Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Emigrate
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> ...SI ALTELE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Cristina
webmaster
webmaster

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Mie Noi 19, 2014 5:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Foarte fain "Silent So Long"!!! Inca nu stiu care piesa imi place cel mai mult, trebuie sa il mai ascult. Si, da, cum spunea si PEnTRU, ati observat ca piesele pe care se cola boreaza sunt pe stilul muzicii colaboratorilor? Genul Motorhead, Manson etc...
Sylar, care spuneai ca e favorita ta de pe album?
Sylar
General
General

MesajTrimis: Mie Noi 19, 2014 5:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Giving Up

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Freezerator
Obergefreiter
Obergefreiter

MesajTrimis: Dum Feb 01, 2015 2:10 pm    Titlul subiectului: Silent so long Raspunde cu citat (quote)

Am ascultat albumul de vreo 3 ori. E lipsit de substanta, e diluat total de rockul alternativ si industrialul american. Primul album "Emigrate" conteaza, ala din 2007 pe care il detin (cu tot cu piesele bonus). Nu cumparati albumul "Silent so long", intrucat e de rahat pe de-o parte, pe de alta parte costa si vreo 15 euro in Media Markt sau Saturn in Germania. Am cumparat albumul de debut "Emigrate" cu 8 euro, ceea ce e ok. Va recomand la fel.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Dum Feb 08, 2015 4:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Esti singurul de pana acum care spune ca albumul "Silent So Long" e de rahat, dupa ce majoritatea spun ca e mult mai bun decat "Emigrate".
Deci nu il cumparam, dar il ascultam de zor Very Happy
Pentru mine "Emigrate" e cel subtire si fara prea multa substanta. Sorry. Smile
Freezerator
Obergefreiter
Obergefreiter

MesajTrimis: Dum Mar 08, 2015 7:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Na, parerea ta, eu am alta parere. Probabil conteaza si varsta ascultatorului.
Sus
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Lun Mar 09, 2015 9:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Asta cu varsta e de bine? Ca nu inteleg.... E vreun criteriu nou de evaluare a gusturilor muzicale? Adica, daca am 50 de ani tre' sa ascult numai Ioana Radu, ca deh... mai am putin si ies la pensie, iar daca am 14 ani tre' sa ascult Inna fiindca asa imi cere varsta?

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Lun Mar 09, 2015 10:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Io pe la 14 ani ascultam Purple si Floyd ... Embarassed
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Lun Mar 09, 2015 11:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Raspuns gresit Gaby, stai jos, ai 4!

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Freezerator
Obergefreiter
Obergefreiter

MesajTrimis: Lun Mar 09, 2015 12:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sunt curios ce intelegeai tu din Pink Floyd la 14 ani. Probabil ca ascultai asa...in nestire, si dupa aia te laudai pe la scoala ca cica ascultai muzica inteligenta si ca nu erai ca restu' care asculta numai "kkturi".
Sus
Strauß
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 24/Iun/2011

MesajTrimis: Lun Mar 09, 2015 6:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Gaby a scris:
Io pe la 14 ani ascultam Purple si Floyd ... Embarassed

Nu esti singurul.

Freezerator a scris:
Probabil ca ascultai asa...in nestire, si dupa aia te laudai pe la scoala ca cica ascultai muzica inteligenta si ca nu erai ca restu' care asculta numai "kkturi".

Probabil ca nu ai dreptate.
Sus
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Lun Mar 09, 2015 6:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu, ASTA era muzica din anii aceia. Nu aveam altceva ”ascultabil”.
Daca e sa-ti placa, chiar daca nu o intelegi la nivelul pentru care a fost creata, tot iti place, indiferent de varsta.
Cand a aparut Wall-ul, aveam cam 14 ani. Si mi-a placut! Chiar daca pe atunci nu intelegeam atat cat am inteles mai tarziu. Si tot pe atunci descoperisem deja Ummagumma. Iar ”In Rock” al celor de la Purple mi-a deschis ochii/urechile spre genul asta de muzica.
E drept, pe atunci nu aveam Inna si nici Voltajul asta tembel (am avut, pentru scurt timp din pacate, alt Voltaj).
Aveam Purple, Floyd, Genesis, Vangelis, Queen, Kraftwerk, dar ascultam si Mondial sau Semnal M. Asta era muzica pe care o ascultam.
Si-mi placea!
Freezerator
Obergefreiter
Obergefreiter

MesajTrimis: Mar Mar 10, 2015 12:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Scuze, ba! Credeam ca esti un puber care o arde inteligent.
Sus
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Mar Mar 10, 2015 12:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bine, Gaby, ai noroc, te-am trecut clasa:))
Asta fiindca tot cu Machine Head (albumul lui Purple, nu trupa) am inceput si eu sa ascult cu adevarat muzica. Eram in clasa a VI-a, in anul...aaaa...nici nu mai tin minte, cred ca 1984. Cel care apoi mi-a devenit cumant cu acte, era student si avea legaturi cu diversi straini care invatau pe la noi, asa au ajuns la mine niste casete "mai altfel". Am ramas cu gura cascata ca poate exista ceva atat de fain. A urmat apoi, firesc, Queen, Pink Floyd, Kraftwek, Jeff Wayne...
In liceu, avand deja contactele proprii, m-am golanit total si am trecut pe rautati: Sabbath, Judas, Sepultura, Kreator... Twisted Evil Ce frumos, mai am putin si incep sa plang usor nostalgic:))
Cam asta e, draga Freezerator, da-mi voie sa nu fiu deloc de acord cu tine cand zici ca varsta conteaza in gusturile muzicale. Dar, deloc! Mai ales ca, desi acusi fac 43 de ani, din cand in cand imi pica atat de bine un Canibal Corpse, de habar nu ai Very Happy Very Happy

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Mar Mar 10, 2015 12:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Niciodata nu strica putina condescendenta ...

PS. Daca PEnTRU e de acord, se poate sterge divagarea asta de la subiect. Multumesc.

Ultima modificare efectuata de catre Gaby la Mar Mar 10, 2015 12:32 pm, modificat de 1 data in total
Sus
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Mar Mar 10, 2015 12:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De ce sa o stergem? Mai schimbam si noi o vorba, mai trece timpul...Smile

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> ...SI ALTELE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3  Urmatoare
Pagina 2 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro