Viitorul lor !?

albume, piese, single-uri, dvd-uri, tot ce tine de un studio de inregistrare...

Moderator: Cristina

Post Reply
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Cristina wrote:Ma astept totusi la filmari foarte bune pntru DVD.
Sunt curios, dar am impresia ca avem mult de asteptat...
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

N-ar trebui sa asteptam mai mult de Craciunul asta. Asa ne-au obisnuit, in preajma Craciunului :)
User avatar
remus1
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 17
Joined: Tue Jan 10, 2012 2:53 pm
Location: TARGOVISTE

Post by remus1 »

A trecut si anul nou :cry: Btw in ce luna se fac 20 de ani de existenta,atunci banuiesc ca o sa fie o mica surpriza :D !
D.R
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Ianuarie. Dar nu cred ca conteaza luna, ci anul, care probabil va fi presarat cu mici surprize din partea lor.
Chiar 1 ianuarie 1994 este momentul oficial al formarii Rammstein din Richard Kruspe (Orgasm Death Gimmick), Paul Landers (Feeling B), Till Lindemann (First Arsch), Flake (Feeling B), Ollie Riedel (The Inchtabokatables) si Scheneider (Die Firma). Ulterior in frunte cu Pilgrim Management si Emanuel Fialik.
Ce chestie... Rammstein e capricorn :D
User avatar
remus1
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 17
Joined: Tue Jan 10, 2012 2:53 pm
Location: TARGOVISTE

Post by remus1 »

Ceva imi spune ca avem de asteptat :shock: ! Nici vesti de la RZK nu avem. Dar e inceput de an..prea devreme totusi :) !
D.R
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Se pare totusi ca pe la mijlocul anului apare noul album Emigrate. Undeva prin mai sau iunie.
Red9
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 52
Joined: Thu Sep 17, 2009 9:36 am

Post by Red9 »

Bai tata, dar muuuuuuuuult mai avem de asteptat. Ce nasol este fara noutati. Prea greu se misca trupa asta, am zis-o mereu.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Da, dar si cand se misca, se misca cu talent. Pai mai intai apare Emigrate cu nr. 2. Deja au facut inregistrarile in New York.
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Intr-un interviu imediat dupa lansarea Rosenrot, Paul afirma ca Rammstein sunt ca un cadillac vechi: greu de urnit, pretentios si care necesita perioade lungi de ingrijire si regenerare. Asteptarea "noilor proiecte" (de care mentiona Cristina mai sus) demonstreaza asta cu prisosinta.
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Da, asa e, mare adevar. Capricornii sunt conservatori, deci si Rammstein e un conservator. Domnul Rammstein :lol: :lol:
Red9
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 52
Joined: Thu Sep 17, 2009 9:36 am

Post by Red9 »

The Chaser wrote:Intr-un interviu imediat dupa lansarea Rosenrot, Paul afirma ca Rammstein sunt ca un cadillac vechi: greu de urnit, pretentios si care necesita perioade lungi de ingrijire si regenerare. Asteptarea "noilor proiecte" (de care mentiona Cristina mai sus) demonstreaza asta cu prisosinta.
Mare dreptate are! Sunt atat de nerabdator pentru ca mai astept cel putin 2 albume de la ei pana sa se retraga. Dar la 51 de ani ai lui Till si stilul lor de a se misca, daca mai vedem un singur album, sa zicem mersi...
Este singurul "minus" pe care il gasesc acestei trupe...
:(
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Viitorul e simplu de prezis de mine: pauza 2-3 ani in care vor lucra si la noul album. Turnei de promovare un an. Pauza inca un an si apoi noul album Best of si apoi Farewell tour. Deci inca 6 ani...
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Sorin wrote:Viitorul e simplu de prezis de mine: pauza 2-3 ani in care vor lucra si la noul album. Turnei de promovare un an. Pauza inca un an si apoi noul album Best of si apoi Farewell tour. Deci inca 6 ani...
Speculatii stimabile! Fiecare dintre noi avem libertatea de a ne inchipui scenarii, dar nu avem garantii ca asa va fi, iar daca nu avem aceste garantii, de ce sa ne lansam in preziceri de acest gen? Cred ca cea mai redutabila arma pe care o putem avea este rabdarea. Evident, avem aceasta tentatie imaginativa in lipsa unor surse sigure si datorita faptului - sa recunoastem - ca formatia nu are cea mai buna comunicare cu fanii. In privinta comunicarii, la ei functioneaza "droping the bomb" cand nici nu ne asteptam. Probabil ne aflam in faza "the calm before the storm."
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Da, probabil ca e o liniste inaintea furtunii. Teoretic acum ar trebui sa fie pe noul album. Practic or fi prin Bahamas la relaxare si soare :D
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Pe siteul oficial apare o poza noua (probabil ori teaser ori coperta dvd-ului live)

Image
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Post Reply