Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

LINDEMANN
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> ...SI ALTELE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
PEnTRU
admin
admin

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Vin Feb 27, 2015 12:36 pm    Titlul subiectului: LINDEMANN Raspunde cu citat (quote)

Daca avem topic despre Emigrate, de ce nu si despre Lindemann?
Ce ziceti de primele 40 de secunde?
https://www.youtube.com/watch?v=_ZYoPhPgC-M

E PAIN 100%Wink Nici nu avea cum sa fie altfel, doar Peter e la portative si la instrumentatie. Sa vedem cum se va pupa cu vocea lui Till. Mor de curiozitate:))

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Vin Feb 27, 2015 12:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hai, ca mai avem putin. Acusica da coltul ierbii si se face luna mai ... Very Happy
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Vin Feb 27, 2015 1:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu deja am ghiocei in curte. Se pune?

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Lun Mar 02, 2015 10:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se pune, dar nu cred ca ajuta ... Laughing
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Mar 10, 2015 8:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mie-mi suna a supica de Rammstein cu Pain. Buuuuuna!!!
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 22/Feb/2010

MesajTrimis: Mie Mar 18, 2015 7:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Speram ca Till sa cante in germana in noul sau proiect. Conform Metal Hammer, albumul se va numi "Skills in Pills"

Tracklist:
1. Skills In Pills
2. Ladyboy
3. Fat
4. Fish on
5. Children Of The Sun
6. Home Sweet Home
7. Cowboy
8. Golden Shower
9. Yukon
10. Praise Abort

Ultima modificare efectuata de catre The Chaser la Dum Apr 05, 2015 9:08 pm, modificat de 1 data in total
Sus
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Joi Mar 19, 2015 9:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da' poate pana la urma va fi Peter la voce iar Lindemann la tobe, se intoarce la prima lui dragoste. Cert e ca pana acum, cu doua mici exceptii insignifiante, Tgtgren a bagat voce in toate trupele in care a fost. Si au fost in multe:)

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Joi Mar 19, 2015 11:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hm, la asta nu m-am gandit!!! Ar fi ceva, mai stii?! Smile

Maine vom avea o stire despre ce se mai intampla cu Lindemann (cu bunavointa adminului nostru) si incerc si o traducere in romana a articolului in weekend. Doar sa fie PEnTRU la platane, sa il putem si urca Smile
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Lun Mar 23, 2015 10:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Interviul promis, tradus de Cristina:

http://www.rammstein.ro/lindemann

"Ce a fost initial o joaca, dedicata Internetului, este acum realitate si creatorii trebuie sa se gandeasca la viitor si sa ia in considerare un turneu de cluburi sau de baruri, prevazand faptul ca exista interes pentru acesta."

Ce tare ar fi sa bage un live si in Rockstadt Twisted Evil

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Mar 25, 2015 9:09 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa stii ca exact la asta ma gandeam si eu cand am citit Smile))
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Mie Mar 25, 2015 5:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu e usor utopic sa ne gandin la Lindemann in Rockstadt? Fireste, ar fi extraordinar, dar ma gandesc ca sunt slabe sanse avand in vedere pe ce sume canta oamenii astia.
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Joi Mar 26, 2015 10:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma bazez pe Peter, e unul din cei mai sociabili oameni din lume:) Desi e un nume urias in industrie, nu are deloc fitze. Il stiu bine de la Sibiu de cand i-am fost baby-sitter la Artmania.
Iar prin Suedia, cand are chef, canta cu PAIN prin cluburi cu cate 60-70 de oameni de fata...
Problema e la Till, care mi se pare opusul, din punctul asta de vedere.

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Dum Apr 05, 2015 12:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, si eu cred ca e utopic, dar imi place sa sper. Problema nu e doar la Lindemann, adica la Till, ci la faptul ca incet-incet, proiectul asta va deveni un brand important in muzica rock contemporana, mai ales un brand care va insemna acea picatura de culoare si de nou si de fresh in metalul actual.
Avand in vedere cei doi mari muzicieni din proiect, cred ca un eventual turneu al lor ar strange zeci si sute de mii de spectatori.
Insa sa ne bazam totusi pe Peter, caruia ii place sa cante in cluburi mai mici. Daca vrea sa o faca si cu Lindemann, inseamna ca vrea sa creeze o atmosfera intima si necomerciala in live-urile lor. Si cum Till nu e un incuiat si cum ar fi si pentru el o experienta noua, sa dea drumul la treaba! Smile
Tudor Bran
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 09/Apr/2013

MesajTrimis: Dum Apr 05, 2015 2:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ar putea fi o optiune pentru ARTmania in 2016, pe modelul lui Serj Tankian.
Sus
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Lun Apr 20, 2015 12:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Observ c Super Deluxe CD cost 55 Euro? Stau și m ntreb, oare ce conține? Iar dildo-uri? Laughing
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> ...SI ALTELE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatoare
Pagina 1 din 8

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro