Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Album nou - nr. 7
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> DISCOGRAFIE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Red9
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 17/Sep/2009

MesajTrimis: Joi Mai 12, 2011 6:49 pm    Titlul subiectului: Album nou - nr. 7 Raspunde cu citat (quote)

Stiu ca se apropie un BEST OF, pe care vom vedea cel putin o piesa noua si bineinteles hiturile aferente (pe care cred ca le-am ascultat deja de vreo 1000 de ori!), dar totusi imi pun intrebarea: Mai sunt sanse sa vedem un nou album din partea lor? Oare va fi ultimul (luand in considerare varsta lui Till)?

Stiu ca este destul de devreme sa ma intreb aceste lucruri, dar totusi parca nu am rabdare. Mi se pare ca lanseaza foarte foarte greu material nou. Combinatia REISE, REISE cu ROSENROT dupa 3 ani de absenta a fost geniala, dar dupa 4 ani ne-am ales cu mult mai putin pe LIFAD.

Voi ce ziceti?
Eu dupa inca un album ii vad deja parcati... sau cel putin mergand pe cai diferite.

Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristina
webmaster
webmaster

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Sam Mai 14, 2011 9:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu zic sa nu ne mai gandim atata la varsta lui Till. Sunt zeci de artisti uriasi care concerteaza la peste 60 de ani. Vezi Roger Waters, Rolling Stones, Eric Clapton, AC/DC si multi altii.
Eu astept un album nou si cred ca LIFAD e un album foarte bun, mai bun decat Rosenrot. Deci oamenii au inca idei excelente. Smile
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Dum Mai 22, 2011 10:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca tot exista topicul asta, sa va spun ca exista zvonul ca Richard ar fi spus la Los Angeles ca Best-of-ul care va fi lansat in septembrie/octombrie va contine intr-adevar si 2 piese noi compuse pentru LIFAD, care n-au mai incaput pe album. Si ca vor face un turneu in Europa la finele lui 2011 pentru best-of-ul asta!!!! Iuhuuuuuuuuuuuuu! Very Happy
Si ca va scoate in 2012 al doilea album cu Emigrate, cand Rammstein vor lua o pauza. Razz Si ca in septembrie 2011 vrea sa conceapa un bebe, care sa fie nascut in iunie 2012. Laughing Ma gandesc ca vrea sa fenteze cumva sfarsitul lumii.
Laughing
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Lun Mai 23, 2011 10:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Deci sa incepem sa punem bani deoparte pentru un tur de forta la final de 2011..macar 3 concerte sa prindem Razz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Mar Mai 24, 2011 9:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sorin, am o banuiala ca o sa ne vedem la Praga intr-o crasma putin respectabila:) U Kokura iti convine? Very Happy
Daca mai e cineva interesat:
http://www.praguepubs.co.uk/pubs-details.php?id=26

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Mar Mai 24, 2011 9:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PEnTRU a scris:
Sorin, am o banuiala ca o sa ne vedem la Praga intr-o crasma putin respectabila:) U Kokura iti convine? Very Happy
Daca mai e cineva interesat:
http://www.praguepubs.co.uk/pubs-details.php?id=26

Nu imi place aici.. la 23 inchide..ce.ne da afara dupa 4 beri? Razz Razz si 1 litru de lapte?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Mar Mai 24, 2011 9:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Au cea mai buna branza cu bere din Praga. De la 11 mergem mai sus pe straduta, ca mai sint o gramada de locatii imbietoare.

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Mai 24, 2011 10:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dar este crasma aia unde meniul este scris pe trupul unor fete goale Very Happy Mergem daca au si baieti cu meniu. Laughing
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Vin Iun 10, 2011 8:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se pare ca managementul R+ a inregistrat doua domenii noi: German-liedgut.com/.de/.org/.eu/.info si Germanliedgut.com/.de/.org/.eu/.info.
De aici: http://www.rammsteinworld.com/discographie/albums/german-liedgut
Sus
Red9
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 17/Sep/2009

MesajTrimis: Mar Iun 14, 2011 8:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Un comment de pe YouTube zice asa:

"Actually Rammstein will be releasing new album in 2013

During recording of LIFAD they recorded a track with german rapper Bushido

the name of this track is "never forget us" this gives me reason to believe Rammstein 2013 album will be their last unfortunately."

Hmmm, daca e sa ne luam dupa zvonuri... Razz
Sus
Sylar
General
General

MesajTrimis: Mar Iun 14, 2011 8:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pff..chestia cu Bushido era si dupa Rosenrot..cum ca vor inregistra impreuna o melodie..deci..ca sa fiu direct..total bullshit

Cat despre urmatorul album..e prea devreme chiar pt zvonuri..mai intai sa scoata best=offul si sa termine turneul pt promovarea acestuia...apoi Richard sa scoata al 2-lea album cu Emigrate..si abia apoi se va putea vorbi de urmatorul album

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Iun 15, 2011 9:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Total de acord cu Sylar. E foarte probabil sa fie 2013 anul urmatorului album, avand in vedere ca baga baietii turneu la greu si au nevoie de vreo 3 ani intre doua albume. Dar pana atunci mai e mult timp (relativa treaba, dar mai e... Rolling Eyes ) si se pot intampla multe.
Freezerator
Obergefreiter
Obergefreiter

MesajTrimis: Joi Iun 23, 2011 10:31 pm    Titlul subiectului: best of Raspunde cu citat (quote)

Mi-ar placea, in ceea ce priveste best of-ul asta, pe langa piesa sau piesele noi ce vor aparea acolo, sa re-inregistreze restul pieselor consacrate. Ar fi mai fain decat sa ascult hiturile lor inca o data. Ar fi o experienta faina, de exemplu, sa ascult Bestrafe mich reinregistrata in 2011 sau Herzeleid.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Dum Iul 03, 2011 10:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, n-ar fi rau sa remasterizeze cate ceva.
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Mar Iul 05, 2011 3:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mie, unul, mi-ar fi drag sa includa si Wilder Wein ... offf!
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> DISCOGRAFIE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatoare
Pagina 1 din 7

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro