Impresii dupa concert - Bucuresti 28-07-2013

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Incredibila zi, am avut sansa de a cunoaste cativa membrii de pe acest forum iar la final s-a incheiat cu un concert grandios! Nu cred ca putem avea o zi mai bune, oriunde m-as fi aflat! Experienta asta trebuie neaparat repetata.
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Maine promit ca voi repeta experienta de-acum 3 ani si voi face o recenzie a membrilor forumului pe care i-am intalnit la Ateneu :D :D (TINETI APROAPE :lol: :lol: :lol: :lol: )
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Totul a fost foarte frumos, dar totusi pt un fan "de nivelul meu" :D au fost cateva neajunsuri peste care am trecut cu greu. Poate pt ca nu am mai prins din biletele Golden si am stat la Silver, cu toate ca la golden mai era spatiu incat incapea tot silveru in timp ce la silver nu aveai unde sa calci din gard in gard (din cate povestea lumea in ziua a 2-a goldenul era de fapt golden+silver din prima zi, prin urmare cei care au stat la silver in prima zi au stat de facto la normal in a 2-a :D ) A fost prea departe, se vedeau ledurile si artificiile si cam atat. Sonorizarea a fost ciudata acolo in spate, pana la Ohne Dich sunetul a fost "murdar" si parca era prea mult bas (langa mine erau niste nemti care au stat cu dopurile in urechi pana atunci :) )
Si inca ceva, nu am mai vazut atata lume la un loc cu tricouri Manowar in viata mea ;)
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
User avatar
HerrMess
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 99
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:50 pm
Location: Cluj-Napoca

Post by HerrMess »

Aia cu Manowar or fi auzit doar "other bands play" din promo-uri si au si sarit sa ia bilet :lol: .

LE: organizarea zonelor a fost chiar absurda. Cei de la normal cred ca nu vedeau nici macar ecranele fara binoclu.
"legile gandirii sunt paralele cu cele ale vorbirii"
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Poate la anu organizatorii se vor mai perfectiona si vom avea un festival perfect.
Live long , live happy and be free !
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

poate la anul sau peste 2 maxim vom aveam doar un concert Rammstein...
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Sorin wrote:poate la anul sau peste 2 maxim vom aveam doar un concert Rammstein...
Sorine , sa ai gura aurita ! Da ce zic eu aurita , placata cu diamant :))
Live long , live happy and be free !
User avatar
alexramm
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 207
Joined: Tue Oct 20, 2009 5:50 pm
Location: Bucuresti

Post by alexramm »

A fost inca un vis implinit!!!! Cuvintele sunt nesemnificative ca sa pot spune ce am simtit! Spre deosebire de 2010 ma bucur ca am avut frumoasa sansa de a va cunoaste, ceea ce mi-a facut mare placere :)
Mare placere mi-a facut sa il intalnesc, s-au mai bn spus sa ma intalneasca, si cu un membru al comunitatii LIFAD Turcia si anume Ozan Kandilci.
User avatar
Tudor Bran
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 85
Joined: Tue Apr 09, 2013 8:52 am

Post by Tudor Bran »

Hehe, Ozan m-a contactat joi seara si m-a intrebat daca-l pot duce si pe el la meet & greet :)
Ionut
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 39
Joined: Sat Jul 21, 2012 9:24 pm
Location: Buzau

Post by Ionut »

Desi am avut bilet la golden , nu prea stiam (pana azi) de marea nemultumire celor de la silver si normal ....si lucrul asta chiar ma dezamageste..adica vine atata lume ,ca sa nu mai zic ca diferenta intre preturi de la normal si silver era de 15 lei, probabil ca stiati deja , baga un ban calumea iar ei se asteapta sa fie si respectati la randu lor, adica sa aiba parte de toate beneficiile (sunet calumea, standuri, toalete si asa mai departe) .Daca o sa mai fie vreun concert Rammstein in viitorul apropiat sau la oricare formatie in general de renume , sper ca fiecare sa aibe de castigat indifirent in ce zona sta...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Eu sper sa se renunte la festivaluri in acel loc. Nu poti avea pretentia ca oamenii sa vada si sa auda bine, daca-i pozitionezi pe latura mare a unui dreptunghi. E urat sa dezamagesti atatia oameni care poate o singura sansa de a-i vedea. Din Golden nu se stiu nemultumirile, dar acum ca le aflu de la voi. ce sa zic... e urat...
Vorba lui Sorin, sa speram ca vom avea UN CONCERT cu Rammstein.

The Chaser, alexramm, si eu m-am simtit extraordinar cu voi toti! Ce pacat ca a fost totul pe graba si scurt! Ar fi minunat sa putem reface intalnirea chiar si in alt context si sa avem mai mult timp de povestit :)

Sylar, cred ca ai starnit curiozitatea cu "amenintarea" ta :D
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

ok..si-acum...recenzia membrilor (cum v-am vazut eu) :D :
AndreiO - prima persoana care a ajuns la Ateneu.Imediat ce am facut cunostinta am si intrat in discutii despre forum, despre festival, despre alte concerte etc de parca ne cunosteam de 10 0-15 ani :D :D :D ceea ce m-a surprins avand in vedere faptul ca-s de obicei cam introvertit.

Sorin - forumistul care a urcat pe Kilimandjaro..respect..dar respect si mai mare pt make-upul tau.A fost mindblowing (pt mine, cel putin)

HerrMess si PEnTRU - 2 oameni de baza ai forumului (vechi si nou).HerrMess - ms pt drumul pana la Romexpo iar Petru - multumiri pt pozele de la meet and greet

alexramm - Recunosc ca am tras cu urechea, dar m-a atins ce i-ai povestit lui gabi19319 cum ai devenit fan Rammstein (lui gabi19319 sau Mihaelei..nu-mi mai amintesc exact cui)..si multumiri din partea forumului tie si lui Andrei pt sacrificiul facut (ca ati indurat canicula) ca ati tinut steagul la loc de cinste in fata membrilor trupei

The Chaser - pe forum imi pareai un tip sobru dar in realitate mi-ai parut o persoana foarte degajata.

Rapunzel si gabi19319 - foarte nerabdatoare in privinta M&G

Victor (Live_Aeons pe forum) - jos palaria in fata lui pt rabdarea care a aratat-o cand am facut filmulete...si pt ca ne-a tinut in soare aranjandu-ne in asa fel incat sa iesim super in poze :lol: :lol:

Gaby - foarte frumoasa camasa neagra cu Rammstein

Tudor - un Oliver Riedel al forumului (dpdv al inaltimii) - incantat de cunostinta

Cristina - Multumita ei si lui Petru (pt ca au creat acest site si forum) am avut sansa incredibila de a-i vedea pe viu si-a da mana cu cei 6 membri ai trupei.Danke Schon.
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

:D Foarte dragut, multumesc! >:D<
User avatar
alexramm
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 207
Joined: Tue Oct 20, 2009 5:50 pm
Location: Bucuresti

Post by alexramm »

FOARTE FRUMOS SYLAR !!!!
User avatar
alexramm
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 207
Joined: Tue Oct 20, 2009 5:50 pm
Location: Bucuresti

Post by alexramm »

Post Reply