BESTFEST 2012

live-uri cu si despre alte trupe, preview-uri, review-uri, poze...
Post Reply
User avatar
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Fri May 21, 2010 4:57 pm

BESTFEST 2012

Post by pipes »

http://www.bestfest.ro/editia2012/ro/bl ... st-an.html

Salutare! Se pare ca vom avea un nou festival pe cinste. Desi m-am jurat ca nu mai dau pe la ei (din cauza paginii de FB cu transpuneri strict maghiare.....), posibil sa-mi calc pe cuvant pentru The Qemists. Bafta si virtute!

Mostra: http://www.youtube.com/watch?v=xRfWhBWDAsc
Si mai mostra: http://www.youtube.com/watch?v=7suFAr7WSj0
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

GARBAGE!!!!!!!!!!!!!!! Yeey..dupa experienta Exit05..tineam neaparat sa ii mai vad inca o data..in special pe Shirley ..sorry Kylie :P
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

DA: Obituray, Kreator, Mesuggah si Garbage. Obituary???? :shock: :shock: :shock: Pai abia astept sa-l vad pe John Tardy live! De cand ma tot amagesc diversi promoteri ca-i vor aduce... Mi s-a promis un concert Obituary chiar si in orasul meu, Brasov :D
Despre restul nu stiu nimic, dar promit sa ma pun pe ascultat :D
Nu ma prea incanta festivalurile astea hibrid, dar nah... e bine ca exista si asa.
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Da, nici pe mine nu ma incanta. De obicei la astea hibrid nu prea au lapte :(
Last edited by Sorin on Thu Feb 02, 2012 9:25 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

:lol: :lol: :lol: si e interzisa intrarea cu lapte, ca dauneaza grav sanatatii
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Cristina wrote::lol: :lol: :lol: si e interzisa intrarea cu lapte, ca dauneaza grav sanatatii
Adica laptele de soia sa fie pe intelesul tuturor.

Revenind la playlist ..astept si un nume mai mare.gen MUSE desi nu prea au confirmat la nici un festival anul acesta. Ca sa va faceti o idee cat de cat cine ar mai putea sa vina e de ajuns sa va uitati la line-up de la cateva festivaluri..toate sunt cat de cat idem.

Eu astept vesti legat de Summerwell..mi-a placut la nebunie anul trecut..
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Ehe...eu vreau un Suede sau Stone Roses (ca tot s-au reunit)...vise :lol: :lol:
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

PULP in premiera la BESTFEST..uraa...sorry Shagrath and the rest..PULP is too big 8) 8)

http://www.evz.ro/detalii/stiri/pulp-pe ... 68523.html
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

http://youtu.be/ksWJmGgtQJs - cum suna New Garbage..mie imi place.. :P
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Iar imi beau lapticul singur in seara asta? Nu ma mai vad cu nimeni? :P
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

No... eu intre timp am dat o tura pana in Danzig (Gdansk) si Sopot, sa vad Marea Baltica, dragilor. Care ati fost la Bestfest si cum fu?
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Cristina wrote:No... eu intre timp am dat o tura pana in Danzig (Gdansk) si Sopot, sa vad Marea Baltica, dragilor. Care ati fost la Bestfest si cum fu?
De ce nu ai zis ca te duci la Sopot? Dadeam si eu un pachetele :P .Nu-i asa ca-i f faina marea Baltica si orasele alea 3? Daca nu ar fi asa de frig m-as muta..

Bestfest..am fost doar ziua 1. Ce mi-a placut..organizarea foarte buna, destul de multe corturi cu activitati, cortul cu nispit Expirat Vama Veche.

Si bineinteles Sherley..de data aceasta am stat in primul rand sa o vad mai bine. S-a auzit putin prost la inceput dar apoi sunetul si-a revenit si s-au auzit bine versurile.
Concertul..dinamic, melodii nu doar de pe noul album..se puteau mai multe. Preferatele mele nu au fost cantate dar per ansamblu, au fost la inaltime dupa atatia ani de pauza. Iar sa arati asa la 40+ de ani..
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Sorin wrote:
Cristina wrote:No... eu intre timp am dat o tura pana in Danzig (Gdansk) si Sopot, sa vad Marea Baltica, dragilor. Care ati fost la Bestfest si cum fu?
De ce nu ai zis ca te duci la Sopot? Dadeam si eu un pachetele :P .Nu-i asa ca-i f faina marea Baltica si orasele alea 3? Daca nu ar fi asa de frig m-as muta...
Da, Sorin, sunt foarte faine. Am ajuns doar in Gdansk si in Sopot, in Gdynia nu am mai avut timp. Da, am prins marea calduta si foarte linistita. Insa Gdansk m-a impresionat foarte tare ca arhitectura, oras germanic 166%. Erau cam 25 de grade ziua, insa in Katowice la 600 de km in sud erau 38 de grade... Imi place ca noaptea are doar 3,5 ore acum in Gdansk sau Sopot si ca cerul este albastru noaptea. Iar cerul inspre apus ramane in aceste ore foarte deschis.
Post Reply