Belgrad 2010

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Inca un excelent remember Beograd!

http://www.youtube.com/watch?v=P33H5HGS ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=RWO8_sbe ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=PG2clCNm5YU
http://www.youtube.com/watch?v=o6IuUNLa ... re=related

Dupa ce vezi al treilea clip, e bine sa-l vezi si pe cel de-al patrulea :D Si domnul care a filmat pare un sarb inalt si bine facut :D Daca esti micut, trebuie sa sari tot timpul sa vezi ceva :lol: Ai ocazia sa faci si o sauna buna si sa slabesti vreo 2-3 kg. :D
Eu zic ca totusi telefonul cu care a fost filmat s-a miscat excesiv de mult. In realitate mai poti lua si o pauza :P
Last edited by Cristina on Sat Apr 03, 2010 8:11 pm, edited 1 time in total.
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Cam care ar fi inaltimea minima necesara pentru a vedea decent concertul din golden circle?
Image
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

cred ca 1,85, daca vrei sa vezi fain.
eu o sa imi iau sandale cu platforma oricum. cine se baga in fatza mea o sa aiba picioarele deosebit de turtite :P 8)
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Trebuie sa tinem cont ca Golden Circle nu inseamna o zona foarte mare. Oricum, si daca stai in ultimele randuri ale zonei tot esti destul de aproape de scena. Nu cred ca va fi nici o problema majora de vazut concertul de acolo. Mai greu e cu sauna si cu inghesuiala, dar si asta ar putea fi o problema inchipuita. Banuiesc ca nu se vand bilete atat de multe ca sa se stea ca sardelele. Cel putin asta sper...
Golden Circle e o zona buna, parerea mea. :) Am cam exagerat mai sus, drept pentru care mi-am facut autocenzura. :D
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

tres iti mai amintesti ca Marcel Avram nu are niciun sfert de interes sa le fie bine oamenilor, ci doar sa faca bani, cat mai multi, deci nu ma astept sa fie decent nici macar in golden circle :P
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

daca e sa judecam drept, toti vor sa faca bani de pe urma fiecarui concert, nu doar marcel avram. acum mai conteaza si cum faci acei bani, daca iti pasa sau nu ca oamenii sa fie si multumiti.
trag nadejde ca va fi bine. si asa va fi, ai sa vezi :)
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Cu cat ma gandesc mai mult la inghesuiala, flacari si Bucurestiul in miezul verii, cu atat mai mult imi doresc sa ploua la concert. Iar daca mai si tuna si fulgera, ar fi ceva senzatii cu adevarat tari :D
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

La Metallica in 2008 a plouat nonstop. A fost foarte bine sub pelerina de ploaie. Racoare, aer si muzica perfecta :)
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

nu cred ca va fi insuportabil de cald.. nu stiu daca imi doresc sa ploua, la metallica am inghetat. nu zic ca nu au meritat, da parca nu mai vreau sa risc diverse boli :P
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

@Cristina
Mi-a stat inima in gat pe intreaga durata a ultimului film :shock: E clar ca eu nu am ce cauta prin mijlocul multimii, ca in nici un caz nu pot sari 2 ore non stop, si orice sandale cu platforme imi iau, oricum nu pot compensa vreo 30 de centimetri lipsa pe care ii am eu sa am ceva vizibilitate decenta... O sa ma orientez spre marginea Golden Circle-ului si o sa sper sa nu fie o vara timpurie si calduroasa, ca sa nu lesinam cu totii de la temperatura.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

pe margine e foarte bine. hai, c-o sa fie foarte bine, ai sa vezi :) eu de obicei ma misc in toate partile la un concert, pana gasesc cel mai bun loc.
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

intr-adevar de la margine se vede/aude cel mai acceptabil. se poate si respira fara sa primesti coate in burta
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

si doua poze de la mine: Belgrad -2010


Image
Image
Pozele sunt facute cu telefonul deci scuzati calitatea indoielnica. Oricum-pentru a mia oara...Superb concert :lol:
Post Reply