ce a fost

primul forum pentru vizualizare, cu discutii si informatii de-a lungul a 4 ani, pentru publicul larg...
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mihnea »

Ieri mi-am adus aminte ca forumul vechi inca exsita :lol: si, devreme ce am citit doar 1% din el, am zis sa mai vad ce e pe acolo. Din pacate, mi-am adus aminte si de felul in care se misca :(
Acum am o intrebare care ma macina: CUM de ati rezistat cu acel forum :?: Eu unul nu am rabdare deloc si ma enervez repede, asa ca mai mult ce 5 minute nu pot sa stau pe acolo :lol:
Felicitari celor care au avut rabdarea si taria de caracter sa posteze acolo 4 ani de zile :D :lol:
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Vreo 3 ani s-a miscat destul de ok. Ultimul an a fost mai greu, iar spre sfarsit era imposibil. Asta ne-a determinat sa taiem in carne vie.
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Ca tot veni vorba de forumul vechi, mi-am regasit avatarul pierdut, uraaaa!

Chiar nu era nicio diferenta intre cum mergea forumul vechi fata de asta nou, probleme au fost spre sfarsit...
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

da... au fost patru ani de discutii aprinse si savuroase. :)
La multi ani, Forum 2! :P
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Oameni buni, am intrat pe forumul vechi si merge... bine. Pagini din 2005, 2006, e de-a dreptul socant :shock: ce i-ati facut?
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Nu i-am facut nimic. M-am gandit eu mult la el in ultimele zile. Jur! M-am gandit foarte mult.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Serios vorbind am impresia ca cei de la Vodafone s-au gandit, dupa foooarte muuult timp, sa bage ceva bani si in serverele si tehnologiile lor invechite si second hand.
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

De cateva zile, incercand sa accesez vechiul forum, apare doar mesajul "No forwarding set for forum.rammstein.ro" Care-i baiul?
Image
rodihd
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 2
Joined: Thu Jul 01, 2010 5:45 pm
Location: Hunedoara

Post by rodihd »

Dati-mi voie sa pling! Pe bune!Inca un vis destramat alaturi de multe altele!Citesc rindurile voastre celor care ati fost la concert si pling pe bune!!!!IMPRESIONANT! TOTUL !CONCERTUL SI VOI FANII SI VOI ADMINII SI TOTI!Asta e ...ma voi multumii doar cu asta !Si din toate cuvintele voastre minunate ( nu vreau sa magulesc pe nimeni!)am retinut astea:daca ar fii cintat intr-un razboi mondial ...toti ar fii lasat armele jos si ar f ascultat !!!!IMI CER CUZE CA NU SINT CHIAR CUVINTELE AUTORULUI! dar sint cam ravasita de tot ce am citit si imi revin cu greu! dar e bine si asa!ERAM SIGURA CA VOR FACE UN SHOW DE NEUITAT!
VA MULTUMESC!
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Bine ai venit printre noi, rodihd!... dar, ai gresit nitelul locul de postare. Mai nimerit ar fi fost, zic eu, sa il pui aici:

http://www.rammstein.ro/forum/viewtopic ... &start=255

Multumesc!
rodihd
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 2
Joined: Thu Jul 01, 2010 5:45 pm
Location: Hunedoara

Post by rodihd »

da !multumesc!mi-am dat seama dar tirziu!!!!!!
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Nici o problema, copiaza ce ai scris si pune in topicul de care am amintit, apoi iti tai postul de aici.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Dupa cum v-ati dat seama forumul vechi e disparut de cateva luni bune. Cum la vremea respectiva forumul se afla pe serverele vodafone, de 6 luni sint in discutii cu cei de acolo pentru rezolvarea problemei. Totul a plecat de la transferul de date pe niste servere noi. Ei bine, dupa 6 luni de raspunsuri gen "se rezolva, va sunam noi" azi am primit in scris urmatoarea instiintare:
"Dorim sa va informam ca, in urma verificarilor efectuate de catre departamentul tehnic, baza de date aferenta forumului dumneavoastra si informatiile de pe servere nu mai pot fi recuperate. Acestea au fost sterse de pe serverele respective.
Departamentul de Relatii Clienti.

Va multumim pentru timpul acordat si va stam la dispozitie pentru orice solicitare legata de serviciile noastre.

Cu stima,
Bogdan Constantin
Reprezentant Relatii cu Clientii"



ATAT!!!!!! Sint atat de socat incat nu stiu cum sa reactionez.... Ce sa fac? Cui sa ma plang? Cui sa dau in cap?! Ati auzit de cazuri asemanatoare? E cineva avocat pe aici? Chiar nu stiu ce sa fac...
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Petru, am vorbit cu cineva care lucra la Vodafone, la partea de date. Din ce am inteles de la el, vechile servere MyX, care mergeau pe niste Pentium3 :shock: au fost dezafectate, si tot ce era s-a mutat undeva in Germania. Ce nu a migrat la timp (banuiesc ca e cazul forumului) a fost sters. Nici suportul fizic nu mai exista :(
Image
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

E clar ca aia nu mai au nimic... Eu la un moment dat facusem niste backup-uri si am incercat sa le implementez pe un server extern tot in phpBB dar mereu imi dadea cate o eroarea si nu ajungeam la niciun rezultat. Am sa mai incerc, eventual am sa apelez la niste priceputi in programare.
Problema e, insa, cu cei de la Vodafone. Cat de senin: am sters, am pierdut, ne doare in cur.... Asta e compania cu cel mai mare profit din Romania pe anul trecut...

Si tot ca o paranteza, dar legat tot de cei de la Vodafone. Pentru un alt pachet de net pe care il am la ei plateam lunar 3.31 euro. Brusc, in noiembrie vad pe factura ca tariful a crescut la 6.71!!!! Sun si intreb oripilat ce s-a intamplat, de ce... Urmeaza dialogul:
Vodafone: Probabil ati cerut o marire de spatiu pentru un pachet de date superior.
Eu: Sigur NU! Nu am cerut asa ceva!
V: Verificam si va spunem ce s-a intamplat.... Asa e, nu ati solitat dvs asa ceva, dar v-am trimis o oferta...
Eu (interzis total): Poftim?! Ce oferta?!!!
V: V-am trimis un SMS cu oferta...
Eu: Asa, si...
V: Si am crezut ca sinteti de acord cu oferta...

De aici incolo s-a dezlantuit iadul. Am explodat... Deci rationamentul Vodafone e cat se poate de simplu: iti trimit oamenii un SMS, iti propun cine stie ce gogomanie, tu normal ca nu raspunzi iar ei iau asta drept un raspuns afirmativ. Tare, nu? Si fiindca operatorul era o domnisoara, i-am zis ca ii trimis un SMS in care o cer de sotie si daca nu raspunde e simplu... sint casatorit cu ea, nu?...

VODAFONE = EVIL!!!! Cei care mai aveti contracte cu ei, asteptati sa le terminati si apoi plecati oriunde in alta parte.... Eu, din pacate, mai am ceva timp de indurat.
Post Reply