Rammstein in Romania 2012

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

treaba ta :P dar sa stii ca atunci cand se anunta concertul, cred ca or sa se umple repede locurile de cazare. la hostel vei fi probabil singurul de pe forum :P
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Si eu zic ca e o parere f buna sa ne stabilim un hotel, doua acolo (in caz de urgenta). Chiar daca nu facem azi rezervarea, cand se va anunta data concertului (pentru ca eu sunt sigura ca va avea loc :D ) sa ne putem misca super rapid, inaintea concurentei :twisted:
User avatar
HerrMess
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 99
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:50 pm
Location: Cluj-Napoca

Post by HerrMess »

...si uite ce zice Brandusan, vechiul nostru prieten :D .
"La bursa concertelor, Iron Maiden este cotată la 400.000-1.000.000 de dolari, Metallica, la 500.000-1.000.000 de dolari, iar Rammstein ar fi cam la 300.000-1.000.000. Vorbim despre un preţ minim dacă oraşul respectiv se află în zona turneului, însă dacă e vorba despre un eveniment privat, preţul se apropie de maxim. Depinde de cine şi cum negociază. Rolling Stones este cotată la 1,5-3 milioane, AC/DC, la 2-3 milioane, iar U2, la 1,5-4 milioane de dolari", spune impresarul Ioan Brînduşan, director al agenţiei Promusic Production.
De aici: http://ziuadecj.realitatea.net/evenimen ... 91065.html
"legile gandirii sunt paralele cu cele ale vorbirii"
User avatar
HeRR_LinTheMann
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 37
Joined: Thu Sep 17, 2009 5:23 pm
Location: Cluj-Napoca

Post by HeRR_LinTheMann »

Incredibil! Tocmai am aflat stirea la radio si am vrut sa verific daca nu aveti mai multe detalii... ar fi ceva absolut nemaipomenit, n-as fi crezut ca Rammstein vor ajunge vreodata si in orasul meu. Paszkany e intr-adevar cineva in Cluj. As inlocui statuia lui Matei Corvin cu a lui =))

Lasand gluma la o parte, costurile aducerii trupei sunt mari, dar, cum s-a mai discutat anterior, stadionul s-ar umple. Plus ca Arpi are posibilitatea financiara de a-i tine pe Rammstein aici o luna, daca asa ar vrea. Iar pozitia geografica a Clujului permite o oarecare facilitate a fluxului de fani de peste hotare (civilizati ma refer, nu balcanici). Conditii se pare ca sunt, trebuie doar ca Paskany sa 'pregateasca terenul' si noi ne vom alege cu o mare satisfactie.
Wohin gehst du,
hier ist nichts mehr frei

Das ist mein Land!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

No, pai atunci sa curga Rammstein!!!! Pot sa ma cazez si in parc pe o banca, daca este sa-i vad din nou atat de aproape si atat de live. Si ma imbrac si cu tricoul lui CFR :D Si ii confectionam si statuie lui Arpico! :D
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Rammstein costa cu siguranta 1 milion de euro, iar in turneu nu mai sunt de mult doar de 300.000 de euro, in conditiile in care costul scenei lor in turneul "Reise, Reise" era de 103.000 de euro. Asta mi-a spus-o personal Paulica la Magura, pe 14 noiembrie 2005. La cei 103.000 de euro se adaugau salariile unei armate consistente de indivizi geniali, plus toate celelalte costuri, plus beneficiul lor, ca nu canta pe profit 0. Din 2005 si pana in 2012 cota lor de piata a crescut exponential, mai ales ca au cucerit si piata Europei de Est si-s sold out fulger peste tot. Asa ca 300.000 de euro este o cifra departe de realitate. Un Rammstein la Cluj in afara turenului este 1.000.000 de euro.
Daca Rammstein plus managementul sunt de acord cu un concert out of the schedule, totul este ca si rezolvat. Sa stam deci pe acasa prin august :D
User avatar
justme
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 87
Joined: Mon Sep 21, 2009 12:07 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by justme »

Am cam lipsit de aici, asa ca am aflat vestea cu totul si cu totul intamplator...
Ar fi intr-adevar ceea ce imi doresc foarte mult si astept cu nerabdare sa se intample. Ar fi....just wonderful! Chiar am mare nevoie de o infuzie de R+, pt. ca este singurul lucru care ma pune pe picioare in orice situatie.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Suntem multi de aici in asentimentul tau. :P
User avatar
Mihaela
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 153
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:57 am
Location: Brasov

Post by Mihaela »

Asta da VESTE !!Sper că nu ne facem iluzii.Abia aştept revederea cu ei şi cu noi toţi.Să fie o vară de FOC Rammstein !!
Rammstein sei Dank!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Si eu astept marea intrevedere :)
User avatar
gabi19319
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 69
Joined: Sun Jun 26, 2011 4:07 pm
Location: Rasnov

Post by gabi19319 »

Dati-o-ncolo de cazare, e vara, dormim in gara!:))) Esentialul e sa vina! Eu nu mai am rabdare - de s-ar anunta odata ceva! Stiu ca mai sunt doua luni intregi pana in august, da' zilnic ma uit pe net dupa stiri, si la ei pe site vad tot: RAMMSTEIN HEUTE: SOMMERPAUSE! Bine ca scrie Sommerpause si nu Sommerferien, mai tragem nadejde sa se-ntample!... :P
Toate alea bune!
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

:shock: aaaa.... mi s'a oprit in gat. :shock: OMFG!!!!!!! :shock: vin. (nu stiu cum) da VIN!
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

:lol:
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Assasimon wrote::shock: aaaa.... mi s'a oprit in gat. :shock: OMFG!!!!!!! :shock: vin. (nu stiu cum) da VIN!
inca nu stim sigur! Nu ma intelege gresit, as vrea sa-i vad in Cluj mai mult decat orice alteceva, insa nu sar in sus pana nu vad confirmat. Nu de alta, dar daca mi-o ia inante entuziasmul si nu vin, cu atat mai mare va fi dezamagirea.
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Corect! De acord cu tine. :P
Post Reply