LIEBE IST FUR ALLE DA

albume, piese, single-uri, dvd-uri, tot ce tine de un studio de inregistrare...

Moderator: Cristina

User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Nu stii ce pierzi Cristina :D . E super melodia si cu siguranta o vor canta in deschiderea concertelor. E chiar mai puternica decat Reise Reise.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

sunt de acord cu faptul ca e mai puternica ca Reise Reise dar sa fie cantata in deschidere ?... NO WAY...cum spunea si Petru in forumul vechi...Reise Reise inseamna inceputul unei calatorii magice,,,,eu as pune Rammlied a 4-a si sa aiba un final prelungit potrivit pentru inceputul lui Los(cum era Stein Um Stein in Reise Reise Tour)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Sorin wrote:Nu stii ce pierzi Cristina :D . E super melodia si cu siguranta o vor canta in deschiderea concertelor. E chiar mai puternica decat Reise Reise.
am ascultat-o asa, la calitate proasta si nu-mi spune mai nimic. iar versurile sunt o continuare la "Los" sau "Ein Lied" sau chiar "Rammstein". Un soi de "ars poetica". Asta ar fi motivul pentru care s-o cante in deschidere, dar piesa nu-mi spune nimic, asa, la calitatea asta nasoala. Nici "Pussy" de altfel daca nu am asocia-o cu imaginile nu ar fi mare lucru.
Iar de "Reise, Reise" sunt legata afectiv foarte tare. E piesa care a deschis cele doua concerte la care am fost, in turneul cu acelasi nume si care imi facea inima sa-mi sara din piept.
De-asta astept albumul in original. Si sper sa gasesc acolo piese din vremea "Herzeleid" sau "Mutter". Adica Rammstein la superlativ. :)
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
tiby2403
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 33
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:44 pm

Post by tiby2403 »

uhmmm... probabil spre exasperarea staffului forumului si al rammstein.ro ... rammstein.de si-au schimbat culoarea de la un minunat rosu, spre galbui.
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

:D recunosc ca pret de 1 minut m-au lasat nervi...dar mi-au revenit repede.
nu schimb nimic. deocamdata...
tiby2403
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 33
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:44 pm

Post by tiby2403 »

@PEnTRU
va trebui sa-ti schimbi si tricoul... :D
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Nu schimbam nimic. Nu-mi place culoarea noua, eu zic ca arata mai bine pe rosu. Voi ce ziceti?

Ascultat "Rammlied" la calitate foarte buna. Votat: exceptionala! Ai avut dreptate, Sorin. Suna superb. Iar tobele lui Schneider ma termina. Nu-mi vine sa cred cum suna... Imi plac la nebunie.
La fel si pe "Pussy", care desi e mai soft, mai pe felia "Rosenrot", suna minunat acele tobe. Si piesa in sine imi place mult, ascultand-o fara sa vad clipul. :) Suna chiar foarte bine! Deja imi frec manutzele pentru noul album :)
Last edited by Cristina on Tue Sep 22, 2009 7:45 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Merge si putin albastru :P :P
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Ai scris "peste mine". Sa citesti ce am scris mai sus. :)
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Pussy se vinde si s-a vandut bine intotdeauna :lol: , deci alegerea ei ca prim single este una logica...
Imi place ca baietii se intorc spre sound-ul lor initial, mai industrial si cu mai multe clape.
Poate designul ala pe verde (sau care o fi culoarea aia?) ar fi mai calmant pt ochi, ce zici Petrica?
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 508
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

La postul de radio CityFM (106,2) din Buc. acu' de dimineata, la 8.02, NEW ENTRY --> Pussy.
De calitate mai slaba sunetul, dar .... :twisted: :twisted: :twisted:
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

http://www.youtube.com/watch?v=uR8w3JWwyuI
Plus inca cateva inregistrari la "Related"
Iar pe amazon.com a aparut asa ceva (Size does matter after all) :roll:

LE: Ca tema de acasa alt articol LIFAD: http://www.fasterlouder.com.au/features ... mstein.htm

Alt LE: Coperta fara ei pare a fi varianta pt state...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Ia uitati dragii mei prieteni, ce vinde Rammstein, in data de 4 decembrie 2009: editie "Deluxe Box" LIFAD! La 225 oiro! Contine urmatoarele piese de colectie: 2 CD-uri, o pereche de catuse, un lubrifiant si... 6 dildo-uri roz :D
Acuma... 6 dildo-uri ca sunt 6 Rammstein-i. Dar de ce nu si 6 lubrifiante si 6 perechi de catuse? Poate avem nevoie si pentru prietenii nostri :lol:
Stocul este limitat si daca comanzi pana la 1 octombrie 2009, ora 12,00 ti se garanteaza livrarea. Daca comanzi la 12,01... ma gandesc ca ar trebui sa primesti acasa un geamantan cu o surpriza ca a "Party-boy"-ului ( :D ), asta baietii si fetele sa il primeasca pe unul din cei 6 Rammstein-i. :D

http://www.indietective.de/indieshop/pr ... jp13-indie
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

in virtutea ultimei vesti fac urmatorul anunt nevinovt: vand 6 dildo-uri de culoare roz... :roll:
poate catusele si vaselina imi vor fi de trebuinta la ceva. deh, am masina nemteasca, deci ii trebe' unsoare nemteasca. sa nu va ganditi la altceva... :roll:
Post Reply