FILME

tot ce va trece prin cap si doriti sa povestiti, intrebari, raspunsuri...
Post Reply
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

FILME

Post by draqdla4 »

Vad ca inca nu a reaparut topicul pentru filme, surprinzator as spune.
Daca vreti sa vedeti o comedie romantica germana cu Til Schweiger (mentionez asta ca sa atrag publicul feminin :P ) va recomand KEINOHRHASEN. Am ras azi-noapte de la inceput pana la sfarsit.
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

N-am mai vazut de mult un film bun, nici nu am mai avut vreme ce-i drept. Am multe filme acasa nevazute. Ar trebui sa-mi iau concediu sa le vad pe toate :D
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Unul din cele mai emotionante scurt-metraje vazute pana acum

SIGNS

http://www.youtube.com/watch?v=uy0HNWto0UY
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Foarte frumos. Minunat, fara cuvinte... :)
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Sylar wrote:SIGNS
Mersi :D L-am trecut la favorite
Image
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mihnea »

Sylar wrote:SIGNS
Nu am observat acest topic, abia acum m-am uitat pentru prima oara..
Intr-adevar, o poveste minunata...
Te simti singur, nu mai ai simtul umorului, zambesti din ce in ce mai rar dar apoi EA vine si iti lumineaza toata viata.
Nimic nu te mai intereseaza, orice s-ar intampla, esti fericit doar pentru ca o vezi si stii ca si ea te vede pe tine. Tu i te destainui, ea ti se destanuie si va simtiti - sau cel putin te simti - minunat in preajma ei.
Esti fericit o perioada de timp, pana cand incerci sa o intrebi.. dar realizezi ca nu ai curajul si taria necesara.. continui sa amani momentul, si.. la un moment dat.. sansa ta se pierde..
Nu ai avut curajul sa o intrebi si regreti asta, dar este prea tarziu.. sansa ta s-a dus.. lumea ti se pare posomorata, vremea la fel, te intorci la felul tau de a fi inainte de a o intalni si observi ca ai ajuns si mai rau.. Incerci sa iti spui ca nu conteaza prea mult, dar intotdeauna exista ceva.., un semn, o imagine, un sunet care sa iti aduca aminte de ea si de prostia ta..
Atunci vei mai incerca, si vei mai incerca, dar s-ar putea sa nu mai reusesti niciodata..
Acest film mi-a adus aminte de ce am facut.. nu am putut, nu am avut curajul sa fac ceea ce trebuia, desi mai multi ma indemnau.. o sansa mi-am pierdut-o.. s-ar putea sa nu o primesc pe a doua, si atunci.. nu indraznesc sa ma gandesc..
Acest film mi-a aratat ca se poate, ca poti primi o a doua sansa si ca mai este inca timp. Dar daca nu acum atunci niciodata...
In timp ce scriu, ascult Wo bist du piano version, pusa de Sylar la rubrica Diverse si simt ca se potriveste perfect cu povestea si cu starea mea..
Imi pare rau daca am deviat de la topic, sau daca nu trebuia sa scriu ce am scris, dar acest film.. mi-a aratat directia cea buna, de care eu ma departasem.. Multumesc din suflet, Sylar, pentru ca ai pus acest film..
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

No problem..si ai fost on topic cu fiecare cuvant al tau

Datorita vacantei neprevazute datorate idioteniei si incompetentei rectorului Univ Dunarea de Jos (a suspendat o sapt cursurile pt a preveni gripa porcina...de parca de maine dispare de tot acest virus..mai mult chiar accesul studentilor in facultate STRICT INTERZIS...doar personalul facultatii aveau voie..de parca ei nu puteau fi deja infectati cu gripa porcina)..am vazut in jur de 5 filme :lol: :lol:
1 Final Destination 4 - primul a fost super, partea a 2a bun, 3-ul plictisitor...iar 4 dezastruos
2 Transformers: Revenge Of The Fallen - dpdv al efectelor speciale si al soundtrackului(Linkin Park - New Divide) - capodopera...insa nu e chiar un film serios
3 Valkyrie - HEIL HITLER( nu sunt nazist sau neo-nazist dar acest film arata ca Hitler era ori ff inteligent ori ff norocos de a scapat cu viata in urma nenumaratelor tentative de asasinare impotriva sa)
4 - SAW 6 - astept si Saw 7 :lol: :lol:
5 - Scamper The Penguin - cel mai dulce desen animat cu pinguini
http://www.youtube.com/watch?v=8S3iiFdkNuE
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

"Signs" imi aduce aminte foarte mult de "Serendipity". Un film la fel de suav si de frumos, dar de lung metraj. Desi multi ar spune ca este siropos, pe mine m-a impresionat pana la lacrimi.
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Mai multe scurt metraje excelente :

http://mediastorm.org/0007.htm Am vazut doar Chernobyl Legacy si The Ninth Floor pana acum. Impresionante..
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Cristina wrote:"Signs" imi aduce aminte foarte mult de "Serendipity". Un film la fel de suav si de frumos, dar de lung metraj. Desi multi ar spune ca este siropos, pe mine m-a impresionat pana la lacrimi.
Total de acord..dar..la cate am patit eu..filmul asta nu prea are loc in topul filmelor mele preferate
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

:roll: Imi pare rau, Sylar. Te referi la faptul ca ai patit cu inimioara? :D
User avatar
engel
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 111
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:17 pm

Post by engel »

am vazut Rocky 1-6. astept urmatoarele 7-38 :D
serios acuma, al 6-lea mi se pare mai bun decat 2, 3, 4 si 5. adica destul de bun pentru un come back , insa eu cred ca dl Stallone e destul de in varsta pt genul asta de filme.
sunt bune pt o seara cu bere si chipsuri sau popcorn (meniu de canapea, cum zice o colega :P )
Image
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Eh..ar fi fost bine..insa una din relatii s-a sfarsit tragic(accident de masina) :(
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

engel wrote:am vazut Rocky 1-6. astept urmatoarele 7-38 :D
serios acuma, al 6-lea mi se pare mai bun decat 2, 3, 4 si 5. adica destul de bun pentru un come back , insa eu cred ca dl Stallone e destul de in varsta pt genul asta de filme.
sunt bune pt o seara cu bere si chipsuri sau popcorn (meniu de canapea, cum zice o colega :P )
Si eu am revazut recent toata seria Rocky (in afara de ultima parte). Intr-adevar, partile 2-5 sunt bune pentru o seara cu bere, insa partea 1 mi se pare un film cu adevarat impresionant, unul din preferatele mele.
Image
User avatar
engel
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 111
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:17 pm

Post by engel »

partea a 6a merita vazuta. in opinia mea, se ridica la nivelul celei dintai ;) nu o sa regreti ca ai petrecut o ora si jumatate in fatza monitorului/TVului
Image
Post Reply