Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cum ati descoperit Rammstein?
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> ...SI ALTELE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
AndreiO
General
General

Data inscrierii: 30/Noi/2012

MesajTrimis: Sam Dec 08, 2012 3:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cristina a scris:
Dupa ce-i vezi pe Rammstein live, te linistesti. Nu vor mai exista RHCP. Very Happy

Smile sper sa ai dreptate ca inca am flash back-uri cu imaginea stadionului aproape full Smile cand ies in orash si baga Dani california Smile asa tare ma rup sau californication se face pielea de gaina Smile sper sa fie macar la fel si la rammstein !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Kida
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 05/Mar/2012

MesajTrimis: Joi Dec 20, 2012 10:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Fiindca tot am reusit (in sfarsit) sa-mi fac timp sa si postez pe'aici, nu doar sa citesc noutatile, uite si "povestea" mea:

Acum 11 ani (eram in clasa a 7-a) un coleg mi-a dat albumele "Herzleid" si "Sehnsucht" fiindca el nu intelegea nici un cuvant de germana iar eu eram cea mai buna la germana din clasa pe vremea aia Smile) nu cred ca mai e nevoie sa precizez ca mi-au placut la nebunie si ii ascult cu aceeasi placere si in ziua de azi.
AndreiO
General
General

Data inscrierii: 30/Noi/2012

MesajTrimis: Joi Dec 20, 2012 10:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bv tie Smile eu astept cu nerabdare sa i vad.. ca sa pot compara cu red hot.. orcum is diferiti total ... si red hot or fost primul meu concert major deci mor marcat .. astept si rammstein sa imi lase cicatrici in 28 Smile iulie
Shilo
General
General

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Vin Dec 21, 2012 6:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Kida a scris:
nu cred ca mai e nevoie sa precizez ca mi-au placut la nebunie

Nu e nevoie să precizezi, însă nu ne supărăm dac-o faci! Razz
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
PS: Chiar de două ori! Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Shilo
General
General

MesajTrimis: Sam Oct 05, 2013 12:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Niciodată nu e prea târziu să descoperi Rammstein Smile

http://www.asiiromani.com/exclusiv/20287-la-aproape-un-secol-de-via-hilda-pariaz-pe-rammstein.html

Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Sam Oct 05, 2013 1:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tanti asta a fost la after-party Sonisphere, cu nepoata sau fiica ei. Era pe lista de invitati ai trupei, alaturi de mine Smile Si spune ca a fost invitata in 2010 la concertul lor in Bucuresti.
Avea si ea loc la VIP la concert, era aproape de mine Smile
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 21/Mai/2010

MesajTrimis: Lun Oct 07, 2013 7:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

1997. Vazut videoclipul piesei "Engel" pe MCM sau Atomic. Cumparat casetele originale pentru "Herzeleid" si "Sehnsucht" de la buticul specializat aflat (pe atuncea) la exteriorul si parterul magazinului Unirea. "Good old times". Nostalgia, bat-o vina!
P.S. Inca mai am casetele. Sunt puse la loc de cinste. Alaturi de alte "bunataturi". Smile
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Oct 08, 2013 9:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Interesant. Nici nu-mi amintesc daca in Brasov la acea vreme se gaseau pe undeva casete originale. Rolling Eyes
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> ...SI ALTELE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Pagina 10 din 10

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro