Rammstein in Romania

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

ma bucur ca a fost frumos si sunteti multumiti!
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 246
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:23 pm
Location: Brasov

Post by laurentiu »

gata, fratilor, a sosit ziua cea mare !!! pe ultima suta de metri am reusit si eu sa ma alatur voua.. ieri am cumparat bilet, mi-am facut la repezeala un tricou si azi m-am sculat cu noaptea-n cap sa particip la intalnirea nemaivazuta si nemaiauzita ! exact acum 5 ani si 4 luni am fost la concertul trupei de la Budapesta ! acum insa va las si sper ca inainte de concert sa ma intalnesc cu cei mai multi dintre voi... pentru ceilalti, va spun ca va luam in inimile noastre si veti fi astfel cu noi, acolo... ramaneti cu bine si sa zburam in seara asta printre zecile de acorduri care ne-au fascinat ani de-a randul... visul s-a implinit !!!
RAM-- STEIN ! RAM-STEIN ! RAMSTEIIIIIIIINNNN !!!!
ohne dich kann ich nicht sein...
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

in scurt timp plec si eu, imi pare rau Ava, stiu ca nu ti-am tinut de urat asa cum vroiai tu, da' eu nu sunt un asa mare vorbaret, oricum m-am gandit la tine, sper sa tina scuza asta...... :) ce sa mai zic....sper sa fie totul bine, te las....am plecat. \m/
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Fugit si eu spre intalnire!! Let't Rammstein!!!!!!!!!
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

rocky_stein wrote:in scurt timp plec si eu, imi pare rau Ava, stiu ca nu ti-am tinut de urat asa cum vroiai tu, da' eu nu sunt un asa mare vorbaret, oricum m-am gandit la tine, sper sa tina scuza asta...... :) ce sa mai zic....sper sa fie totul bine, te las....am plecat. \m/
Lasati-ma pe mine...go la show! :lol: ...ca sa aveti ce povesti apoi! :wink: (sper sa aveti parte de un concert pe cinste si de vreme buna)
Laura-Violetta
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 8
Joined: Fri Jun 25, 2010 11:19 pm
Location: Land of pure Madness ...Craiova

Post by Laura-Violetta »

Distractie placuta!!!!! 8) :D :D
Si nu uitati sa postati ceva poze si pt. fraieri ca mine care isi dau licenta luni :x
HAB SPAß!!! :D
...GOTT WEISS ICH WILL KEIN ENGEL SEIN...aber auch kein DÄMON :P
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Laura-Violetta wrote:Distractie placuta!!!!! 8) :D :D
Si nu uitati sa postati ceva poze si pt. fraieri ca mine care isi dau licenta luni :x
HAB SPAß!!! :D
Heeei! Nu esti deloc fraiera. Tu, ca si mine, ai parte de ghinion, nimic mai mult...Lasa ca vine si vremea noastra... :wink:
Laura-Violetta
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 8
Joined: Fri Jun 25, 2010 11:19 pm
Location: Land of pure Madness ...Craiova

Post by Laura-Violetta »

AVA wrote:
Laura-Violetta wrote:Distractie placuta!!!!! 8) :D :D
Si nu uitati sa postati ceva poze si pt. fraieri ca mine care isi dau licenta luni :x
HAB SPAß!!! :D
Heeei! Nu esti deloc fraiera. Tu, ca si mine, ai parte de ghinion, nimic mai mult...Lasa ca vine si vremea noastra... :wink:
...e bine sa stiu ca nu-s doar eu :) ...tot ce imi doream era sa aud chitara lui Richard :roll: :P
Data viitoare mergem noi ! :wink: :D
...GOTT WEISS ICH WILL KEIN ENGEL SEIN...aber auch kein DÄMON :P
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Laura-Violetta wrote:
AVA wrote:
Laura-Violetta wrote:Distractie placuta!!!!! 8) :D :D
Si nu uitati sa postati ceva poze si pt. fraieri ca mine care isi dau licenta luni :x
HAB SPAß!!! :D
Heeei! Nu esti deloc fraiera. Tu, ca si mine, ai parte de ghinion, nimic mai mult...Lasa ca vine si vremea noastra... :wink:
...e bine sa stiu ca nu-s doar eu :) ...tot ce imi doream era sa aud chitara lui Richard :roll: :P
Data viitoare mergem noi ! :wink: :D
Tu pentru Richard , eu pentru minunatul Till ...e bine ca ne intelegem... :lol: Bafta pentru maine! Nu ma bucur pentru ca esti pe forum si nu la concert insa ma bucur ca ne tinem de urat! :roll: Si eu astept pozele, cu sufletul la gura...mai ales cele cu Rammstein!
AdmuS
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 9
Joined: Sun Jun 13, 2010 11:33 am
Location: Nürnberg

Post by AdmuS »

Pentru viitoarea LICENTIATA, multa bafta miine :!: :!: :!: :!: :!:
Pentru toti cei cu program in jurul casei, in loc de ......................... ; SUFERIM IMPREUNA, NU NE LASAM DOBORITI DE ISPITE! . Asa ca: LET´S GO PARTY A MAISON :!: :!: :!: :!: :!: :lol:
Eu de exemplu ma duc sa "sufar" la un meci, chiar doua
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Si eu sper ca meciul+Timisoreana nefiltrata sa-si faca efectul :D
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Pai la mine "Timisoreana" nu merge, de tort nu imi este pofta, de invatat nu am, la meci nu mai am chef sa ma uit desi e deja 2-0 pt nemti(ceea ce desigur e foarte bine)...asa ca ma duc sa dorm...asa mai trece timpul pana vine trupa cu ceva impresii de la concert! :roll:
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Sa dormi? Duminica seara? IN TIMP CE CANTA RAMMSTEIN LA BUCURESTI????
BLASFEMIE!!!
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

ha!ha! :evil: asta era ideea ...cel putin imi faceam un bine dar cine naiba poate sa doarma? dupa cum se vede...sigur ...eu nu! :lol: Sambit, dar tu ce faci? apropo , ai fost in Rozelor la PHOENIX ?...daca da, cum a fost?
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Nope, dar am trecut cand se facea proba de sunet, se pune? :D
Phoenix nu mai e asa fain live, nu-mi mai place... Si oricum pt mine au fost prea scumpe biletele, mai ales pt un concert in parc, care se putea asculta si dinafara zonei cu bilet. :P
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
Post Reply