FILME

tot ce va trece prin cap si doriti sa povestiti, intrebari, raspunsuri...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Oho!!! Crede-ma, Sylar, ca astfel de imbecili au fost leit-motivul unor discutii cu prieteni diversi saptamana asta. Sunt profund dezgustata de mentalitatea asta tipic romaneasca, prin care mare parte a populatiei nu mai inceteaza sa se creada buricul pamantului, sa arunce cu noroi in multe lucruri frumoase pe pamantul asta si sunt pur si simplu socata de atitudinea asta de calcat peste cadavre si de omorat capra vecinului, doar pt ca in cea mai mare parte suntem un popor de frustrati, de incuiati, de rauvoitori, care nu ne mai trezim odata din amorteala asta in care zacem de zeci si sute de ani, asteptand ca mereu altii sa faca ceva pt noi, iar cand o fac, cel mai facil gest este sa aruncam cu rahat in ei.
Este lipsit de orice logica a critica o trupa ca Metallica ca a vrut sa scoata un film altfel, decat sa traga un concert cap-coada, ca a vrut sa inoveze si sa arate si alceva in materie de tehnica digitala si de show. Este inuman, abject si degradant, sa critici asa ceva, in conditiile in care niciunul din trogloditii respectivi nu ar sti sa faca ceva bun si frumos, nu mai zic de mai bun si mai frumos decat au facut-o Metallica.
Iar in randul rockerilor sunt multi, multi imbecili, doar ei n-or fi scutiti de prostie... Am auzit de-a lungul timpului multe ineptii din partea lor, dar eu aleg sa-i vad doar pe cei frumosi si sa ma bucur de prezenta lor in viata mea. E multa prostie pe pamantul asta.
Iar daca trupa face bani din asta, bravo ei, o face pt ca poate! Pt ca are cu ce! E cat se poate de natural! Multi se uita la pret, fara sa le pese daca obtin contravaloarea lui, nici daca o obtin inzecit... Sa-i lasam sa ramana prosti, daca insista.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Rapunzel wrote:Adica actoriceste vorbeam, nici pe departe din punct de vedere estetic, doamne apara si pazeste, pfuiii!
Tot actoriceste il apreciez si eu mai nou pe Chris Evans. Iti recomand orice film cu el :D
Image
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Ambii au aparut in The Avengers :D :D Chris Evans - Steve Rogers/Captain America , Chris Hemsworth - Thor..plus ca mai apare si Robert Downey Jr. - Tony Stark/Iron Man :P
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Eu votez Chris Evans. Cu toate mainile :D

Vazut "Sessions" din 2012. Nu va zic decat ce scrie pe Imdb: "A man in an iron lung who wishes to lose his virginity contacts a professional sex surrogate with the help of his therapist and priest." :) Un film frumos si cu un subiect deosebit.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Vazut "Silver Linings Playbook" sau "Scenariu pentru happy-end" cum a fost tradus la noi. Foarte, foarte frumos construit, o adevarata bucurie. Recomand cu incredere!
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Cristina wrote:Vazut "Silver Linings Playbook" sau "Scenariu pentru happy-end" cum a fost tradus la noi. Foarte, foarte frumos construit, o adevarata bucurie. Recomand cu incredere!
il vazusi si eu aseara. Bradley Cooper a fost la inaltime. Mai, mai sa nu il recunosc pe Chris Tucker - ce s-a ingrasat!!
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Daca va plac filmele de groaza , va recomand " The Conjuring " . Foarte bine facut , nu au exagerat si este bazat pe fapte reale .
Live long , live happy and be free !
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

AndreiO wrote:Daca va plac filmele de groaza , va recomand " The Conjuring " . Foarte bine facut , nu au exagerat si este bazat pe fapte reale .
imi plac filmele de groaza..dar nu sa le vad singur :shock:
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

:)))))))
Live long , live happy and be free !
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Sorin wrote:
AndreiO wrote:Daca va plac filmele de groaza , va recomand " The Conjuring " . Foarte bine facut , nu au exagerat si este bazat pe fapte reale .
imi plac filmele de groaza..dar nu sa le vad singur :shock:
Si eu la fel! :)))))))))) Cred ca tu bei si lapte cand te uiti la filme de groaza, nu? :))
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Rapunzel si fetele: recomand (e must see :)))) "Magic Mike". E pentru incantat fetele si pentru vazut seara, ca sa doarma bine :P
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Cristina wrote:
Sorin wrote:imi plac filmele de groaza..dar nu sa le vad singur :shock:
Si eu la fel! :)))))))))) Cred ca tu bei si lapte cand te uiti la filme de groaza, nu? :))
lapte + rom sa imi fac curaj :P
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Cristina wrote:
Sorin wrote:imi plac filmele de groaza..dar nu sa le vad singur :shock:
Si eu la fel! :)))))))))) Cred ca tu bei si lapte cand te uiti la filme de groaza, nu? :))
lapte + rom sa imi fac curaj :P[/quote]

Aiiiiii ! Ce pofta mi-o venit de niste cola cu rom !
Live long , live happy and be free !
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

un clasic din 2004 ( vai ce tanar eram atunci!) - Sweet November. Sincer nu stiu cum mi-a scapat pana acum acest film. Acu, filmul nu se ridica la nivelul anului 2013 ( adica se vede ca atat Charlize cat si Keanu Reeves erau pe la inceputuri). recomand dar nu pt cei depresivi :P
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Pe IMDB zice ca-i din 2001. M-ai facut curioasa. Notam :)
Post Reply