OFICIAL: RAMMSTEIN la Bucuresti - 28.07.2013, Romexpo

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

dieselzeit
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 7
Joined: Tue Sep 18, 2012 11:59 pm

Post by dieselzeit »

pai draga ana, din multe puncte de vedere chiar suntem codasii europei. acum ca ne place noua mult rammstein nu conteaza. si ei, care sunt niste zei, pot face diferenta intre o tara buna si.. romania.. acum pe bune!
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

"sunt ca niste zei" .. e prea mult adevar in cuvintele astea. si nu e bine.
User avatar
Ana_TM
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Tue Aug 23, 2011 10:37 am
Location: Timisoara

Post by Ana_TM »

Ok, daca spui tu. Eu una refuz sa cred ca suntem chiar asa. Si daca avem atitudinea asta resemnata de codasi, atunci asa o sa si ramanem veci. Si ca fani Rammstein te asigur ca nu suntem cu nimic mai prejos decat restul lumii. Primul exemplu ar fi chiar site-ul asta, care e unul dintre cele mai frumoase, si crede-ma ca am vizitat destule ca sa pot face comparatia. Nu. Gresit! E cel mai frumos!
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Ana, tocmai imi pregateam pledoaria, dar m-am oprit :D
Multumim pentru aprecieri!
User avatar
Ana_TM
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Tue Aug 23, 2011 10:37 am
Location: Timisoara

Post by Ana_TM »

:D Cu mult drag si n-am exagerat deloc! E mai frumos chiar decat site-ul oficial. Pentru ca e mai cald si asta-i, clar, meritul Cristinei. Si gata! Acuma iar stau cuminte, mi-am spus of-ul... :)
User avatar
Strauß
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 22
Joined: Fri Jun 24, 2011 12:09 pm
Location: Bucuresti

Post by Strauß »

Concertele de la Bucuresti si Sofia sunt din nou pe site-ul oficial. Mai mult, biletele se pot cumpara incepand cu data de 11 octombrie!
http://www.rammstein.de/tour/de/
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Cei de la D&D East Entertainment sint colaboratori clasici ai Eventim-ului (Marcel Avram e unul dintre fondatori), asa ca biletele se vor gasi pe eventim.ro cu siguranta.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Ana_TM wrote::D Cu mult drag si n-am exagerat deloc! E mai frumos chiar decat site-ul oficial. Pentru ca e mai cald si asta-i, clar, meritul Cristinei. Si gata! Acuma iar stau cuminte, mi-am spus of-ul... :)
Multumesc mult, Ana_TM. Meritul e si al lui PEnTRU si al vostru fara nicio indoiala, prietenii nostri dragi si vechi, al nostru tuturor celor care am tinut aproape.
Eu am fost cateva zile in afara "zonei" forumului, dar nu mi-as fi facut niciun gand negru in privinta concertului. Sunt doar termeni de contract si nimic mai mult. E bine ca s-au lamurit pana la urma. Suntem pe lista lor de turnee de acum incolo.
MIKE THE REVELATOR
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 99
Joined: Sun Jul 04, 2010 2:27 am
Location: Bucharest
Contact:

Post by MIKE THE REVELATOR »

Aprob pozitiv Ana_TM:)
Rammstein �ber Alles!
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Cristina wrote:Sunt doar termeni de contract si nimic mai mult. E bine ca s-au lamurit pana la urma. Suntem pe lista lor de turnee de acum incolo.
Sa ne bucuram, atunci!

http://www.youtube.com/watch?v=3OwblwV3tKM
Image
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

O sa ne mai facem tricouri personalizate? :D
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

In principiu, da. Insa pana atunci mai este ceva vreme si mai vedem ce se mai iveste. Dar da, ne facem :) Abia astept sa-l vad pe al tau pictat :D
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Cristina wrote:In principiu, da. Insa pana atunci mai este ceva vreme si mai vedem ce se mai iveste. Dar da, ne facem :) Abia astept sa-l vad pe al tau pictat :D
Jeje..aici va cam bat..am o sursa de tricouri la comanda geniala..si f ieftina :P
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Sper sa avem un pret ok la R+, am vazut niste sume imense la festurile de dincolo (o fi ok pt occident). Ma bate gandul sa merg la Rock Nad Volgoi, acolo nu e cu intrare :D
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Dar vad ca se vand bilete si acolo, cum nu e cu intrare? Si ma indoiesc ca ar fi fara intrare, la ce suma te costa Rammstein.
Post Reply