Impresii dupa concert - Bucuresti 28-07-2013

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

FeuerAbend wrote:. Stati in continuare pe aproape, urmeaza concertul integral HD..
Ţineţi aproape! Nu schimbaţi canalul că nici nu ştiţi ce pierdeţi.
:P


În altă ordine de idei - Referitor la costumaţie. Am voie să "mă plâng" că nu-mi place jacheta roz de "puf" a lui Till? :roll: Nu-i văd rostul. Nu e nici măcar amuzantă.
Ia zi Rapunzel ... Şi unde sunt şireturile roşii de altă dată (?) ... :roll:

La plusuri - Îmi place "noua" freză a lui Schneider. Chiar îi stă EXCELENT. Îi pune în valoare faciesul. (Şi parcă a mai şi slăbit puţin) Pletele alea cîrlionțate pe care le avea ...mie unul nu-mi plăceau deloc cum îi stătea cu ele.
Image
Ionut
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 39
Joined: Sat Jul 21, 2012 9:24 pm
Location: Buzau

Post by Ionut »

Nu vad care e problema cu minorii avand in vedere ca la Iron Maiden s-a facut un sondaj in care se spune ca media de varsta a fost de 30-35 de ani .Si intrebarea era ce ne vom face peste 10 ani...pe bune...copii trebuie sa stie ce e muzica buna.
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Shilo wrote: Ia zi Rapunzel ... Şi unde sunt şireturile roşii de altă dată (?) ... :roll:

La plusuri - Îmi place "noua" freză a lui Schneider. Chiar îi stă EXCELENT. Îi pune în valoare faciesul. (Şi parcă a mai şi slăbit puţin) Pletele alea cîrlionțate pe care le avea ...mie unul nu-mi plăceau deloc cum îi stătea cu ele.
1. Sireturile ca sireturile, eu inca nu m-am obisnuit cu parul blond!!!!!!! Si da, imi e dor de sireturile alea :evil:


2. Schneider arata absolut demential asa, iti taie respiratia (sau cel putin mie mi-a luat-o clar :oops: ). Bine ca l-au ascuns dupa tobe, ca ii facea concurenta serioasa lui Till pe scena :P
User avatar
FeuerAbend
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 29
Joined: Sat Nov 03, 2012 10:48 am
Location: Bucuresti
Contact:

Post by FeuerAbend »

Meine Damen und Herren,

Tocmai ce am postat concertul de aseara. Sper sa va placa (filmarea, ca stiu ca va place continutul!). Va rog sa selectati HD. Imi cer scuze pentru ca primele trei melodii au sunetul foarte distorsionat si se mai pierde focusul. Cand am realizat, am schimbat aparatul. Astept feedback, eu zic ca a iesit onorabil chiar daca a costat o durere de spate si brate crunta.

http://unreadablewritings.blogspot.ro/2 ... -full.html
Enjoy!!
Fruhling in Paris
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

un link de download ai ?
Live long , live happy and be free !
User avatar
FeuerAbend
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 29
Joined: Sat Nov 03, 2012 10:48 am
Location: Bucuresti
Contact:

Post by FeuerAbend »

Nu, imi pare rau. Dar ramane pe Youtube ca nu am de gand sa-l scot.
Fruhling in Paris
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

eu revin cu impresii pe seara. Am reusit sa ma odihnesc aseara; dormit cam 13h. Nu stiu cum am rezistat ieri la munca si cum am ajuns acasa in ultimele 2 seri. Efectiv picam din picioare.. :)
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Sorin wrote:eu revin cu impresii pe seara. Am reusit sa ma odihnesc aseara; dormit cam 13h. Nu stiu cum am rezistat ieri la munca si cum am ajuns acasa in ultimele 2 seri. Efectiv picam din picioare.. :)

La fel ca mine ! Am dormit vreo 11 ore si ceva .

Acum fiind mai odihnit, pot spune mai bine cum mi sa parut concertul . Exploziv nu ma asteptam sa fi atat de zgomotos , atat de mult fum , atat de FIERBINTEEEE la Du hast ! si Sonne in special . Un wolt ihr das bet care mo lasat cu gura cascata , un Mein Teil foarte jucaus . Dupa concert nu am fost in stare sa vorbesc ,eram stupefiat ,ragusit si trist ca se incheiase .
Live long , live happy and be free !
User avatar
HerrMess
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 99
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:50 pm
Location: Cluj-Napoca

Post by HerrMess »

Concertul a fost fantastic. Singurul lucru de care ma pot plange e ca am reusit sa-mi sparg vocea. Asta pentru ca... Wollt Ihr :) .
Alt lucru de notat e ca pentru prima oara m-a ridicat cineva in spate la un concert. Bine, e vorba de doi oameni destul de solizi pt. eu sunt destul de "condensat" :lol: .

...ah, si-mi place sa cred ca am stabilit contact vizual cu Till, dar cel mai probabil e doar un "film" de fan.

O sa scriu mai mult zilele viitoare, inca sunt praf dupa 10 ore petrecute pe drum ieri.
"legile gandirii sunt paralele cu cele ale vorbirii"
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Ca ziceai de contact vizual ,eu cu alexramm am avut contact vizual cu Paul .. cariua iam aratat steaugurile noastre lifad si am impresia ca o zambit .
Live long , live happy and be free !
Red9
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 52
Joined: Thu Sep 17, 2009 9:36 am

Post by Red9 »

AndreiO wrote:un link de download ai ?
Foloseste YouTube Downloader. Asa am facut si eu.
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Eram prea obosit sa imi dau seama aseara ca e pe youtube :)
Live long , live happy and be free !
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Dragii mei,

Ce ziceti de o cronica a la Sonisphere 2010? O cronica colectiva, faina tare, cum ne-a iesit atunci?
Scrieti-va si aici impresiile, pentru ca toata lumea le asteapta, dar nu uitati ca le astept si pe cristina@rammstein.ro. Trimiteti un text de cate randuri doriti in care sa povestiti tot ce ati simtit si doriti despre acest concert si care va aparea si in stire si in pagina dedicata cronicii.

Cat priveste prima mea impresie, dincolo de concertul Rammstein despre care imi cam stiti parerea din celelalte cronici, pentru mine publicul de data asta a fost absolut senzational! Mult mai fain decat in 2010! Era atata exuberanta, oamenii cantau de data asta foarte tare si stiau mult mai bine versurile. A fost un public pe cinste! :)
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Am trimis :D
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Asteptam cronicutele voastre pana vineri. Ca sa putem sa le avem la sfarsitul saptamanii si sa o incheiem. :)
Post Reply