Reactii dupa Budapesta (SPOILERE - Sorin NU CITI!!)

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

alexramm wrote:...sper din suflet sa mai treaca si p la noi prin Romania ...
Poate avem noroc...
alexramm wrote:...dar sincer la acest turneu dak voi ajunge vreodata, nu prea as vrea sa stau atat de aproape de ei, mai ales cand e vorba de Buck dish....
Relax! Eu am primit din plin o portie de lichid la repetitia din Berlin si pot sa declar ca nu era nimic daunator sau de alta natura, dimpotriva, mi s-a parut ca era ceva mentolat... :D
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Din pacate noi nu am mai ajuns la aprozar dupa concert ... am stat la o coada imensa ca sa ne recuperam hainel :cry: si ne-am gandit ca nu ne mai asteptati :oops:

A doua zi oricum ne-am distrat, pt. ca, atunci cand am plecat, M5 era inchisa din cauza unui accident la intersectia cu M0 si a trebuit sa ocolim mult zona.
User avatar
HerrMess
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 99
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:50 pm
Location: Cluj-Napoca

Post by HerrMess »

Salve,

Concertul a fost absolut fantastic; ca de obicei, as putea zice. Insa playlistul parca l-as fi facut eu (au lipsit doar Rammstein si Ich tu dir weh :) ). Am fost foarte entuziasmat in special de Wollt ihr (si Buck dich).

Totusi ceva a fost nepotrivit. Vestimentatia lui Flake de la inceput. Nu stiu daca a mai observat careva, dar Flake a intrat cu vestimentatia pe care o lua dupa ce ii dadea "foc" Till pe Ich tu dir weh. Ma rog, remarca asta se poate baga la categoria pitici pe creier...

Altfel, sunt foarte curios care ar fi fost reactia daca ar fi cantat la Bucuresti Buck dich, cu tot show-ul aferent :D .


Asa... si acum sectiunea de scuze :) :
1. pt. lipsa de activitate pe forum in ultima perioada. Au avut loc multe schimbari pe plan personal si nu am mai avut timp.
2. pt. ca nu am ajuns la intalnire. Cu aceasta ocazie, tin sa adresez o injuratura tuturor taximetristilor din Budapesta; niciunul, dar niciunul nu stie engleza (sau franceza sau spaniola). I-am rugat pe cativa sa cheme un coleg (toti erau ocupati). Insa aparent, pentru ei, intre colleague si kollega exista o diferenta fonetica atat de mare incat nu pot intelege.
"legile gandirii sunt paralele cu cele ale vorbirii"
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Mai bine ca nu ai reusit sa ajungi unde vorbisem initial. Cand am ajuns si noi intr-un tarziu (nu mai mergea metroul, a trebuit sa luam un bus etc), crasma se inchidea, asa ca am luat-o la pas inca vreo 15 minute spre alta. De unde eu personal am plecat spre dimineata, iar a doua zi am dormit pana dupa pranz. Mai are sens sa zic din ce cauza? :oops:
User avatar
Ana_TM
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Tue Aug 23, 2011 10:37 am
Location: Timisoara

Post by Ana_TM »

alexramm wrote:din pacate eu nu am reusit sa ajung cu voi la acel concert... imi pare foarte rau... sper din suflet sa mai treaca si p la noi prin Romania ... insa am o intrebare, cum vi s-a parut Buck dish si Pussy??? sunt innebunit dupa rammstein dar sincer la acest turneu dak voi ajunge vreodata, nu prea as vrea sa stau atat de aproape de ei, mai ales cand e vorba de Buck dish....
E ceva in neregula cu piesele respective ? :)
User avatar
Ana_TM
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Tue Aug 23, 2011 10:37 am
Location: Timisoara

Post by Ana_TM »

PEnTRU wrote:Mai bine ca nu ai reusit sa ajungi unde vorbisem initial. Cand am ajuns si noi intr-un tarziu (nu mai mergea metroul, a trebuit sa luam un bus etc), crasma se inchidea, asa ca am luat-o la pas inca vreo 15 minute spre alta. De unde eu personal am plecat spre dimineata, iar a doua zi am dormit pana dupa pranz. Mai are sens sa zic din ce cauza? :oops:
:lol: . Deci... mersul pe jos... e sanatos... :). Dar parca era totusi prea frig... :)
User avatar
HerrMess
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 99
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:50 pm
Location: Cluj-Napoca

Post by HerrMess »

Brrr Ana... M-am invartit de nebun vreo jumatate de ora prin centru dupa taxi. Pe jos pana la barul ala era prea mult de mers; mai ales pt. sotia mea.

Ahh, ca era sa uit. Un lucru care m-a impresionat negativ. Rau.
Pretul la tricouri. Zau asa, mai scumpe decat pe site? Daca ar fi fost macar cu 1000 de HUFi mai ieftine mi-l luam pe cel cu Du riechst so gut, mai ales pt. ca-i prima piesa pe care am auzit-o de la ei.
Poate le poate sopti cineva celor din management ca niste oameni care platesc niste bilete nu f. ieftine si (unii) fac un efort financiar destul de serios sa ajunga la concert ar merita niste preturi mai decente la merchandise.
"legile gandirii sunt paralele cu cele ale vorbirii"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Asa e, si pe mine m-a speriat pretul tricourilor. Motiv pentru care nu am cumparat niciunul. Intrand insa pe shop, vad ca si acolo s-au cam scumpit... Si vad ca se cam practica treaba asta: merchandiserii nu fac rabat de la preturi in concertele live. Ceea ce e putin cam... "ingrat".

Cu "Buck dich" si cu "Pussy" nu e absolut nimic in neregula. Sunt foarte faine live si lichidul din dotare este racoritor. :D Nu vad nimic indecent sau jignitor.
Si HerrMess, eu chiar sper ca la anul vom vedea "Buck dich" live in Romania :D Fanii stiu deja despre ce e vorba in propozitie, insa presa (pudibonda) din Romania s-ar putea sa se ciufuleasca un pic. :lol:
Si mie imi pare rau ca in Budapesta a fost greu de gasit un loc deschis pana dimineata unde sa ne incalzim in sfarsit... ca a fost cam prea frig... HerrMess, stam mai mult la povesti data viitoare. Eu chiar am crezut ca nu mai puteti veni, n-am stiut ca incercati sa ajungeti, ca te-as fi sunat :( Deh... data viitoare...

Ana, repet: si pentru mine a fost o mare bucurie sa te cunosc si sper ca la urmatorul concert Rammstein sa avem timp, ca prea putin am stat impreuna. Sa incepem de dimineata distractia si sa nu mai fie atat de frig :P
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Cristina wrote: ... Si mie imi pare rau ca in Budapesta a fost greu de gasit un loc deschis pana dimineata ...
Budapesta mai are mult de invatat de la noi in domeniul asta :D
Noi iar am patit rusinea de a ramane fara bere DE DOUA ORI la aceeasi biblioteca, in aceeasti zi !!!
Astia nu au stocuri decat de 8 beri :cry: :cry:
Niste nesimtiti, pentru ca fusesera anuntati ca venim ...
User avatar
Ana_TM
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Tue Aug 23, 2011 10:37 am
Location: Timisoara

Post by Ana_TM »

Cristina wrote:Asa e, si pe mine m-a speriat pretul tricourilor. Motiv pentru care nu am cumparat niciunul. Intrand insa pe shop, vad ca si acolo s-au cam scumpit... Si vad ca se cam practica treaba asta: merchandiserii nu fac rabat de la preturi in concertele live. Ceea ce e putin cam... "ingrat".

Cu "Buck dich" si cu "Pussy" nu e absolut nimic in neregula. Sunt foarte faine live si lichidul din dotare este racoritor. :D Nu vad nimic indecent sau jignitor.
Si HerrMess, eu chiar sper ca la anul vom vedea "Buck dich" live in Romania :D Fanii stiu deja despre ce e vorba in propozitie, insa presa (pudibonda) din Romania s-ar putea sa se ciufuleasca un pic. :lol:
Si mie imi pare rau ca in Budapesta a fost greu de gasit un loc deschis pana dimineata unde sa ne incalzim in sfarsit... ca a fost cam prea frig... HerrMess, stam mai mult la povesti data viitoare. Eu chiar am crezut ca nu mai puteti veni, n-am stiut ca incercati sa ajungeti, ca te-as fi sunat :( Deh... data viitoare...

Ana, repet: si pentru mine a fost o mare bucurie sa te cunosc si sper ca la urmatorul concert Rammstein sa avem timp, ca prea putin am stat impreuna. Sa incepem de dimineata distractia si sa nu mai fie atat de frig :P
Am glumit, Cristina, cu intrebarea despre cele 2 piese, iti dai seama. O adresam lui Alex, de fapt, era si putin ironica. Nici mie nu mi se pare nimic indecent la ele. Sunt alte chestii mult mai grave sau socante in lumea asta. Din pacate...
Am uitat sa te intreb: asta e turneul lor de adio? Ai auzit asa ceva? Nu de alta dar citesc in cam multe locuri cum ca ar fi. Sper din tot sufletul sa nu fie asa.
Zi frumoasa, wherever you are.
User avatar
Ana_TM
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Tue Aug 23, 2011 10:37 am
Location: Timisoara

Post by Ana_TM »

HerrMess wrote:Brrr Ana... M-am invartit de nebun vreo jumatate de ora prin centru dupa taxi. Pe jos pana la barul ala era prea mult de mers; mai ales pt. sotia mea.
Ai plimbat tu minunea aia noaptea, prin Budapesta, pe frigul ala??? :(
Ai dreptate si despre taximetristi, greu te poti intelege cu ei... Dar deja vrem prea mult... :)
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Turneu de adio sau nu, in industria de genul asta nimic nu e definitiv. Daca pana si Black Sabbath s-au reunit si o iau de la capat... putem sa stam linistiti.
Iar un zvon de genul asta vinde foarte bine biletele :wink:
User avatar
Ana_TM
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Tue Aug 23, 2011 10:37 am
Location: Timisoara

Post by Ana_TM »

PEnTRU wrote:Turneu de adio sau nu, in industria de genul asta nimic nu e definitiv. Daca pana si Black Sabbath s-au reunit si o iau de la capat... putem sa stam linistiti.
Iar un zvon de genul asta vinde foarte bine biletele :wink:
Deci ceva adevar ar cam fi, hm? :((. Biletele s-au vandut prea bine, uite ca eu as mai fi gustat o tura, ma gandisem la Paris, ca stiu sala dar ... SOLD OUT !!! :(
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Nu, nu... eu habar nu am, am citit prima oara aici pe forum... vorbeam asa... in general, cam ce se intampla la zvonuri de genul asta.
Dar daca tot vrei sa mai vezi un live, mai ai rabdare pana la vara. Sigur va fi si un turneu open air...
User avatar
Ana_TM
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 83
Joined: Tue Aug 23, 2011 10:37 am
Location: Timisoara

Post by Ana_TM »

PEnTRU wrote:Nu, nu... eu habar nu am, am citit prima oara aici pe forum... vorbeam asa... in general, cam ce se intampla la zvonuri de genul asta.
Dar daca tot vrei sa mai vezi un live, mai ai rabdare pana la vara. Sigur va fi si un turneu open air...
Bun! Atunci m-am mai linistit. Multumiri! :)
M-am mai gandit si eu, ar fi salutat publicul in alt mod daca era ultimul. Nu?
Ma retrag pentru moment, am scris cam mult aici in ultimul timp, n-as vrea sa agasez.
Cele bune tuturor!
Post Reply