Rammstein in Romania 2012

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Rammstein in Romania 2012

Post by Cristina »

User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Nu vreau sa par carcotas..dar oare isi permite sa-i aduca pe nemti in Romania?

Nu tin minte ca Rammstein sa fi cantat vreodata la comanda cuiva
Last edited by Sylar on Mon May 21, 2012 2:04 pm, edited 1 time in total.
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Cei de la redactie spun ca Paskany a declarat in cercul lui de prieteni ca anul asta va negocia cu Rammstein pentru un concert la Cluj, inainte de inceperea sezonului, asa cum scrie si-n articol. Mai multe nu se cunosc inca. Totul e in faza de proiect.

Rammstein mai au putina treaba in vara asta si cu lansarea clipului la "Mein Herz brennt".
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Sylar wrote:Nu vreau sa par carcotas..dar oare isi permite sa-i aduca pe nemti in Romania?

Nu tin minte ca Rammstein sa fi cantat vreodata la comanda cuiva
Asta nu putem sti. Va sti doar el dupa ce afla care este pretul real. Nu e vorba de a canta la comanda, ci de a canta contra cost. Cred ca in afara turneului Rammstein sunt si mai scumpi...
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Scuze..m-am exprimat gresit.Ar fi totusi ceva incredibil (si cred ca majoritatea de-aici am deveni fani CFR Cluj) :lol: :lol:
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
HerrMess
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 99
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:50 pm
Location: Cluj-Napoca

Post by HerrMess »

Sylar wrote:cred ca majoritatea de-aici am deveni fani CFR Cluj
Usurel cu afirmatii din astea pe scari... Steaua e numai una :D .

...mai la subiect: Paszkany chiar isi permite sa-i aduca pe R+. Oricum, nu ar iesi in pierdere. La un calcul scurt: 20.000 de oameni x 100 de RON biletul iese undeva la 455.000 de EUR. Si, sincer, cred ca ar veni mai mult de 20000 (si ca ar fi mai mult de 100 de RON biletul :lol: ).
"legile gandirii sunt paralele cu cele ale vorbirii"
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

HerrMess wrote: Steaua e numai una :D .
ATAT!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Eu zic asa: minim 30.000 de oameni si biletul in medie 150 lei. :D Asta insemna aproximativ 1.000.000 de euro, adica pretul corect. Si cu ceva sponsori, nu ar iesi deloc in pierdere. :)
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

OH M Y &%*%(%(%(%( n-as fi visat sa cante la mine acasa!!! :D :D :D :D :D :D :D ma scuzati, ma duc sa fac infarct
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

PEnTRU wrote:
HerrMess wrote: Steaua e numai una :D .
ATAT!
Steaua nu mai e de mult :(
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Cristina wrote:Eu zic asa: minim 30.000 de oameni si biletul in medie 150 lei. :D Asta insemna aproximativ 1.000.000 de euro, adica pretul corect. Si cu ceva sponsori, nu ar iesi deloc in pierdere. :)
30.001 - depinde cand in August ca avem si RHCP si o nunta :P :P .. Ar fi ceva super..vin pe jos de la BUCURESTI si beau in fiecare satuc :P :P
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Lucia draga, te rog sa te abtii. Altfel trebuie sa puna nenea Paszkany bani si pentru ingrijiri medicale pentru fanii clujeni :D Si poate nu ii mai raman de suc pentru Flake.
Last edited by Cristina on Mon May 21, 2012 8:00 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Sorin wrote:
Cristina wrote:Eu zic asa: minim 30.000 de oameni si biletul in medie 150 lei. :D Asta insemna aproximativ 1.000.000 de euro, adica pretul corect. Si cu ceva sponsori, nu ar iesi deloc in pierdere. :)
30.001 - depinde cand in August ca avem si RHCP si o nunta :P :P .. Ar fi ceva super..vin pe jos de la BUCURESTI si beau in fiecare satuc :P :P
... laptic! :D
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

... laptic! :D

Era de la sine inteles :))))
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

Eu cred ca va fi rupere pe bilete, vor veni fani din toata tara, si din cele din jur, si fiind vara, poate si din Marea Britanie, Suedia, etc (se poarta vara pe la noi). Ar putea face 3 concerte in 3 zile si ar vinde 30 000 pt fiecare seara, Rammstein sunt foarte "calzi" la momentul asta.
Si isi poate permite ce vrea nenea patronu', pe Maiden i-a adus acu 2 ani, nu? s-a tinut de cuvant :P sa mai castige CFR, sa vedem si un festival de metal cu nume grele de tot pe viitorul apropiat in Cluj, ca s-ar cadea :D ah si, cat de tare e ca o sa fie la mine aici la Cluj. inainte sa ma mut in alt cartier acum 2 ani, locuiam la 10 minute de mers pe jos de Cluj Arena.. auzeam de-acasa ce se intampla pe-acolo (fostul stadion municipal). Ah si sunt curioasa cum vor protesta vandalii, pardon, "fanii" U Cluj impotriva evenimentului lui Paszkany. adica, nu doar ca e de la CFR, mai e si metal (fanii U sunt iubitorii muzicii din sfera opusa, in cea mai mare parte).
Post Reply