Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

La ce ascultati Rammstein?
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> ...SI ALTELE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

La ce ascultati Rammstein?
La casti, doar pe drum
2%
 2%  [ 1 ]
La casti, si la scoala/munca
0%
 0%  [ 0 ]
In masina
0%
 0%  [ 0 ]
Acasa
16%
 16%  [ 6 ]
Si in masina si la munca
2%
 2%  [ 1 ]
Si acasa, si in masina, si la munca
37%
 37%  [ 14 ]
Si acasa si in masina
5%
 5%  [ 2 ]
Si acasa si pe drum, la casti
35%
 35%  [ 13 ]
Voturi totale : 37

Autor Mesaj
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Dum Noi 22, 2009 1:31 pm    Titlul subiectului: La ce ascultati Rammstein? Raspunde cu citat (quote)

Cum, unde, cand si la ce (ca de ce stim cu totii Rolling Eyes ) ascultati Rammstein?
Eu ascult la casti, pe drum, cel mai mult in metrou (asa vad ce zgomotoase sunt) si foarte putin acasa, la calculator. In schimb in metrou se uita lumea la mine cu mutre ciudate. "Ce-o da si asta din gura atata?" Si mai grav e cand ascult Waidmanns Heil, ca pur si simplu nu pot sa ma controlez. Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Sylar
General
General

MesajTrimis: Dum Noi 22, 2009 1:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ascult oriunde am posibilitatea..mai ciudat e cand merg cu troleul la facultate..si se nimereste Rein Raus(varianta live de pe dvdul Volkerball)..mai strig cat pot de incet(REEEIIINNNN RAAUUUSS) Rolling Eyes Rolling Eyes Laughing

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann

MesajTrimis: Dum Noi 22, 2009 1:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu pana la urma tot am un avantaj ca pot sa strig destul de tare in metrou ca nu ma aude nimeni, dar atunci nici nu vreau sa imi imaginez ce mutra am. Laughing Die Kreatur muss STERBEEEEEN!
Esti pe drumul cel bun, ca si Till incerca "sa strige cat mai incet", ca sa nu-i deranjeze pe vecini. Laughing A, si parca facea asta sub o patura, nu? Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Lun Noi 23, 2009 3:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cat de faini au fost austriecii. Inchipuiti-va 15.000 de oameni care stiu toate versurile si strigand cat ii tin rarunchii "Die kreatur muss STEREERBEEEEEN!!!" Smile
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Lun Noi 23, 2009 4:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ja ja, mi se ridica parul de peste tot Very Happy
mii de brate ridicate si un urlet general din 15.000 de guri. mai mult decat impresionant.

http://www.youtube.com/watch?v=bWARawagE_Y

"Die kreatur muss STEEERBEEEEEN!!!"

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA

Ultima modificare efectuata de catre PEnTRU la Lun Noi 23, 2009 9:06 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann

MesajTrimis: Lun Noi 23, 2009 7:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aaa, abia acum vad de ce ati pus aici comentarii despre concert: trebuia pusa si obtiunea "la concert". Laughing
Abia astept descrierea concertului. http://www.rammstein.ro/buda.htm Genul asta de prezentare ma face sa ma simt de parca as fi acolo. Parca transmite tuturor cititorilor fericirea de care au avut parte ce care au asistat.
Dar, PEnTRU sau Cristina, cine a filmat, cum de ati putut sa tineti mana nemiscata la Waidmanns Heil? Shocked
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Lun Noi 23, 2009 7:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am avut bara de metal in fata si am sprijinit mana. in plus, nu bausem decat 2 beri Razz Nu eram suficient de pilita ca sa imi tremure mana.

Gata, mutam comentariile astea la Live in Viena. Eu am si scris acolo. Smile

Mihnea22, ma bucur mult daca te simti deja acolo. Asta este si intentia. As vrea sa fim cu totii acolo, impreuna, la multe concerte ale lor. Sau macar la unul Smile
Cri5tihp93
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 16/Dec/2009

MesajTrimis: Mar Dec 22, 2009 10:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si acasa ,in casa sau afara daca am ceva treaba , si la scoala sau in drum spre scoala da acolo e mai nasol cand incep sa cant si colegii se uita ciudat la mine , o colega cand mi-a luat casca sa afle ce ascult a zis ca ascult Trinitas Rolling Eyes iar alte doua au zis "Ce muzica ciudata asculta Cristi"
du riechst so gut
ich finde dich
- so gut
ich steig dir nach
du riechst so gut
gleich hab ich dich

Jetzt hab ich dich
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Dec 22, 2009 10:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dar ce asculta colegele tale? Smile
Cri5tihp93
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 16/Dec/2009

MesajTrimis: Mar Dec 22, 2009 11:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Muzici dastea care intra pe o ureche si ies pe alta , care apar azi si peste 1 luna s-au invechit , poate chiar Embarassed manele Rolling Eyes
du riechst so gut
ich finde dich
- so gut
ich steig dir nach
du riechst so gut
gleich hab ich dich

Jetzt hab ich dich
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann

MesajTrimis: Mie Dec 23, 2009 1:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

din pacate manelele nu ne parasesc memoria asa repede. eu inca aud in cap uneori "de ce ma minti" etc. e oribil.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Karin
Obergefreiter
Obergefreiter

MesajTrimis: Vin Dec 25, 2009 8:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Haha... Nu numai tu Neutral

On topic... Ascult pe unde ma apuca cheful de ascultat, dar cel mai mult imi place cum se aude in masina Very Happy Are acustica buna si imi place la nebunie cum vibreaza portierele Very Happy
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
shoppy
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 28/Dec/2009

MesajTrimis: Joi Ian 14, 2010 12:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ca tot e vorba de ascultat, am comandat si mi-a venit acum varianta de 2cd de la LIFAD si, stupoare, nici unul dintre cd-uri nu merge pe writerul Optiarc de pe laptop, sta cateva minute scotand sunete ciudate si apoi zice ca nu e bagat nici un cd.
Am mers la plasticul de radio-cd din masina si acolo scoate niste sunete ciudate timp de vreo 2 secunde dar apoi merge perfect...

A mai avut (/auzit) cineva probleme asemanatoare?

(carcasa de la versiunea double cd arata traznet, o s-o pun pe post de bibelou Very Happy )

(daaa, acustica buna in masina, cu amplificatorul de 2bani din radio-cd si boxele montate in plasticul usilor, una e acustica si alta e sa zangane ferestrele)
Sus
shoppy
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 28/Dec/2009

MesajTrimis: Vin Ian 15, 2010 10:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mda, deci de la mine, dupa 3 ani singuru cd care nu merge pe laptopul meu dar in alta parte merge e cd-ul original LIFAD, noroc ca am caloriferu' pe inventar, ca alfel ma dadeam cu capu de el.
Deci bagam cd-ul la plasticele din fabrica dintr-un megan, nu-i chiar atat de groaznic pe cat ma asteptam.
Pentru laptop am descarcat flac-urile, se garniseste cu un Soundblaster Live! 5.1 pe usb si sistemul 5.1 de lemn de la Genius (primul scos acum mai multi ani, care da clasa la majoritatea sistemelor 5.1 de pe piata chiar si acum, si asta la un pret foarte ok (nu porcariile alea de sunt acum prin supermarket)), asa ca eu si vecinii arabi (ca in franta caminele-s pline de arabi nu de francezi), ascultam Ramms+ein, ma rog, eu de bunavoie ei din nefericire.
Sus
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Sam Ian 16, 2010 12:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cred ca ar fi bine sa iti schimbi laptopul Very Happy
in ceea ce ii priveste pe vecinii arabi insista cu "zerstören", poate legati o frumoasa prietenie...

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> ...SI ALTELE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatoare
Pagina 1 din 4

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro