Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

METALLICA
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> MUZICA
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Mar Apr 27, 2010 6:00 pm    Titlul subiectului: METALLICA Raspunde cu citat (quote)

simplu, nu ? da, pentru ca daca n-ar fi fost Rammstein.ro, ar fi fost Metallica.ro
o singura melodie mi-a trebuit (Fade to black) si a doua a fost Kokain......doar atat, si-am alunecat in lumea asta, a noastra.....va multumesc ca-mi sunteti prieteni, le multumesc lor, ca ne-ncanta.........
Rührt euch nicht!"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Apr 27, 2010 9:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Smile imi pare rau din nou ca nu exista micul emoticon care te imbratiseaza. Smile o spun mereu: Metallica ramane punctul terminus in tot metalul. nu se poate mai mult de atat. si nici live. imi pare rau ca pe "Francais pour une nuit" nu mai exista "For Whom the Bell Tolls". asta inseamna ca nici la Bucuresti nu o vor mai canta? si ca au eliminat-o din playlist pentru piesele noi? Sad
Sylar
General
General

MesajTrimis: Mar Apr 27, 2010 9:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am toate concertele din turneul World Magnetic..si au cantat de f multe ori For whom the Bell Tools..deci relax (si apare pe dvd-ul orgullo pasion y gloria filmat in Mexic)

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Apr 27, 2010 9:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ok. vom vedea la vara. ma rog... si daca n-o canta asta e. important e ca ii vedem din nou.
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Mie Apr 28, 2010 10:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sylar a scris:
am toate concertele din turneul World Magnetic..si au cantat de f multe ori For whom the Bell Tools..deci relax (si apare pe dvd-ul orgullo pasion y gloria filmat in Mexic)

Concertele de anul asta nu fac parte din World Magnetic Tour. Au alt playlist...
Iar singurul DVD oficial Metallica din ultimii 10 ani e "Francais pour une nuit".

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann

MesajTrimis: Mie Apr 28, 2010 10:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Very Happy Sper sa cante si Sad But True. daca nu, il astept pe Lars la colt dupa concert... Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 04/Mar/2010

MesajTrimis: Mie Apr 28, 2010 5:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mi'e ciuda ca nu ma tine bugetul sa merg si la Metallica anu' asta. Crying or Very sad
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Sylar
General
General

MesajTrimis: Vin Apr 30, 2010 1:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

tracklistul concertului din Moscova (24 aprilie)

Продолжительность: 01:59:39
Трэклист:
That Was Just Your Life
The End Of The Line
For Whom The Bell Tolls
Fuel
Fade To Black
Broken, Beat And Scarred
Sad But True
Wherever I May Roam
Welcome Home (Sanitarium)
All Nightmare Long
One
Master Of Puppets
Fight Fire With Fire
Nothing Else Matters
Enter Sandman
Die, Die My Darling
Hit The Lights
Seek and Destroy

si cu exceptia lui Die,Die my Darling si Hit the Lights toate au aparut in aproape tot turneul lor prin Europa si America

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Vin Apr 30, 2010 2:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

EXCELENT!...

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Rapunzel
General
General

Data inscrierii: 07/Dec/2009

MesajTrimis: Vin Apr 30, 2010 4:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Yupiii, Enter Sandman e pe lista! Asa de mult astept sa ii vad la vara Very Happy
Sus
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 23/Sep/2009

MesajTrimis: Vin Apr 30, 2010 5:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E un turneu Best Of?
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Vin Apr 30, 2010 6:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, asa au declarat la inceput, ca va fi un BEST OF, ca in 2008, inainte de Magnetic Tour.

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Vin Apr 30, 2010 7:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Un best of in care mai incapeau multe...
Sylar
General
General

MesajTrimis: Vin Apr 30, 2010 9:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@Rapunzel

Enter Sandman,Sad But True,Nothing Elese Matters,One si Seek and Destroy le-au cantat in fiecare concert in perioada 2008-2010

Sus
Rapunzel
General
General

Data inscrierii: 07/Dec/2009

MesajTrimis: Vin Apr 30, 2010 9:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@Sylar
Da, dar la alea n-am fost, la asta da Laughing In plus, trebuie sa recunosc ca nu sunt extrem de la zi cu informatiile de genul asta, cu exceptia celor care tin de Rammstein. Dar ma pun pe treaba! Si ma bucur de doua ori, ca e melodia mea preferata!

Am vazut cateva poze de la concertele lor, dar nu de la festivaluri, in care scena era in mijlocul stadionului. Foarte fain! Ma gandesc ca la noi, in conditiile date, nu vor avea parte de amplasarea asta, nu?
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> MUZICA Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatoare
Pagina 1 din 7

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro