Rammstein LIFAD Tour

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
Mihai
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 76
Joined: Thu Sep 17, 2009 1:24 am
Location: Braila
Contact:

Post by Mihai »

Pacat ca nu au contiunat.... a fost tare momentul oricum...
Image
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

http://www.youtube.com/user/CrazyHungarian10#p/u

asta mi se pare cel mai bun concert (dpdv al calitatii atat audio si video) inregistrat vreodata de un user
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Am o veste foarte buna: va exista in viitor un DVD live din turneul LIFAD, insa nu avem inca date exacte. Va vom tine la curent de indata ce vom primi detalii.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

RAMMSTEIN WORLD COMMUNITY
DVD at Madison Square Garden: CONFIRMED
DVD en el Madison Square Garden: CONFIRMADO
DVD im Madison Square Garden: BESTÄTIGT

DVD la confirmación se da por el director de este DVD que será Matthew Amos.
DVD confirmation is given by the director of this DVD to be Matthew Amos.
[RWC]

Si un mic aperitiv

http://www.youtube.com/watch?v=dhEIYtww ... re=g-all-u
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Ati fost mai rapizi ca mine, tocmai gasisem clipul si ma gandeam sa-l postez... In fine, e o veste buna, tactica de marketing buna: vine exact dupa ce i-au adus in extaz pe americani in turneul MIG recent terminat. La asta adauga si lansarea noului clip Mein Herz Brennt si iar vor fi in topul vanzarilor.
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Pai tocmai vad ca exista o probabilitate foarte mare ca DVD-ul sa nu fie cu New York si Montreal din LIFAD din 2010, ci cu ce a filmat nenea Jonas Akerlund la Paris, Bercy, in turenul asta. Si Montreal si New York sa fie ceva bonus-uri pe DVD. Ca doar nu s-a chinuit Akerlund degeaba. :D

Deci treaba aia cu "confirmat" nu e deloc confirmata de fapt. Confirmat de cine si unde oficial?
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Sau ar putea lansa dvd pentru ambele turnee. :lol: :lol:...

Aici am vazut stirea

http://www.rammstein.com.mx/en/home/news/54-newdvd
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

In cazul asta nenea Matthew Amos (regizorul lui Madison Square Garden 2010) trebuie sa se bata cu nenea Jonas Akerlund (regizorul lui Paris Bercy 2012) in pelicule, cadre, expresii, figuri si scheme. Sa inceapa razbelul! :D
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

The Chaser draga, daca ma intrebi pe mine, eu prefer clar un DVD cu LIFAD tour decat unul cu MIG. Pentru ca pur si simplu LIFAD tour imi place mult mai mult decat MIG. :)
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Cristina wrote:The Chaser draga, daca ma intrebi pe mine, eu prefer clar un DVD cu LIFAD tour decat unul cu MIG. Pentru ca pur si simplu LIFAD tour imi place mult mai mult decat MIG. :)
Eu ii prefer LIVE nu pe DVD :)
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Nu se mai aude nimic in legatura cu acel DVD? Pe mine personal ma calca pe nervi tactica asta de a tine fanii neinformati. Nu ca as tremura dupa un DVD, pot astepta mult si bine. Dar daca el exista, sa anunte ca el este si ca va fi lansat candva, fie in septembrie sau decembrie sau in 2013. La fel este si cu clipul Mein Herz Brennt. Este gata din decembrie 2011 si inca numic... La fel, nu tremur sa-l vad acum, dar sa anunte ceva. Nu imi pasa daca se anunta: "avem clipul gata din decembrie 2011 dar, il vom lansa in 2014." Nu as fi suparat! Dar in ambele cazuri, nici alba, nici neagra....doar gri, gri si iar gri, la fel cum a fost pana in 1990 Berlinul de Est. S-or fi obisnuit cu asta? :lol:
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Eu zic ca da! :lol:
Pai managerul lor mi-a scris intr-un e-mail ca va fi si un DVD live, dar normal ca secret in privinta detaliilor. Nici eu nu inteleg nici acum, dupa atatia ani, politica asta a secretomaniei. Dar face parte probabil din jocul psihologic de lansare fulminanta a fiecarui material oficial, cum fac ei de obicei. Nu stiu, zic si eu... :roll:
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Si apropo, subscriu la ce ai mentionat mai sus, prefer si eu un DVD cu LIFAD si nu MIG. Cu acesta din urma, as prefera bonus-uri pe un al doilea disc. Bine ca totusi poti comunica cu cineva din anturajul lor si existenta unui DVD este confirmata. Ar fi fost logic ca acest DVD sa vina dupa turneul din primavara pe care l-au sustinut in SUA si Canada. Din punct de vedere al marketing-ului era momentul firesc. Evident, gurile rele ar fi spus: "uite-i si pe cei de la Rammstein, nu rateaza asemenea momente, au o turma de manageri in spate care stiu exact cand miroase a bani!" Si totusi, nu... Marturisesc ca uneori ma enerveaza dar ma si pune pe ganduri toata aceasta strategie a lor. Se pare ca am mintea odihnita ma gandesc, analizez si imi mentin curiozitatea mai mult in ceea ce priveste strategiile lor de lansare si comunicare cu fanii, decat insusi materialul nou pe care candva, il vor lansa.

PS: Stiu ca nu aici este locul pentru asemenea post, dar nu vreau sa postez de doua ori. Mai nou am ajuns si eu acasa la Brasov. Deci, stimati forumisti brasoveni, cand organizam si noi o mica intalnire la o bere?
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Pai ambele turnee sunt confirmate pt dvd parca :lol: (poate scot la pachet LIFAD (pe continentul american) cu MiG (Paris) (n-ar fi primii care ar face asta).Si Metallica a scos atat Francais Pour Une Nuit cat si Big 4 (desi acolo e impropriu spus doar Metallica).Dar erau in acelasi turneu (World Magnetic)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Post Reply