Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

La ce ascultati Rammstein?
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> ...SI ALTELE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

La ce ascultati Rammstein?
La casti, doar pe drum
2%
 2%  [ 1 ]
La casti, si la scoala/munca
0%
 0%  [ 0 ]
In masina
0%
 0%  [ 0 ]
Acasa
16%
 16%  [ 6 ]
Si in masina si la munca
2%
 2%  [ 1 ]
Si acasa, si in masina, si la munca
37%
 37%  [ 14 ]
Si acasa si in masina
5%
 5%  [ 2 ]
Si acasa si pe drum, la casti
35%
 35%  [ 13 ]
Voturi totale : 37

Autor Mesaj
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 23/Sep/2009

MesajTrimis: Joi Mai 06, 2010 2:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si trebuie neaparat ascultata live! Wink
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
st.spell
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 12/Iun/2010

MesajTrimis: Sam Iun 12, 2010 6:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hmmm.Well Rammstein ascult oriunde si oricand daca am posibilitatea asta bineinteles.
Merg si eu cu dragos o tura Laughing Laughing Așa îmi iau și eu porția de energie dimineața.Din urechi îmi intră direct in sânge!!! Very Happy
il mai aut câteodată pe tata prin casă...Meine Tochter ist verrückt
Laughing Laughing .(el e mai mult cu scorpions:DAc/Dc..din astea)
Sus
AVA
General
General

Data inscrierii: 26/Oct/2009

MesajTrimis: Sam Iun 12, 2010 6:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Inseamna ca tatal tau e cool si e bine spre deosebire de altii care habar nu au de muzica. Stie el ce stie... Laughing
Sus
st.spell
Feldwebel
Feldwebel

MesajTrimis: Sam Iun 12, 2010 6:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da.stiu...cred ca sunt norocoasa fata de alte persoane care au parinti care nu accepta rock in casa Laughing sau in cele mai rele cazuri care asculta manele...
Tatal meu detesta manelele la fel si mama care e un caz mai special.S-a indragostit de melodiile mai lente de la Sonata Arctica si ma mai roaga si ea sa pun Scorpions uneori Very Happy
Sus
AVA
General
General

MesajTrimis: Sam Iun 12, 2010 6:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mda! al meu tatic si acum incearca sa ma convinga ca Celentano si Furdui-Iancu reprezinta muzica in sine si cum de ani de zile suspina dupa blonda din ABBA refuza categoric sa accepte ca mai exista si rock. Laughing Laughing Laughing noroc cu maicamea care e mare fan Depeche si nu se sfieste sa spuna ca Rammstein nu suna rau Laughing Laughing Laughing
Sus
Rapunzel
General
General

Data inscrierii: 07/Dec/2009

MesajTrimis: Sam Iun 12, 2010 6:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@AVA
Laughing Laughing Tot mamele ne salveaza!
Eu am noroc, ca ai mei sunt niste parinti rock'n'roll, cum le zic eu. De fapt, mai mult hard rock. Tata e cu Deep Purple si mama cred ca e cel mai mare fan Guns'n'Roses din Romania Twisted Evil Daca o sa cante astia vreodata pe aici, ea o sa fie in primele randuri, parca vad! Cu Rammstein inca ma mai lupt cu ea, nu ma las pana nu o convertesc Twisted Evil
Sus
st.spell
Feldwebel
Feldwebel

MesajTrimis: Sam Iun 12, 2010 6:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mai sunt si cazuri mult mai triste,serios! Laughing Laughing De exemplu parinti manelisti care daca te aud ca asculti Rammstein spun ca esti satanist. Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing Laughing
Sus
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Sam Iun 12, 2010 6:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

welcome in "za clab"....... Laughing
Rührt euch nicht!"
Sus
Sylar
General
General

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Sam Iun 12, 2010 6:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

taica-miu house (de cand e taximetrist)
mama - Depeche Mode

house + pop-rock = Rammstein Laughing

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Rapunzel
General
General

MesajTrimis: Sam Iun 12, 2010 7:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

st.spell a scris:
Mai sunt si cazuri mult mai triste,serios! Laughing Laughing De exemplu parinti manelisti care daca te aud ca asculti Rammstein spun ca esti satanist. Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing Laughing

Mda, eu din astea am patit o groaza, dar cu persoane pe care la vremea aia le consideram prietene.... Sad
Sus
st.spell
Feldwebel
Feldwebel

MesajTrimis: Sam Iun 12, 2010 7:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

scuze ca stric momentul Laughing Laughing
propun sa ne mutam in Diverse-off topic.
Laughing
http://www.rammstein.ro/forum/viewtopic.php?p=7456#7456

Ultima modificare efectuata de catre st.spell la Sam Iun 12, 2010 7:07 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Rapunzel
General
General

MesajTrimis: Sam Iun 12, 2010 7:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai nu neaparat, putem sa facem discutia on topic, de exemplu: mie imi place sa ascult Rammstein cand ma gandesc la ce parinti de treaba am si la cati prieteni am renuntat doar pentru ca asculta manele la birou Twisted Evil Twisted Evil
Sus
st.spell
Feldwebel
Feldwebel

MesajTrimis: Sam Iun 12, 2010 7:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ceee noroc am... Laughing Ca pot asculta Rammstein in voie...la maxim.Doar cand e mama bineinteles Laughing .
Sus
AVA
General
General

MesajTrimis: Sam Iun 12, 2010 7:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sylar a scris:
taica-miu house (de cand e taximetrist)
mama - Depeche Mode

house + pop-rock = Rammstein Laughing

ai mei nu sunt cu house dar Sylar ceva nu e ok la mamele noastre...'or fi neamuri. Daca mai imi spui ca ai si un frate fan Beyonce ...m-ai bulversat total.
Sus
st.spell
Feldwebel
Feldwebel

MesajTrimis: Sam Iun 12, 2010 7:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

-----------------------------------
Suspans! Laughing Laughing Laughing
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> ...SI ALTELE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4  Urmatoare
Pagina 3 din 4

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro