Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Rammstein Shop
Du-te la pagina Anterioara  1, 2

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> ...SI ALTELE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Tudor Bran
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 09/Apr/2013

MesajTrimis: Lun Mai 11, 2015 7:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sunteti careva inscrisi in LIFAD? As vrea sa comand vreo doua tricouri din shop-ul oficial iar membrii LIFAD beneficiaza de reducere.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PEnTRU
admin
admin

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Lun Noi 23, 2015 9:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Iar ne dau oamenii idei pentru cadouri de Craciun:
http://rammstein.ro/2015/11/23/xxi-klavier/

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Tudor Bran
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Lun Noi 23, 2015 6:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Oare melodiile sunt cantate de Till sau e doar pianul?
Sus
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Lun Noi 23, 2015 7:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din cate inteleg eu, pe disc apar melodiile in original, iar aranjamentele pentru pian si voce apar doar in carte sub forma de partituri.
Daca ar fost cantate sub forma asta cele 13 piese am fi avut de-a face practic cu un nou material discografic si nu cred ca e cazul.

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Sylar
General
General

MesajTrimis: Lun Noi 23, 2015 8:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu credeam ca apar versiuni in pain doar instrumental (aufio si p[artituri).Cum e Klavier (piano version) de la sf dvd-ului MSG.Asa sa fie si celelalte piese.Piano-instrumental plus partiturile pe hartie.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Tudor Bran
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Lun Noi 23, 2015 8:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PEnTRU a scris:
Din cate inteleg eu, pe disc apar melodiile in original, iar aranjamentele pentru pian si voce apar doar in carte sub forma de partituri.
Daca ar fost cantate sub forma asta cele 13 piese am fi avut de-a face practic cu un nou material discografic si nu cred ca e cazul.

Site-ul oficial zice: "- CD with all 13 piano recordings".

Cred ca au inregistrat cele 13 cantece in varianta piano. Ramane de vazut.

Varianta Ohne Dich piano s-ar putea sa fie interlude-ul pe care l-au pus dupa concertul de la Bucuresti. Am cautat de nebun varianta respectiva pe YouTube ...
Sus
Sylar
General
General

MesajTrimis: Lun Noi 23, 2015 9:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

https://shop.rammstein.de/jitimages/4/1120/0/assets/images/products/124/115/85/115/39/zoom/rst_klavier_produktfotos_rz_rst_shop_innen_04_151119112236.png

uitati-va la durata pieselor..sunt piano version..desi..as fi vrut enorm de mult sa remasterizeze Wilder Wein

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Mar Noi 24, 2015 10:07 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Asa, deci numai pianul. Tot e bun. Ne punem CD-ul acasa si behaim noi pe langa Very Happy

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Dec 02, 2015 1:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Pfuai, ce ar merge o distractie cu noi toti "behaind" Rammstein pe diverse voci. bass, bariton, soprane Smile))))
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 22/Feb/2010

MesajTrimis: Joi Dec 03, 2015 9:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rammstein romanian party?! Bring it on! Very Happy Very Happy Da stiu, visez...
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Lun Dec 07, 2015 4:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Very Happy Nu ar fi un vis total neverosimil Very Happy
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> ...SI ALTELE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2
Pagina 2 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro