Mein Land

albume, piese, single-uri, dvd-uri, tot ce tine de un studio de inregistrare...

Moderator: Cristina

User avatar
Mihai
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 76
Joined: Thu Sep 17, 2009 1:24 am
Location: Braila
Contact:

Mein Land

Post by Mihai »

eh.. informatia circula, dorinta e prea mare, urechile cer... nu m-am putut abtine! Stiu ca mai sunt persoane ca mine! Nu va ascundeti! :D Ce parere aveti? Mie imi place : electronic, rapid, nou, o combinatie Rosenrot-LIFAD. Astept emotii, ganduri produse de acesta mica capodopera!
Image
Red9
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 52
Joined: Thu Sep 17, 2009 9:36 am

Post by Red9 »

Asa e! Nici eu nu am rezistat...

Suna destul de binisor, mult spre comercial. Astept videoclipul...
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 507
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

Are ceva din Waidmann's Heil ...
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Am spus si la now I'm listening to ce cred despre ea..seamana cu Waidmanns Heil, Zerstoren si un pic Stein Um Stein

iar introul foarte asemanator cu Road To Hell de la Blutengel

http://www.youtube.com/watch?v=Cjtjmalh1RU
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Red9
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 52
Joined: Thu Sep 17, 2009 9:36 am

Post by Red9 »

Dupa aproxamativ 50 de ascultari, am ajuns la concluzia ca nici 10 doze de RedBull nu te pot pune in starea pe care ti-o poata crea aceasta piesa ascultata la maxim in casti! :lol:
Cata energie poate degaja instrumentalul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Geniali, ca intotdeauna... Sper ca videoclipul sa fie pe masura!

Pacat ca nu inteleg nimic :( (mama ei de germana!)
User avatar
Mihai
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 76
Joined: Thu Sep 17, 2009 1:24 am
Location: Braila
Contact:

Post by Mihai »

pe la 50 de auditii sunt si eu.. cat de a intelege ceva... undeva zice ''tu esti in tara mea(pamantul meu??) valurile mele. plaja mea'' si ''palmierii mei, nisipul meu'' cred ca am inteles bine :))
Image
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Se pare ca suntem aproape de lansare, 11 nov, si vad ca mai e o piesa noua www.rammstein.com
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

deci nu e Sirene (circula pe youtube un demo ce n-a ajuns pe LIFAD)...totusi ma cam sperie faptul ca e melodia Vergiss uns Nicht pe single (MA SPERIE TARE DE TOT)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Eh... initial si aeu am fost tentata sa fiu speriata :) Eu zic sa ne calmam. Nu cred ca masinaria se va opri curand. :)
Ultimele doua stiri au aparut cu intarziere pe site-ul nostru din lipsa de internet. Sper sa se remedieza problema in zona in curand.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Nu ma refeream la retragere...ci la colaborarea cu un rapper (fie el si neamt).Preferam inca o colaborare cu Sharleen (care..cat de cat se potriveste cu Rammstein) decat cu un rapper.Mi-e sa nu dezamageasca rau piesa (desi imi doresc din tot sufletul sa ma insel)

Cat despre retragere..stiu ca nu au de gand inca s-o faca (ai spus si tu si e si-o stire pe site ca nici in ruptul capului nu se gandesc ei la asa ceva).
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Raspund si eu aici comentariilor facute de xmike privind Mein Land... Chiar nu vad unde e referirea facuta la romani, tigani etc... Desigur pare un cantec usor nationalist, dar oarecum indreptatit :wink: Asta o fi parea oamenilor, sa ramana fiecare in tara lui. Nu vad nicio problema. Nu toti trebuie sa accepte globalizarea. Curentul anti-globalizare e vechi, iar altii au manifestari mult mai radicale privind problema asta.
Iar in ceea ce priveste culorile curelei bass-ului lui Oliver, eu cred ca in loc de tricolorul romanesc mai mult seamana cu asa ceva:
http://en.wikipedia.org/wiki/Gay_flag :wink:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Hm... la globalizare m-am gandit si eu si poate tocmai de-asta actiunea e plasata in America.
Insa treaba cu steagul.. ma face sa ma gandesc la intrebarea (retorica) a lui freezerator: Akerlund o fi gay? :D
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Eu cand il aud pe Till zicand Mein Land..ma gandesc ca zice despre placile lor de surf :))) (ca alea sunt ale lor) :lol: :lol: :lol:

Eniuei...cei mai simpatici din clip sunt , de departe, Paul si Till (doamne ce corp super poate avea Till) (asta o spune cineva straight)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Post by Sambit »

Unde-i Bushido?
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Din fericire...era doar un zvon :D
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Post Reply