Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Stirbey Festival
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> CONCERTE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Joi Apr 21, 2011 4:37 pm    Titlul subiectului: Stirbey Festival Raspunde cu citat (quote)

Asadar o sa mai avem inca un festival in Bucuresti. Si a venit si prima confirmare: Interpol!! Ouaa..suna cam la fel ca Editors deci it's a must!!

http://www.iconcert.ro/interpol-va-concerta-in-romania-in-august.html#more-87137

Deja m-a facut sa imi doresc sa ma duc mai mult decat Bestfest - care pana in acest moment e destul de slabut - .

Sa vina vara!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Vin Apr 22, 2011 9:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Azi am aflat si eu de el. Si ma atrage ideea de Interpol in Romania. Problema insa este ca e in acelasi timp cu Artmania!!!! Ce Dumnezeu se intampla anul asta cu organizarea de concerte? Sunt sinucigasi promoterii? Rolling Eyes
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Vin Apr 22, 2011 9:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sincer, cred ca avem de a face cu incepatori..ori de persoane care nu se informeaza inainte..Oricum e mai pe Indie asa..prevad si un nume mare...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Sylar
General
General

MesajTrimis: Sam Apr 23, 2011 12:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu as vrea-o pe Amy MacDonald Very Happy (s-ar potrivi cred)..sau Florence and The Machine

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Sam Apr 23, 2011 9:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dar ce-i pufosenia aia de pe tine, Sylar? Razz
Prevezi un nume mare? Sa nu-mi spui ca e vorba de Radiohead... Ar trebui sa fie Radiohead, Interpol, Editors, Muse, Arctic Monkeys, Placebo si Arcade Fire. Si promit sa stau in primul rand Very Happy
Sylar
General
General

MesajTrimis: Sam Apr 23, 2011 9:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

^ Laughing Laughing Laughing Laughing sunt fan RoBotzi...si va spun de acum Hristos o inviat

si Cristina..gandeste-te si la buzunarul oamenilor Laughing Laughing Laughing (eu o vreau pe Amy fiindca stiu ca nu costa mult sa o aduca cineva in Romania (prin comparatie cu trupele enumerate de tine) (plus ca e o minunata)

totusi..ridic si eu miza:vreau Disturbed, 30 Seconds to Mars sau A Perfect Circle

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Lun Apr 25, 2011 1:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din ce vrei tu eu as vrea doar A Perfect Circle. Dar din cate stiu nu mai canta Sad
Eu nu ma gandesc deloc la buzunarele oamenilor Very Happy Ar fi festivalul anului. Si asa in rest e un an foarte slab concertistic.
Sylar
General
General

MesajTrimis: Lun Apr 25, 2011 2:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

de fapt..chiar au concerte anul asta in America (intra pe siteul lor si ai sa vezi)

Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Lun Apr 25, 2011 9:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

uau! pai nu mai cantau. se pare ca "criza" a avut si partile ei bune. Smile
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Mar Apr 26, 2011 10:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@Cristina : Arcade Fire chiar sunt on Fire anul acesta Razz si cred ca e posibil sa vina si pe la noi anul acesta. Deja sunt confirmati la EXIT si de obicei pe la festivaluri sunt cam aceleasi trupe..
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Apr 27, 2011 8:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce fain ar fi asa un festival cu trupe serioase de alternativ... Sper ca Arcade Fire sa fie si ei pe acolo, pe langa Interpol. Si cat mai multe trupe din cate am enumerat mai sus Very Happy
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Joi Mai 26, 2011 11:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si eu inceput sa vina confirmarile : http://www.summerwell.ro/ prima trupa : Chew Lips . Nu am auzit de ei dar canta ok si genul lor - indie-rock-pop - probabil asa vor fi si restul trupelor.

Sponsor vad ca e Orange , deci ma astept la nume mai mari in continuare..

Nu stiu de ce cred ca e singurul festival la care ajung anul acesta - si Lake of Tears..
Sus
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Joi Mai 26, 2011 11:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si berea oficiala e Beck's..e de bine..sper sa aduca sponsor si Dorna Laptic Razz Razz
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Dum Mai 29, 2011 9:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Vin Iun 03, 2011 12:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

O alta confirmare The Wombats - si gata, m-au convins sa merg la festivalul acesta.

- http://www.youtube.com/watch?v=hpadYhXHgwA

Inca 2 nume mai trebuie sa fie confirmate..sper sa fie macar un nume mai marisor..
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> CONCERTE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatoare
Pagina 1 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro