Origini

tot ce va trece prin cap si doriti sa povestiti, intrebari, raspunsuri...
Herr Heinrich
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 45
Joined: Wed Jul 14, 2010 1:01 am
Location: Botosani

Post by Herr Heinrich »

Domnule Amon,

Nu rudele mele faceau misto de mine, din moment ce ele tot de prin partile astea batute de soarta ale Botosaniului se trag! Dar cand mai ieseam si eu cu varu-miu mi-a facut cunostiinta cu anumite "elemente". Bine, poate lui i se parea ca acei oameni sunt ok, din moment ce a crescut cu ei, dar eu am fost un intrus acolo. Pe tot timpul sederii mele acelor oameni nu le-au placut de mine, adica nu au fost primitori!
Acelasi lucru pot spune si despre unii angajati de la unele magazine. Adica ei sunt spuma spumelor, locuitorii capitalei. Dar eu zic sa inchidem subiectul ca e de doi lei, nu cred ca interseaza pe cineva cum am fost tratat eu la Bucuresti. Eu mi-am dat doar cu parerea, fiind doar un om din popor, si mai ales din Moldova, nu puteam sa gandesc ca unul normal, pentru ca, prietene, cine creste in Moldova a cunoscut toate greutatile vietii! Si poate asta ne afecteaza gandirea!
Tie, popor ingrat, nu-ti va ramane nici cenusa mea!
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Dar cand mai ieseam si eu cu varu-miu

Si tu iesi cu varu? Si Sabeen se lauda cu varu'n sus, varu'n jos... :lol: eu de ce am doar veri ciudati?
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

AVA wrote:
Dar cand mai ieseam si eu cu varu-miu

Si tu iesi cu varu? Si Sabeen se lauda cu varu'n sus, varu'n jos... :lol: eu de ce am doar veri ciudati?
Eh, eu am numai unul, mare fan Metallica inca de cand avea 10 ani, numai ca sta in cealalta parte a lumii :evil:
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

@Herr Heinrich: hm, ce sa spun... poate ai avut tu ghinion. Incearca sa mai faci niste vizite, poate iti schimbi impresia. Eu de fiecare data cand am fost in Bucuresti am avut parte doar de impresii pozitive. Si am avut contact tot cu oameni din magazine, vanzatori, etc. Poate am avut eu bafta, dar cu cat vizitez Bucurestiul cu atat imi place mai mult.
Image
Herr Heinrich
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 45
Joined: Wed Jul 14, 2010 1:01 am
Location: Botosani

Post by Herr Heinrich »

Parerea mea e ca sunt multe alte orase ce merita vizitate decat Bucurestiul! Cu oameni primitori si alea-alea. Eu cel putin o las moarta ca o trag pe dreapta!
Noapte buna!
Tie, popor ingrat, nu-ti va ramane nici cenusa mea!
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

AVA wrote: Si Sabeen se lauda cu varu'n sus, varu'n jos... :lol: eu de ce am doar veri ciudati?
Probabil ca la fel gandesc si ei: Noi de ce nu putem avea veri & verisoare normale ? :roll:

Oricum, intr-o luma anormala ca a noastra a parea anormal … inseamna ca probabil este de bine.
Image
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Shilo wrote: Probabil ca la fel gandesc si ei: Noi de ce nu putem avea veri & verisoare normale ? :roll:
.
:lol: :lol: :lol:
Heeeeei! Pai nu am stabilit eu ,de comun acord cu Rapunzel ca noi doua suntem perfecte? Si modeste!... :oops: :oops: Indraznesti sa insinuezi ca nu e asa? :twisted:
Revenind la origini...nu stiu ce sa mai spun ca sa fiu on :roll:
User avatar
Redline
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 20
Joined: Wed Oct 20, 2010 7:40 pm

Post by Redline »

la origine sunt rus, ca sa spun asa, desi nu am fost niciodata acolo si nici parintii mei nu au fost (bunicii sunt "de vina" pentru originea mea slava)
Tiefer Tiefer
Sag es Sag es Laut
User avatar
alexramm
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 207
Joined: Tue Oct 20, 2009 5:50 pm
Location: Bucuresti

Post by alexramm »

???? rus, frumos frumos... bunicul din partea mamei a fost rus, din pacate nici eu nici mama mea nu-l cunoastem.... iar bunicul tatalui are originea prin marginimea Sibiului...
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Redline wrote:la origine sunt rus, ca sa spun asa, desi nu am fost niciodata acolo si nici parintii mei nu au fost (bunicii sunt "de vina" pentru originea mea slava)
Hehe, chiar vroiam sa te intreb daca nu ai origini slave dupa ce ti-am vazut preferintele muzicale cu multe trupe rusesti printre ele.
Post Reply