Viitorul lor !?

albume, piese, single-uri, dvd-uri, tot ce tine de un studio de inregistrare...

Moderator: Cristina

User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Au schimbat data lansarii albumului Nightwish? Eu stiam ca in februarie vor lansa un single iar albumul ar urma sa apara in vara. In fine, vad ca au anumite schimbari (initial parca si numele albumului era altul)

Daca asculti atent ce spune Richard, vei remarca faptul ca aminteste si de Paris 2012 :wink:
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

27 martie apare albumul
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Tot mai multe site-uri mediatizează apariția noului DVD. Se pare ca sfârșitul lunii martie ne va aduce un nou DVD. Aparent, împreună cu DVD-ul din NY, există și un documentar despre turneul din SUA (sursa: Richard). Logic ar fi să fie lansate împreună. Nu știm exact, bănuim...

Să recapitulăm: Flake își lansează autobiografia în martie, în aceeași lună apare un DVD, în mai apare albumul lui Till. Între timp se vorbește despre un al doilea DVD (cel filmat în Paris) iar în septembrie e întâlnirea ce va duce, probabil, la debutul lucrului la noul album. Cam aglomerat anul, nu?
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Pai, dupa ce au frecat menta doi ani... :lol:
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

PEnTRU wrote:Pai, dupa ce au frecat menta doi ani... :lol:
Ar putea sa inceapa sa frece putin si metalul ! :D
”Wenn ihr keine Antwort wisst
Richtig ist was richtig ist”
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Încep să cred că zvonul cu DVD-ul din martie rămâne, în absența confirmării, doar un simplu zvon. În mod normal, dacă era să apară în martie, până acum ar fi trebuit să existe un minim efort în vederea promovării.

În schimb, aștept cartea lui Flake. Momentan sunt cu mobilitatea universitară în Austria și zilnic, în drum spre facultate, trec pe lângă una din cele mai mari librării din oraș. Asta mă scutește de curierat, TVA-ul mioritic (și nesimțit de mare) și așteptare. Imediat după apariție, mă voi năpusti asupra ei.
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Cred ca simplul fapt ca-s atatea clipuri cu filmari pro si neprofesionale pe youtube si faptul ca se stie ca a fost inregistrat concertul..e un fel de promovare :D :D Ai dreptate totusi ca-s neasteptat de tacuti cei care se ocupa de promovarea trupei, dar, eu cred ca pana la toamna tot apare.
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Anul asta apar teoretic toate trei: Madison Square Garden (2010), Paris Bercy (2012) si documentarul cu ei in America. Madison Square Garden se zvoneste ca apare in martie, intr-adevar. Poate pe 31. :D
Ma enerveaza francezii astia: cam multe DVD-uri la ei :D
https://www.youtube.com/v/gd5tRcXbRPc
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Cristina, așa să fie cum spui tu, dar mă tem că ne amăgim. Într-adevăr, în acel interviu Richard spune clar și concis despre lansarea în martie (deși nici o altă confirmare nu avem) dar având în vedere că până acum nici urmă de promo, nici o altă menționare/confirmare ( prin asta nu vreau să insinuez că Richard nu e o sursă credibilă), totuși, cred că se amână un pic. Iar data de 31 martie, e cam fantezistă, sunt doar trei săptămâni până atunci. Cred că cea mai apropiată, dar sigură, lansare este proiectul Lindemann. Mă refer la o lansare muzicală, nu de alta, dar luni apare cartea lui Flake!
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

La o recentă prezentare a cărții sale, Flake menționat că formația lucrează la diferite efecte speciale pentru noua scenă. În 2016 se pare că va urma un nou turneu.
Sursa: http://ra-forum.com/index.php?page=Thre ... post734883
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Da, a dat mai multe declaratii prin Germania cu faptul ca vor sa se apuce de turneu in vara lui 2016. Asta inseamna ca vor trebui sa aiba un nou album gata pana atunci :)
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Nu neaparat, poate adopta modelul Metallica. Vreo 10 ani de turnee dupa un album :D
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Ceea ce n-ar fi rau deloc ! :twisted:
”Wenn ihr keine Antwort wisst
Richtig ist was richtig ist”
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Firește, există și metoda unui deceniu de concerte fără piese noi, dar cred că Rammstein va lansa ceva nou. Pe de altă parte, din septembrie (când aparent se vor întâlni să discute/să se apuce de treabă) până în vara anului următor nu au prea mult timp pentru un album nou. Există și posibilitatea să dețină deja câteva piese rămase (remember cum a fost cu Rosenrot?) de pe LIFAD cum au fost "Vergiss Uns Nicht" și "Gib mir deine Augen", pe care, când a fost nevoie pentru un single, le-au scos din mânecă instant. În acest caz munca s-ar scurta și, totodată, s-ar încadra în planul unui turneu în vara anului 2016.
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

dar de ce nu turneu de festivaluri in vara lui 2016..concerte pt sali in toamna-iarna (evident si cu piese noi in formatul lor demo)..si in inceputul lui 2017 si prin primavara lui 2017 albumul nou (asa au facut in perioada Sehnsucht-Mutter)
Last edited by Sylar on Sun Apr 26, 2015 2:34 pm, edited 1 time in total.
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Post Reply