Belgrad 2010

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

uitati, de fapt, ce bea sorin cu adevarat:

Image

banuiesc ca poza din avatar e o facatura marsava in photoshop: si-a sters paharul cu lapte si a pus unul cu bere... :D
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Hai Sorin, spune repede ca e White Russian inauntru, nu lapte! Spala onoarea familiei!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Sunteti invidiosi. Sorin bea laptic si intra in stare de transa. Voi nu puteti. :D

Prislopan (So), am uitat ca la intrarea de pe teren au fost probleme. Inseamna ca am fost noi norocosi. Si chiar nu inteleg de ce nu au avut standul de merchandise si acolo... Ciudat... ca si faptul ca se vindeau mult prea putine articole.
Ne vedem la Bucuresti, dar sper ca si in Brasov mai curand. :) Ce fain ar fi sa avem si noi asa un club...
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Rapunzel wrote:Hai Sorin, spune repede ca e White Russian inauntru, nu lapte! Spala onoarea familiei!
Mandru de Lapticul meu!!!. Pur 100 % din vaca nationalista sarbeasca.

Ps: Poti sa imi dai poza si in formatul ei orginal Pentru?
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Tot imi fac curaj sa scriu si eu cateva impresii dupa concert, dar mintea mea e inca destul de incetosata. Pot sa zic doar ca mi-au depasit toate asteptarile :D
Ce mi-a placut mie cel mai mult:
- desi eram sigura ca Waidmanns Heil va fi preferatul meu din concert, locul lui a fost luat de Keine Lust (mi s-a parut incredibila forta pe care o are live) si DRSG (care nici macar nu era in top 10 al meu :lol: )
-ca si atitudine, am fost cucerita de Paul si de energia lui, nu cred ca a stat o secunda, se vedea clar ca traieste si iubeste fiecare acord
-Flake a fost genial tot show-ul, mai ales in partea in care il imita pe Till lovindu-si genunchii in stilul caracteristic acestuia si dandu-si ochii peste cap (si ma bucur ca am revazut partea asta in filmuletul postat de voi)
-de Till e inutil sa mai vorbesc, mie mi s-a parut ca a avut o prestatie absolut divina si sublima
-publicul a fost exploziv, o adevarata placere sa ma aflu in mijlocul unei asemenea multimi.
Ce nu mi-a placut:
-a durat mult prea putin, pana sa ma dezmeticesc si eu cat de cat, s-a si terminat :evil:
Sunt sigura ca pe parcurs o sa mi se sedimenteze mult mai bine impresiile, si numar zilele pana cand o sa ii vedem din nou la Bucuresti!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Am spus undeva mai sus ca la Belgrad am avut cel mai bun loc. Rectific: in toate cele patru locatii unde i-am vazut, fiind in sala (Praga, Budapesta, Viena si Belgrad) am stat in locuri diferite si toate au fost exceptionale. In special Praga, Viena si Belgrad. La Viena am reusit sa urmaresc si eu de aproape miscarile lui Till, Oliver si Paul, iar la Belgrad i-am vazut mai bine pe Kruspe si pe Flake, senzational in rolul lui de picanterie a trupei.

Rammstein suna fabulos, incredibil in sala. Am mai spus cred ca senzatia este ca sunetul devine o fiinta vie care te invaluie din toate partile. Ca sunetul este peste puterile tale de imaginatie. Si nu ma refer doar la puterea lui, ci si la calitatea lui. Din acest motiv, avand in vedere ca la Sonisphere Romania va fi o premiera pentru mine Rammstein in aer liber, am usoare emotii si strangeri de inima. Daca sunetul atat de bine "croit" in sala, afara nu va mai avea aceeasi forta? Desi auzindu-i pe Metallica pe stadionul Cotroceni, am inteles ca se poate ajunge la perfectiune live, la punctul terminus. Sper ca si la Rammstein sa fie la fel... :)
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Da, si eu sunt curios cum vor suna live. Barcelona, Praga si Belgrad. In vara vor urma 2 festivaluri. In primul rand la festivaluri nu vin doar fanii trupei respective ci un amalgam. Atmosfera nu cred ca va fi la fel de pasionala precum la un concert propriu zis doar cu RAMMSTEIN.
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Nu ai uitat de poza Pentru nu? :P
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Am eu grija sa nu uite :P
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Setlist Belgrad 20.03.2010:

Rammlied
Bückstabü
Waidmanns Heil
Keine Lust
Weißes Fleisch
Feuer frei
Wiener Blut
Frühling in Paris
Ich tu dir weh
Du riechst so gut
Benzin
Links 234
Du hast
Pussy

Bis 1
Sonne
Haifisch
Ich will

Bis 2
Engel

Au inceput turneul cu 19 piese si in timp l-au redus la 18 :(
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Las ca la noi o sa cante 22 :P :P
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

[quote="Cristina"]
Ma bucur mult ca i-am revazut pe vechii prieteni de pe forum, HerrMess, Sorin, Sambit si ca am cunoscut-o pe Rapunzel. M-am bucurat mult si de orele de dupa concert la club cu Rapunzel, Sorin si Sambit. A fost foarte foarte fain. Regret ca n-am stiut ca AVA e asa aproape.

eu v-am auzit, eram in primul rand pe 202 la bara dar la stanga scarilor ma rog poate m-ati vazut. nu mi-a trecut prin gand ca sunteti forumistii de baza. scuze dar era aiurea sa vin sa zic...hei voi sunteti? desi mi-ar fi placut sa va cunosc, chiar regret ca nu am facut asta desi acum pare simplu. era fain pt ca langa noi in stanga erau niste bieti bulgari obositi, fata ii tinea in priza iar cei de pe trepti se tot impingeau in mine. da, intr'adevar eram mult mai aproape de scena fata de cum au iesit filmarile si pozele. si mai este de adaugat ca richard arata a naibii de bine. am ajuns sa cred ca el este cel mai modest din trupa. m-a amuzat dansul pe care il faceau cei trei pe scena(paul , till,richard) cu pasi inainte si inapoi...simplu dar se sincronizau. si mai este de adaugat ca paul la un moment dat daca ati observat comunica cu cei din primul rand(cantand in acelasi timp)...scuze, cristina.
Last edited by AVA on Mon Jun 07, 2010 7:26 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Nu vad de ce sa iti ceri scuze.

Citeam aseara cateva randuri scrise de membri Combichrist care spuneau ca impreuna cu Rammstein au cazut de acord ca publicul de la concertul din Belgrad este de departe in topul 3 al turneului LIFAD :) Au fost foarte impresionati de public. Ca dealtfel fiecare din public de public :)
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Ati uitat de mine? :( :( :(
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

nunu! dar imi aduc aminte dimineata cand sint la munca, si pozele le am acasa seara :D da-mi un semnal diseara pe telefon.
Post Reply