, din cauza ploilor.
Image
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Da, e spre 7 scari :wink: Ma bucur ca cunosti locurile asa de bine. Am fost pana in varf saptamana trecuta, ne-a prins ploaia exact cand am ajuns jos in Darste....dar nu mi-a parut rau. Am inceput incetisor anu asta cu muntii, pana acum am facut Postavaru si Piatra Mare. Urmeaza Ciucasul...
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

The Chaser wrote:Da, e spre 7 scari :wink: Ma bucur ca cunosti locurile asa de bine. Am fost pana in varf saptamana trecuta, ne-a prins ploaia exact cand am ajuns jos in Darste....dar nu mi-a parut rau. Am inceput incetisor anu asta cu muntii, pana acum am facut Postavaru si Piatra Mare. Urmeaza Ciucasul...
Anu asta am fost doar in Piatra Craiului, de 3 ori (una pe zapada). In Ciucas n-am ajuns pana acum niciodata, pentru ca e cam greu de facut ture de o zi, dar e destul de sus in planurile mele de viitor.
Image
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Pai Ciucasul nici nu e munte de colindat intr-o zi, desi cunosc pe cineva care plecand de la 4 dimneata, a facut varful si s-a intors acasa pe la 9 seara. Parerea mea e ca Ciucasul e un loc unde se merita sa mergi cu oameni care iubesc intr-adevar muntele si sunt dispusi sa petreaca pe culmi chiar si 3-4 zile. Ar fi pacat sa ratezi din cauza ca te grabesti un rasarit, apus sau sa nu poti sta linistit sa tragi cate cadre vrei (HDR, panorame...). Dupa Ciucas, Retezatul ar fi urmatorul, dar nu stiu daca ajung anu asta...
Last edited by The Chaser on Sun Aug 15, 2010 12:32 am, edited 1 time in total.
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
Post Reply