LIFAD Romania la Rock the City, Bucuresti, 2013

ce-ar mai fi de spus legat de Rammstein...

Moderator: Cristina

User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Sylar wrote:pe nas nu..dar aveam la bord vreo 5 beri (uitasem de antibiotice, de canicula..de tot)
Nu pari genul care consuma alcool :) . 5 beri ...inseamna putin antrenament .
Live long , live happy and be free !
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

In ce priveste pozele cu voi pe care mi le veti trimite, vreau sa va rog sa le trimiteti prin transfer. Multumesc!

Rapunzel, te inteleg. In afara de multumiri si gorgeous, beautiful, amazing, nu a fost timp de prea multe si nici nu poti avea pretentii sa fii prea lucid, ci mai degraba ti se pare ca visezi.
Eu recunosc ca am ramas tacuta de data asta, ca sa vorbiti voi, doar lui Paul (pe care nu permiteam sa-l ratez :lol: ), care m-a recunoscut din nou!!!!!, i-am spus: "hallo again, Paul, I missed you so much!" "Oh, really? Thank you!" Si si-a intins si mai tare zambetul pe toata fatza :P Tare dulce omul...
Mie Christoph mi s-a parut cel mai bine dispus. Cu siguranta l-ai fermecat tu in prealabil, Rapunzel :lol:

PS - Uitasem ca Sylar a consumat alcool si i s-a dezlegat limba! 5 beri e foarte mult cand iei medicamente, deci nu mai avea emotii :lol: Generale, iti amintesti ce i-ai spus nemtoaicei ca le vei spune nemtilor cand ii vei vedea cat de inalti sunt? :lol:
Last edited by Cristina on Tue Jul 30, 2013 8:29 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

AndreiO wrote:Nu pari genul care consuma alcool :) . 5 beri ...inseamna putin antrenament .
off-topic:caldura a fost de vina :D :D

on-topic:Ca sa-l parafrazez pe Shilo..si mie imi place enorm de mult freza actuala a lui Schneider..si cat de deschis si degajat a fost (l-am intrebat cum suporta caldura pe scena..si mi-a raspuns aproape razand..."you burn once or twice and then you get used with it"
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

:D reciteste postul meu de mai sus, te rog, ca ai scris intre timp peste mine :P
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

tot ce-mi mai amintesc de dinaintea meet and greetului e ca v-am facut sa radeti cand am zis ca am o chestie cu inaltimea fiecarui membru si ca stiu inaltimile, varstele jucatorilor de fotbal si tenis
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

asta da plus ca i-ai spus nemtoaicei ca atunci cand ii vei vedea pe toti cat de inalti sunt le vei putea spune probabil doar "oh, men, you got to be shitting me!" :lol: :lol: :lol:
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

:lol: :lol: :lol: :lol: credeam ca am visat asta..
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Ai visat, dar a fost si real :lol: :lol:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Tocmai am vazut niste poze cu noi si nu le mai gasesc :( De aceea va rog mult sa nu uitati sa le trimiteti si pe cristina@rammstein.ro!
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Galeria foto de la M&G, acum si cu pozele lui Tudor:

http://www.rammstein.ro/meet2013.html

...sa vada si cei din Rammstein cum e sa te pozezi cu cineva mai inalt ca tine :D
Ia uitati cum e Till fata de Tudor al nostru:

Image
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Bestiale pozele, Tudor! Ce inseamna sa fii inalt si sa ai brate lungi :lol: Ca presupun ca tu ai facut singur pozele, nu? (chiar asa, ce aparat ai folosit?)

Si poza lui PEnTRU cu Flake e foarte tare, cu proiecta aia cinematografica care se vede vag in fundal :lol:
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Da, da...e singura poza in care se vede cat de cat ce se intampla pe fundal :D

Iar Flake parca e la muzeul figurilor de ceara, in toate pozele arata exact la fel.
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Tudor ,mai ti minte ca la ateneu ,tiam zis ca mi-as fi dorit sa fiu inalt ca tine ;) Ei bine in poza aia mi-as fi dorit sa fiu in locul tau :)
Live long , live happy and be free !
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Man ... nu vreau să fiu cârcotaş (deşi ştiu că sunt, şi nu mă pot abţine :P ) ... dar eu aş sugera Tudore să mai prelucrezi un pic pozele alea înainte de-a le da la uploadat ... Pe bune. Le strici imaginea celor de la Rammstein!
Eu dacă aş fi vreunul din formaţie ţi-aş cere respectuos să scoţi pozele alea de pe net şi să le ţii doar pentru tine.
Din cauza camerei, a poziţionării ei, a luminii, bliţului, a contextului rapid în care au fost făcute pozele, etc, etc ... bieţii oameni (inclusiv tu, bănuiesc) au ieşit foarte ... nepotrivit, ca să fiu blând în exprimare.
Ele sunt foarte OK, dacă le iei ca amintire personală. Dar nu sunt de uploadat pe net :D
Cel puţin după standardele mele.

În astfel de cazuri, dacă vreau să retuşez o poză de genul ăsta (de tip - photo de telefon mobil) şi vreau să le fac cât de cât digerabile vizual, eu personal folosesc filtre care alterează puternic poza originală. Filtre de tip "Instagram". Sunt o soluţie. Creează o atmosferă mai "artistică" (mă rog, chiar dacă în sensul "mainstream"/de masă) şi mai estompează/ ascunde din defectele originale. Aşa cum un machiaj puternic poate ascunde anumite defecte faciale.
Dacă te pricepi la photoshop, sau alte programe profesioniste, e şi mai bine. Dar filtrele pot fi totuşi o soluţie rapidă şi mai la îndemână pentru nişte amatori ca mine şi ca tine (probabil).

Sper să nu mă înţelegi greşit ... Nu vreau să jignesc pe nimeni. Vreau doar ca pozele să arate un pic mai bine, dacă se poate :P
Dacă nu ... nu. :)
Pace :)
Image
User avatar
Tudor Bran
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 85
Joined: Tue Apr 09, 2013 8:52 am

Post by Tudor Bran »

Shilo:

Eu nu am facut decat sa-i trimit pozele originale Cristinei. Pozele urcate in galerie sunt editate, cel mai probabil de catre PEnTRU. Am incredere in abilitatile lui de fotograf / editor de poze; daca el a considerat ca pozele merita urcate, eu nu am nimic de obiectat.

Despre partea cu imaginea Rammstein ... n-am de gand sa scot bani de pe urma lor si sunt convins ca nici o publicatie nu le va prelua in scopul folosirii lor ca poze oficiale :)

Daca doresti, iti pot trimite pozele sa le editezi dupa bunul tau plac.

Rapunzel:

Da, singur am facut pozele desi imi tremura mana :) Noroc ca aparatul are un stabilizator cat de cat ok.

Daca nu ma insel, cred ca aparatul meu foto e un Sony DSC-WX60. Am fotografiat insa in mod auto, cu setarile facute probabil ar fi iesit mai bine pozele.
Post Reply