Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Viitorul lor !?
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> DISCOGRAFIE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 22/Feb/2010

MesajTrimis: Vin Sep 13, 2013 12:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cristina a scris:
Ma astept totusi la filmari foarte bune pntru DVD.
Sunt curios, dar am impresia ca avem mult de asteptat...
Cristina
webmaster
webmaster

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Mar Sep 17, 2013 9:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

N-ar trebui sa asteptam mai mult de Craciunul asta. Asa ne-au obisnuit, in preajma Craciunului Smile
remus1
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 10/Ian/2012

MesajTrimis: Joi Ian 02, 2014 7:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

A trecut si anul nou Crying or Very sad Btw in ce luna se fac 20 de ani de existenta,atunci banuiesc ca o sa fie o mica surpriza Very Happy !
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Dum Ian 05, 2014 3:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ianuarie. Dar nu cred ca conteaza luna, ci anul, care probabil va fi presarat cu mici surprize din partea lor.
Chiar 1 ianuarie 1994 este momentul oficial al formarii Rammstein din Richard Kruspe (Orgasm Death Gimmick), Paul Landers (Feeling B), Till Lindemann (First Arsch), Flake (Feeling B), Ollie Riedel (The Inchtabokatables) si Scheneider (Die Firma). Ulterior in frunte cu Pilgrim Management si Emanuel Fialik.
Ce chestie... Rammstein e capricorn Very Happy
remus1
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 10/Ian/2012

MesajTrimis: Dum Ian 05, 2014 6:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ceva imi spune ca avem de asteptat Shocked ! Nici vesti de la RZK nu avem. Dar e inceput de an..prea devreme totusi Smile !
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Ian 07, 2014 10:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se pare totusi ca pe la mijlocul anului apare noul album Emigrate. Undeva prin mai sau iunie.
Red9
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 17/Sep/2009

MesajTrimis: Lun Mar 10, 2014 12:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bai tata, dar muuuuuuuuult mai avem de asteptat. Ce nasol este fara noutati. Prea greu se misca trupa asta, am zis-o mereu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Mar 11, 2014 11:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, dar si cand se misca, se misca cu talent. Pai mai intai apare Emigrate cu nr. 2. Deja au facut inregistrarile in New York.
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Mie Mar 12, 2014 3:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intr-un interviu imediat dupa lansarea Rosenrot, Paul afirma ca Rammstein sunt ca un cadillac vechi: greu de urnit, pretentios si care necesita perioade lungi de ingrijire si regenerare. Asteptarea "noilor proiecte" (de care mentiona Cristina mai sus) demonstreaza asta cu prisosinta.
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Joi Mar 20, 2014 6:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, asa e, mare adevar. Capricornii sunt conservatori, deci si Rammstein e un conservator. Domnul Rammstein Laughing Laughing
Red9
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 17/Sep/2009

MesajTrimis: Sam Mar 29, 2014 9:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

The Chaser a scris:
Intr-un interviu imediat dupa lansarea Rosenrot, Paul afirma ca Rammstein sunt ca un cadillac vechi: greu de urnit, pretentios si care necesita perioade lungi de ingrijire si regenerare. Asteptarea "noilor proiecte" (de care mentiona Cristina mai sus) demonstreaza asta cu prisosinta.

Mare dreptate are! Sunt atat de nerabdator pentru ca mai astept cel putin 2 albume de la ei pana sa se retraga. Dar la 51 de ani ai lui Till si stilul lor de a se misca, daca mai vedem un singur album, sa zicem mersi...
Este singurul "minus" pe care il gasesc acestei trupe...
Sad
Sus
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Vin Apr 11, 2014 11:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Viitorul e simplu de prezis de mine: pauza 2-3 ani in care vor lucra si la noul album. Turnei de promovare un an. Pauza inca un an si apoi noul album Best of si apoi Farewell tour. Deci inca 6 ani...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Sam Apr 12, 2014 10:23 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sorin a scris:
Viitorul e simplu de prezis de mine: pauza 2-3 ani in care vor lucra si la noul album. Turnei de promovare un an. Pauza inca un an si apoi noul album Best of si apoi Farewell tour. Deci inca 6 ani...
Speculatii stimabile! Fiecare dintre noi avem libertatea de a ne inchipui scenarii, dar nu avem garantii ca asa va fi, iar daca nu avem aceste garantii, de ce sa ne lansam in preziceri de acest gen? Cred ca cea mai redutabila arma pe care o putem avea este rabdarea. Evident, avem aceasta tentatie imaginativa in lipsa unor surse sigure si datorita faptului - sa recunoastem - ca formatia nu are cea mai buna comunicare cu fanii. In privinta comunicarii, la ei functioneaza "droping the bomb" cand nici nu ne asteptam. Probabil ne aflam in faza "the calm before the storm."
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Lun Apr 14, 2014 9:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, probabil ca e o liniste inaintea furtunii. Teoretic acum ar trebui sa fie pe noul album. Practic or fi prin Bahamas la relaxare si soare Very Happy
Sylar
General
General

MesajTrimis: Mar Iun 10, 2014 6:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pe siteul oficial apare o poza noua (probabil ori teaser ori coperta dvd-ului live)

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> DISCOGRAFIE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatoare
Pagina 5 din 10

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro