WORK

tot ce va trece prin cap si doriti sa povestiti, intrebari, raspunsuri...
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

WORK

Post by Sorin »

In lipsa de chef la munca :oops: , deschid acest topic - WORK.

Sunt o persoana foarte curioasa si de obicei cam vreau sa stiu cam totul despre o persoana. Weird - stiu :P

Stiu ce muzica va place, ce carti cititi si ce filme mai vizionati dar nu stiu unde lucrati si ce faceti ca sa va castigati existenta.

Deci, cine are curajul sa inceapa? :arrow:
User avatar
Mihaela
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 153
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:57 am
Location: Brasov

Post by Mihaela »

Profesie - asistent principal pediatrie(am cea mai frumoasă specialitate medicală !)
Loc de muncă - până la 1aprilie am avut 2 job-uri:la spital in secţie de pediatrie şi part-time la cabinet de medicină de familie.Cum spitalul s-a închis,am rămas doar la cabinet,dar am mari speranţe că se va relua activitatea şi mă voi întoarce acolo unde a rămas o parte din sufletul meu.
Rammstein sei Dank!
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Re: WORK

Post by draqdla4 »

Sorin wrote:Deci, cine are curajul sa inceapa? :arrow:
Pai nu era frumos sa incepi chiar dumneata? :D
Image
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: WORK

Post by Sorin »

draqdla4 wrote:
Sorin wrote:Deci, cine are curajul sa inceapa? :arrow:
Pai nu era frumos sa incepi chiar dumneata? :D
Eu nu sunt asa de curajos ca Mihaela :P
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

:lol: :lol: esti foarte simpatic, Sorin :P
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Buna..Ma numesc Sorin si sunt putin timid :P .

Sa repetam.

Buna, Ma numesc Sorin si vand vouchere la emag cu -15 % reducere 8) .

Ce fac eu in afara de multe alte lucruri - mai putin munca - de aproape 4 ani de zile fac reclame pe Google. De putin timp incerc si putin marketing affiliat. Totul cu telul de a renunta in cateva luni de zile la job si sa ma dedic doar freelancingului. Si calatoritului. :P
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Vad ca la tine "dreams come true". Bravo! :)
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Da, e pe etape si pe iau rand pe rand :D

Sa inteleg ca nu mai munceste nimeni in afara de mine si Mihaela? Adica noi 2 va intretinem si va platim voua asistenta? :x
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

DA :D Cu exceptia asistentei fiscale la mine. Cu asta ma ocup eu. Asistenta fiscala pentru persoane fizice si juridice. :)
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Cristina wrote:DA :D Cu exceptia asistentei fiscale la mine. Cu asta ma ocup eu. Asistenta fiscala pentru persoane fizice si juridice. :)
In viata mea nu m-as fi gandit si imaginat ca tu ai munci intr-un domeniu ca asta..Te vedeam pe ceva mai uman, soft..
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

:) asa m-as fi vazut si eu :P
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Sorin wrote: Sa inteleg ca nu mai munceste nimeni in afara de mine si Mihaela? :x
Nu, nu! Prezent! Sunt şi eu aici. Şi muncesc de-mi sar capacele (de la Merţan). Şi asta pentru că sunt (şi întotdeauna voi fi) psihopatu' de serviciu, fără cazier, fără facultăţi aferente şi fără serviciu.
Trebuie să recunosc totuşi în timpul liber muncesc la negru (asta ca să nu fiu suspectat de rasism). Negru de furie şi petrol mai ceva ca Patriciu, sau ca un irakian piroman jucându-se cu fetiţa cu chibrituri la puţurile kuweitiene.
Negru de furie pe Statu' (degeaba) român care m-a făcut campion la cursa de 10.000 km (cu sau fără obstacole) în fuga de impozite şi taxe (ce ajung invariabil, ca prin minune, în buzunarele băieţilor deştepţi şi a fetiţelor blonde cu sau fără succesuri, în timp ce nou-născuţii ard de vii prin spitale fiindcă nu avem bani pentru un banal senzor de fum iar asistentele medicale deja sunt prea multe şi trebuie disponibilizate. De fapt ştiţi ce? Chiar şi spitalele sunt prea multe. Hai să mai închidem din ele).
M-am trezit la realitate şi mi-am spus că trebuie să fiu un fel de nebun (asta-i clar!), atunci când după ani de zile de sculat diminaţa la 5 (să mă duc la muncă) şi întors frânt de oboseală seara la 8 - într-o bună dimineaţă, sătul să-i văd pe alţii cum se întorc din discoteci şi cluburi când eu mă duc la muncă cu ochii cârpiţi, mi-am zis (ca Baiazid în barbă): "Băi Gata! Destul! Destul v-am plătit intrarea la Bamboo. De-acum descurcaţi-vă singuri!"


PS: Sorine, cred că îţi dai seama că atunci când ai pus întrebarea nu ai luat în calcul gradul fiecăruia de paranoia. :lol: Îţi dai seama că după ce m-am chinuit atâţia ani să-mi creez o imagine de "om respectabil" şi bine integrat în societate, nu am cum să spun în gura mare acum că de fapt îmi câştig existenţa ca asasin psihopat (dar plătit pentru asta) şi că în particular mai dau şi meditaţii contracost (şi nedeclarate la fisc) în "Crime imperfecte dar în serie şi terorism în masă" / secţia avansaţi (by the way. Să-i spună cineva lu' Anders Breivik ca a uitat să-şi plătească ultima meditaţie).
Pentru cei interesati, există şi opţiunea " Crime perfecte şi în parelel ". Dar asta este doar "pour le connaisseurs". (Mai multe detalii pe PM)
In rest, numai de bine!
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

:lol: Shilo, ma bucur ca munca la negru iti mentine spiritul viu si roz :lol: Subscriu la gradul mare de paranoia. :lol: :lol:
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Munca la negru doar în timpu' liber. Ca hobby. :P
Fiindcă în rest, de fapt plătesc taxe şi impozite la doua state (exceptand Romania) :D
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Aham... si aia care merg in continuare in Bamboo cum s-or fi descurcand saracutzii? :D
Post Reply