Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Mein Land
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> DISCOGRAFIE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Mihai
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 17/Sep/2009

MesajTrimis: Mar Iun 14, 2011 3:22 am    Titlul subiectului: Mein Land Raspunde cu citat (quote)

eh.. informatia circula, dorinta e prea mare, urechile cer... nu m-am putut abtine! Stiu ca mai sunt persoane ca mine! Nu va ascundeti! Very Happy Ce parere aveti? Mie imi place : electronic, rapid, nou, o combinatie Rosenrot-LIFAD. Astept emotii, ganduri produse de acesta mica capodopera!
Obergefreiter
Obergefreiter

MesajTrimis: Mar Iun 14, 2011 5:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Asa e! Nici eu nu am rezistat...

Suna destul de binisor, mult spre comercial. Astept videoclipul...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Mar Iun 14, 2011 7:35 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Are ceva din Waidmann's Heil ...
Sus
Sylar
General
General

MesajTrimis: Mar Iun 14, 2011 12:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am spus si la now I'm listening to ce cred despre ea..seamana cu Waidmanns Heil, Zerstoren si un pic Stein Um Stein

iar introul foarte asemanator cu Road To Hell de la Blutengel

http://www.youtube.com/watch?v=Cjtjmalh1RU

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Red9
Obergefreiter
Obergefreiter

MesajTrimis: Mar Iun 14, 2011 8:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dupa aproxamativ 50 de ascultari, am ajuns la concluzia ca nici 10 doze de RedBull nu te pot pune in starea pe care ti-o poata crea aceasta piesa ascultata la maxim in casti! Laughing
Cata energie poate degaja instrumentalul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Geniali, ca intotdeauna... Sper ca videoclipul sa fie pe masura!

Pacat ca nu inteleg nimic Sad (mama ei de germana!)
Sus
Mihai
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Mie Iun 15, 2011 12:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pe la 50 de auditii sunt si eu.. cat de a intelege ceva... undeva zice ''tu esti in tara mea(pamantul meu??) valurile mele. plaja mea'' si ''palmierii mei, nisipul meu'' cred ca am inteles bine Smile)
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 22/Feb/2010

MesajTrimis: Mie Oct 26, 2011 8:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se pare ca suntem aproape de lansare, 11 nov, si vad ca mai e o piesa noua www.rammstein.com
Sylar
General
General

MesajTrimis: Mie Oct 26, 2011 8:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

deci nu e Sirene (circula pe youtube un demo ce n-a ajuns pe LIFAD)...totusi ma cam sperie faptul ca e melodia Vergiss uns Nicht pe single (MA SPERIE TARE DE TOT)

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Vin Oct 28, 2011 6:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eh... initial si aeu am fost tentata sa fiu speriata Smile Eu zic sa ne calmam. Nu cred ca masinaria se va opri curand. Smile
Ultimele doua stiri au aparut cu intarziere pe site-ul nostru din lipsa de internet. Sper sa se remedieza problema in zona in curand.
Sylar
General
General

MesajTrimis: Vin Oct 28, 2011 6:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu ma refeream la retragere...ci la colaborarea cu un rapper (fie el si neamt).Preferam inca o colaborare cu Sharleen (care..cat de cat se potriveste cu Rammstein) decat cu un rapper.Mi-e sa nu dezamageasca rau piesa (desi imi doresc din tot sufletul sa ma insel)

Cat despre retragere..stiu ca nu au de gand inca s-o faca (ai spus si tu si e si-o stire pe site ca nici in ruptul capului nu se gandesc ei la asa ceva).

Sus
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Lun Noi 14, 2011 10:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Raspund si eu aici comentariilor facute de xmike privind Mein Land... Chiar nu vad unde e referirea facuta la romani, tigani etc... Desigur pare un cantec usor nationalist, dar oarecum indreptatit Wink Asta o fi parea oamenilor, sa ramana fiecare in tara lui. Nu vad nicio problema. Nu toti trebuie sa accepte globalizarea. Curentul anti-globalizare e vechi, iar altii au manifestari mult mai radicale privind problema asta.
Iar in ceea ce priveste culorile curelei bass-ului lui Oliver, eu cred ca in loc de tricolorul romanesc mai mult seamana cu asa ceva:
http://en.wikipedia.org/wiki/Gay_flag Wink

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Lun Noi 14, 2011 11:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hm... la globalizare m-am gandit si eu si poate tocmai de-asta actiunea e plasata in America.
Insa treaba cu steagul.. ma face sa ma gandesc la intrebarea (retorica) a lui freezerator: Akerlund o fi gay? Very Happy
Sylar
General
General

MesajTrimis: Mar Noi 15, 2011 12:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu cand il aud pe Till zicand Mein Land..ma gandesc ca zice despre placile lor de surf Smile)) (ca alea sunt ale lor) Laughing Laughing Laughing

Eniuei...cei mai simpatici din clip sunt , de departe, Paul si Till (doamne ce corp super poate avea Till) (asta o spune cineva straight)

Sus
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 23/Sep/2009

MesajTrimis: Mar Noi 15, 2011 1:10 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Unde-i Bushido?
Sylar
General
General

MesajTrimis: Mar Noi 15, 2011 1:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din fericire...era doar un zvon Very Happy

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> DISCOGRAFIE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro