Noul site R+.ro

probleme tehnice, condica de sugestii si reclamatii...
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Ai dreptate: s-a facut o modificare in "Discografie" si s-a incarcat din greseala forumul vechi. Ne cerem scuze. Remediem imediat. Deci puteti intra cu incredere de pe orice link din site :)
Multumesc, Mihnea22
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

nu stiu la ce topic sa pun intrebarea,ma gandesc ca aici...are cineva vreo idee de ce semnatura mea sub forma de gif apare la unele postari iar la altele nu? scuze dar chiar nu am nici o idee ce se intampla. :roll:
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mihnea »

@AVA

Am incercat sa-mi pun si eu o semnatura sa vad ce este, si nici la mine nu apare la toate mesajele. Cred ca semnatura apare doar la mesajele la care, la timpul la care le-ai scris, exista o semnatura. De exemplu, eu cand am inceput sa postez, aveam semnatura, recent nu am avut si acum semnatura nu apare decat la primele mele mesaje.
Wir woll'n eure Hände seh'n!
Mâinile sus!
Wir woll'n in Beifall untergeh'n!
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

inteleg...sau nu inteleg! dar de ce la ceilalti apare? :roll:
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mihnea »

Ceilalti au avut tot timpul o semnatura. Eu nu am avut tot timpul si poate nici tu :)
Wir woll'n eure Hände seh'n!
Mâinile sus!
Wir woll'n in Beifall untergeh'n!
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Nu stiu daca este foarte important insa eu adesea raman la afisaj ca si cum as fi autentificata si de fapt nu sunt. Mai exista o problema. Foarte des mi se intampla sa fiu scoasa de pe site prin pagina "server is not found"...e neplacut pentru ca trebuie sa rescriu, cere mult timp...etc. Nu e foarte important, am sesizat aceste probleme ca sa stiu daca si altii se confrunta cu ele! Multumesc!
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

AVA wrote:Nu stiu daca este foarte important insa eu adesea raman la afisaj ca si cum as fi autentificata si de fapt nu sunt.
asta mi se mai intampla si mie..(ultima oara a fost duminica sau luni)..dar nu am patit niciodata faza cu server is not found...deocamdata
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

AVA wrote:Nu stiu daca este foarte important insa eu adesea raman la afisaj ca si cum as fi autentificata si de fapt nu sunt. Mai exista o problema. Foarte des mi se intampla sa fiu scoasa de pe site prin pagina "server is not found"...e neplacut pentru ca trebuie sa rescriu, cere mult timp...etc. Nu e foarte important, am sesizat aceste probleme ca sa stiu daca si altii se confrunta cu ele! Multumesc!
Treaba cu "server not found" sau ceva asemanator mi se intampla si mie, chiar frecvent as putea spune. Legat de treaba cu autentificarea.... nu ma pricep la treburi de genu asta, dar banuiala mea e ca lista cu useri online nu se actualizeaza in timp real, ci exista o intarziere, un delay. Cum e cazul la tine, apari online ore in sir fara sa fii?
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

nu cred ca apare nimeni online fara sa fie online. este cred un mic blocaj la treaba cu autentificarea, se agata ceva acolo. se mai intampla si treaba cu "server not found", probabil cand mai pica netul. astea sunt lucruri pe care nu le putem controla noi, cred eu.
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mihnea »

Si mie mi se intampla mesajul cu "server not found", dar dupa vreo 3 refreshuri isi revine, nu e nimic de lunga durata. Iar cu autentificarea eu nu prea ies dar am incercat acum si vad ca dispar imediat si reapar la loc cand ies si respectiv intru.
Wir woll'n eure Hände seh'n!
Mâinile sus!
Wir woll'n in Beifall untergeh'n!
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Draqdla4
Cum e cazul la tine, apari online ore in sir fara sa fii?
Da, acum nu am urmarit daca sunt chiar ore dar destul de mult...se intampla si daca inchid Firefox. Acesta este setat sa ma delogheze de pe toate siturile ...inclusiv mailuri. Raman logata aici doar cu numele pentru ca nu as putea scrie ceva decat daca ma autentific...Asta nu este asa grav doar ca imi este rusine. Mai zice lumea ca stau si ma uit ca bou-n calendar la forum fara sa comunic cu nimeni sau fara sa scriu ceva!Culmea e ca nu se intampla tot timpul.Am observat acest fenomen de vreo doua saptamani. Asta e...dar sa stiti ca fac si altceva .In caz ca ma vedeti non-stop pe aici ,nu inseamna ca si sunt...complicat :lol:
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

stai putin, AVA draga. nu te mai stresa, te rog. si daca stai logata ore in sir si nu scrii, nu vad unde e problema! scrii daca si cand vrei sa spui ceva anume, nu trebuie sa te simti obligata sa scrii mereu, doar ca sa nu stai deoparte. hei! relax! :) e forum, nu messenger. scrii cand vrei, poti sau ai ceva de spus.
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mihnea »

Cristina wrote:e forum, nu messenger
Este grav, ca eu la fel fac si pe messenger :lol: :lol:

EDIT: Acum nici usename-ul meu nu mai vrea sa dispara. Si jos acolo scrie Aceste date se bazeaza pe utilizatorii activi de peste 5 minute. Cred ca daca in ultimele 5 minute ai pus un mesaj nu te mai sterge de acolo...
Wir woll'n eure Hände seh'n!
Mâinile sus!
Wir woll'n in Beifall untergeh'n!
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Cristina, nu ma refeream la faptul ca as fi sau nu obligata sa scriu ceva, Doamne fereste,nu se pune problema aceasta pe acest site ci doar ca ceilalti ma pot crede ciudata aparandu-mi ID-ul non-stop aici. :lol:
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

AVA wrote:ma uit ca bou-n calendar la forum
Domnisoara AVA, ma scuzati ca va intreb lucruri atat de personale, dar dumneavoastra a-ti fost candva barbat si a-ti facut intre timp o schimbare de sex? :roll:
Altfel cum s-ar explica "actul ratat" (in limbaj freudian) de-a va vedea in postura de "bou" si nu mai degraba de "vaca"? (scuzati expresia!)

In alta ordine de idei, confirm ca faza mentionata cu logatul mi se intampla si mie. Adica sa ma deloghez dar sa ma arate (pentru putin timp) ca fiindca inca logat pe forum. Dar pe mine nu ma deranjeaza. Ceea ce mi s-a intamplat insa astazi ciudat a fost sa imi arata ca am, nici mai mult nici mai putin, de 65535 Mesaje noi necitite. Am ramas masca atunci cand am vazut!
Mi-am zis: "Mhooooooamă ! Pe cine-am mai supărat astăzi!??? Şi chiar aşa, în halul ăsta? M-am întrecut pe mine însumi înseamnă!"
Am rămas însă foarte dezamăgit când am apăsat pe link şi în loc de 65535 mesaje necitite, era doar unul singur :roll:
Image
Post Reply