Reactii dupa Budapesta (SPOILERE - Sorin NU CITI!!)

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

PEnTRU wrote:
Sorin wrote:Si nu PETRU, nu imi cumparam laptic ci dulciuri si vodka :D
Da, da, sigur... si marmota impacheta...
Nu am vazut marmota ca eram cu ochii pe vodka..si acu sincer..laptele e singurul motiv pt care nu m-as muta in Polonia..e naspa rau..In rest toate bune si frumoase :P
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Nu v-au placut Deathstars?
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Ii astept in Romania pentru un concert de-al lor.Sunt perfecti pt Silver Church.Ah, de asemenea, imi doresc ca Rammstein sa-i invite pe scena pt 1-2 melodii (cum au facut cu Combichrist)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Deathstars, ca si Combichrist, imi plac pret de vreo 4-5 piese. Dupa asta mi se pare ca totul se repeta si e prea mult. Dar eu nu-s un fan, asa ca e o reactie normala :)
User avatar
Mihaela
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 153
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:57 am
Location: Brasov

Post by Mihaela »

Setlist exceptional la Budapesta! Regret enorm ca nu am putut veni.Sper sa-i revad si sa ne revedem in 2012.
Rammstein sei Dank!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Si eu sper acelasi lucru. :)
User avatar
gabi19319
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 69
Joined: Sun Jun 26, 2011 4:07 pm
Location: Rasnov

Post by gabi19319 »

Salutare tuturor,
N-am scris imediat dupa 10.11 pentru ca mi-a luat mult sa-mi revin dupa concert (si inca n-am terminat!).
In primul rand vreau sa stiti ca-mi pare foarte rau ca nu ne-am intalnit inainte de concert si ca n-am sarbatorit impreuna dupa! Cum stiti, am avut cele doua bilete de vanzare, si inainte de concert m-am intalnit cu cel care le voia (salut, Nelule!) la una din cozile de la intrare, la ora 1. Deja era ceva lume adunata, si dupa un dus-intors pana la hostelul unde-am stat, pe la 3 jumate m-am alaturat si eu celor care asteptau si n-am mai indraznit sa ies de-acolo, ca sigur n-as mai fi intrat la loc! A meritat! Dupa un super-cros cand s-au deschis portile, am reusit s-ajung in fata de tot, la gard...nu chiar central, dar am stat in fata lui Paul, la 4 metri de scena! A fost absolut fabulos, stiti cu totii dar nu ma pot abtine s-o spun si eu din nou! Inutil sa mai zic ca dupa concert mi-am facut toti banii praf (camasa, tricouri, poster etc.)... Am tras cu urechea peste tot unde auzeam pe cineva vorbind romaneste in speranta ca v-as putea descoperi cumva, dar degeaba - si, pe la 1, cand am primit sms de la Ana_Tm cu "Calvin - Astoria" ajunsesem deja la hostel inapoi.
M-am lungit nepermis de mult, nu vreau sa plictisesc pe nimeni, esentialul era ca astept sa ne intalnim cat mai curand la Rammstein - dac-o fi la noi, cu atat mai bine!
Toate alea bune!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Ma bucur ca ai reusit sa stai la 4 metri de Paul. :) Este intr-adevar fabulos, nu doar ca esti atat de aproape de ei, dar si pentru ca Paul e o adevarata "figura". Din acest motiv l-am ales si eu la Berlin :)
Si mie imi pare foarte rau ca a fost atat de greu sa ne adunam cu totii, dar sper intr-un 2012 cu Rammstein si in Romania si cu o intalnire mare si frumoasa cu voi toti :)
Si nu te-ai lungit absolut deloc, iar acel "nepermis de mult" nu este nicaieri definit. Asa ca te rog sa scrii oricat si oricand ai pofta sa scrii. Ne citim cu mare placere unii pe altii :)
User avatar
gabi19319
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 69
Joined: Sun Jun 26, 2011 4:07 pm
Location: Rasnov

Post by gabi19319 »

Sambit wrote:Nu v-au placut Deathstars?
Mie mi-au placut, cand s-a anuntat ca or sa fie in deschidere m-am apucat si eu sa-i ascult, ca sa nu fiu nepregatita:d...la concert aveam deja si o selectie in cap, in frunte cu "Death dies hard", pe care-au si cantat-o, dar mi-ar fi placut sa fie si "Opium" si "Virtue to vice". Poate la un concert intreg la noi! Altfel...nu-s extraordinari, dar cine poate fi cand e langa Rammstein? (subiectivism personal de fan)!
Toate alea bune!
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Deathstars sunt un fel de Dimmu Borgir varianta industrial (poate fac o surpriza si vin la OST in ziua cu Dimmu)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
gabi19319
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 69
Joined: Sun Jun 26, 2011 4:07 pm
Location: Rasnov

Post by gabi19319 »

Pai depinde...daca n-au program cu Rammstein in perioada aia, in continuarea turneului!
Toate alea bune!
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Nu neaparat..Combichrist aveau si concerte proprii in timpul turneului LIFAD (cand era o pauza de 1-2 zile intre concertele Rammstein, Combichrist sustineau propriul lor concert)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Post Reply