Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Albumul Preferat
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> TOPURI
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Album Preferat
Herzeleid
5%
 5%  [ 2 ]
Sehnsucht
10%
 10%  [ 4 ]
Mutter
50%
 50%  [ 20 ]
Reise, Reise
15%
 15%  [ 6 ]
Rosenrot
10%
 10%  [ 4 ]
Liebe ist für alle da
10%
 10%  [ 4 ]
Voturi totale : 40

Autor Mesaj
m1a1carabine
Stabshauptmann
Stabshauptmann

Data inscrierii: 11/Ian/2010

MesajTrimis: Dum Ian 17, 2010 1:05 am    Titlul subiectului: Albumul Preferat Raspunde cu citat (quote)

Stiu ca e o alegere foarte grea..dar sa vedem pentru ce album va decideti fiecare:)...eu m-am gandit intre Herzeleid, Mutter si Rosenrot.. Laughing e destul de greu dar totusi am ales Herzeleid..(sau poate mai bine alegeam Mutter Very Happy )dar toate imi plac foarte mult..
JAGD VAMP
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 08/Ian/2010

MesajTrimis: Dum Ian 17, 2010 1:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nici nu votez// eu le ador pe toate hahaha Twisted Evil
Andrei
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 08/Oct/2009

MesajTrimis: Dum Feb 28, 2010 2:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am ales Mutter, contine marile lor hituri. Defapt, cum zice si JagdVamp, toate sunt nebunie curata. Nu numele albumului conteaza pentru noi, conteaza ca e Rammstein Very Happy
Mihai
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 17/Sep/2009

MesajTrimis: Vin Mar 12, 2010 7:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mutter cu siguranta
General
General

Data inscrierii: 26/Oct/2009

MesajTrimis: Mar Apr 27, 2010 9:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cea mai grea intrebare...sunt incapabila sa raspund...
dar dupa ce mi-am batut capul o vreme indelungata , mi-am zis "hai totusi sa votez unul"...asa ca am optat pentru "Rosenrot" pentru ca pe el se afla melodia mea de suflet "Zerstören"...desi as vota si " Reise,Reise"

Ultima modificare efectuata AVA la Dum Mai 16, 2010 10:51 am, modificat de 2 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sylar
General
General

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Mar Apr 27, 2010 9:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Reise Reise fur immer Very Happy (datorita celui mai bun clip al lor - Mein Teil...celei mai triste si induiosatoare melodii a lor - Ohne Dich..celei mai bune melodii de debut de concert - Reise Reise...si,aici voi fi sustinut mai ales de Petru si Cristina - cea mai spectaculoasa melodie live - Morgenstern)

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Apr 27, 2010 10:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Categoric! Eu te sustin si pentru: "Ohne dich" si "Reise, Reise" ca debut in concert. Si acum cand o ascult imi amintesc sentimentul unic de a fi acolo. Mai mult decat oricare alta piesa imi aminteste. Si eu sunt mereu tentata sa spun de "Reise, Reise" ca este cel mai bun, dar "Mutter" ramane totusi no. 1 pentru mine, pentru tot ce e acolo. Si mai ales pentru piesa "Mutter", regina reginelor Smile
Rapunzel
General
General

Data inscrierii: 07/Dec/2009

MesajTrimis: Sam Mai 29, 2010 6:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Herzeleid
Pentru mine asta este esenta Rammstein, nu stiu de ce mi se pare atat de reprezentativ. Poate pentru ca mi se pare ca fiecare piesa degaja extrem de multa energie. E albumul pe care l-am ascultat cel mai mult pana acum. Desi, de fiecare data cand ascult cate un album de la ei, imi zic: gata, asta e albumul meu preferat! Twisted Evil
Sus
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel

MesajTrimis: Mie Iun 02, 2010 7:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu pot vota, si asta fiindca am 3 albume preferate: herzeleid, sehnsucht si liebe.. am sarit peste perioada pe care am comentat-o aici de atata timp, in care trupa lasase parca un pic garda jos.. acum au revenit in forta si asta imi place.. fara sa exegerez, ascult ultimul album tot timpul in masina, ca a ajuns sa ma intrebe lumea daca mai am si alta muzica...
m1a1carabine
Stabshauptmann
Stabshauptmann

Data inscrierii: 11/Ian/2010

MesajTrimis: Sam Iul 17, 2010 9:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rapunzel a scris:
Herzeleid
Pentru mine asta este esenta Rammstein, nu stiu de ce mi se pare atat de reprezentativ. Poate pentru ca mi se pare ca fiecare piesa degaja extrem de multa energie. E albumul pe care l-am ascultat cel mai mult pana acum. Desi, de fiecare data cand ascult cate un album de la ei, imi zic: gata, asta e albumul meu preferat! Twisted Evil

Si eu sunt de aceeasi parere Very Happy
icecherry_ale
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 21/Iul/2010

MesajTrimis: Mie Iul 21, 2010 9:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hmmm...ROSENROT parca e mai aproape de "noi" Wink my vot!
Amon
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 27/Ian/2010

MesajTrimis: Mie Iul 21, 2010 10:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu as putea sa dau un astfel de vot caci nu as putea spune care dintre "copii " celor de la Rammstein este mai frumos. Asa cum spuneam intr-un post precedent, consider ca fiecare album este o etapa atat in viata lor cat si in a mea. Am crescut emotional si spiitual cu fiecare album caci fiecare are o aura angelica si una demonica. Am suferit, am trait si am murit de o mie de ori, ca de o mie de ori sa simt viata pulsand nebuneste in venele mele... totul este atata de Rammstein, atat de frumos si atat de profund! Cum as putea oare sa aleg?!
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Iul 21, 2010 10:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Asa e... ai mare dreptate. Eu am decis sa fie "Mutter" numai pentru faptul ca de la el am inceput sa-i ador si sa traiesc practic intr-o alta dimensiune, ulterior avand aceiasi ochi, urechi si inima si pentru cele doua de dinainte. In realitate este foarte greu de ales, pentru ca totul este un superlativ absolut, atat muzical, cat si emotional.
Redline
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 20/Oct/2010

MesajTrimis: Mie Oct 20, 2010 8:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am ales Reise, Reise fiindca dintre toate, acesta ma relaxeaza cel mai mult ( mai ales Los)
alexramm
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 20/Oct/2009

MesajTrimis: Mie Oct 20, 2010 9:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

toate albumele lor au piese grele.... fiecare album e reprezentat de cate o piesa anume. eu am ales Herzeleid, albumul lor de debut. odata ce au inceput, nu s-au mai oprit!!!
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> TOPURI Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro