Ce-am vazut, ce ne-a placut...

live-uri cu si despre alte trupe, preview-uri, review-uri, poze...
User avatar
AndreiO
General
General
Posts: 914
Joined: Fri Nov 30, 2012 6:33 pm
Location: Arad
Contact:

Post by AndreiO »

Sylar wrote:O sa vad si sigur o sa-mi placa concertul Muse de la Londra (concert organizat in scopuri umanitare) transmis de youtube la ora 23.30 pe canalul oficial al trupei http://www.youtube.com/user/muse

http://www.infomusic.ro/2013/02/concert ... rie-video/

to late for me damn it!
Live long , live happy and be free !
User avatar
Strauß
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 22
Joined: Fri Jun 24, 2011 12:09 pm
Location: Bucuresti

Post by Strauß »

Dream Theater - 22 Ianuarie 2014, Roma, Palalottomatica
http://youtu.be/Kf7Q9mtBSkc
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Nu stiu daca e nimerit topicul, dar povestea domnului care a organizat IRON MAIDEN la Cluj e foarte interesanta si merita citita daca te intereseaza cam cum sta treaba cu un potential concert mare intr-un oras de provincie:

http://www.ziardecluj.ro/de-ce-nu-va-ca ... ca-la-cluj
User avatar
Gaby
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 508
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:10 pm
Location: Bucuresti

Post by Gaby »

LAIBACH - Bucuresti, Silver Church - 22 mai 2014

Image
”Wenn ihr keine Antwort wisst
Richtig ist was richtig ist”
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

E o analiza si o concluzie pe care o cam stiam cu totii, ca nu ai platitori de bilet si nu exista sponsori in plina criza. Normal ca romanul nu o sa dea 200 de lei pe bilet pt o trupa pe care a mai vazut-o. Iar sponsorii sunt convinsa ca sunt mai putin decat semi-seriosi.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Code Red si Septicflesh - Brasov, 24 mai 2014.

Pot sa spun chiar ca mi-au placut mai mult Code Red decat Septicflesh, pentru ca e un death metal de mare clasa, o mixtura grea de Morbid Angel si Death si cred ca sunt de departe cea mai buna trupa de death metal pur din Romania. Mi-au placut mai mult decat Speticflesh pentru ca nu rezonez atat de puternic la death metalul melodic cum rezonez la cel pur si brut. A fost o seara memorabila si "grea". :)
User avatar
Tudor Bran
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 85
Joined: Tue Apr 09, 2013 8:52 am

Post by Tudor Bran »

Serj Tankian - Sibiu 2010, Milano 2012
Guano Apes - NovaRock 2011
Korn - NovaRock 2011
System of a Down - NovaRock 2011
Linkin Park - NovaRock 2011, Bucuresti 2012
Rammstein - Bucuresti 2013 :D

Din Romania, incerc sa prind cat mai des concertele Coma, Alternosfera si ... Parazitii :)
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

Ajuns'am si la Metalhead meeting sa'i vad pe Moonspell live :)
Fu fain, numa' ca, spre dezamagirea mea, au bagat putin din ultimul album :? dar am avut onoarea sa'ascult live clasice precum Opium, Alma Mater, Mephisto :twisted:
https://www.youtube.com/watch?v=mdg_vkBXsMA
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Cum a sunat vocea lui Ribeiro? E o voce magnifica.

Din ce am ascultat aseara la Rockstadt Extreme Fest si mi-a placut:
Code Red - intotdeauna imi vor placea baietii astia, sunt foarte buni!

Target - Nu-i ascultasem pana acum, dar sunt "distrugatori". Un death metal greu, foarte bine au sunat.

Fleshgod Apocalypse - Niste italieni care arata foarte bine in fracuri si cu papion si cantand un black metal a la Dimmu. Nu e genul meu, dar cand nu intra soprana (cu masca venetiana si foarte corpolenta si implicit, cu toate dotarile la purtator, spre mirarea barbatilor si nu numai :))), imi placeau chiar destul de mult. E clar ca balck metalul si symphonic metalul nu sunt pentru mine. In acceptiunea mea, nu au ce cauta sopranele in ecuatia cu death metal-ul. M-a intrebat cineva de Nightwish, cum de imi place Tarja. Pai acolo e cu totul altceva, Nightwish canta cu totul altceva si muzica este pentru o soprana, nu pentru un death-er dublat de o soprana.

Belphegor - Ma asteptam sa mi se scoale parul pe mine, dar nu a fost chiar asa :)))) Bunuti baietii, dar tot nu e genul meu ce canta ei.

Ei si...si...si.... OBITUARYYYYYY!!! Vechea si marea mea iubire a ramas acolo, intacta, nefiind ingreunata de cei 22 de ani trecuti de la "The End Complete", care a sunat cristal, minunat, impecabil! O trupa de profesionisti in ale death-ului, asa cum rar se mai naste in zilele noastre. Mi-am vazut un alt vis cu ochii, sa-i vad pe John si Donald Tardy live. Pacat ca Allen West nu mai e acolo, iar James Murphy a trecut ca o boare prin 1990.
Un concert death metal de puritate 100%!
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

A fost a doua oara cand i-am vazut pe Obituary (primaoara la best fest cu Moonspell).Insa acum au sunat mult mai bine.
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Mai adaugam pe lista: Artic Monkeys - rar am auzit o formatie sa suna asa de bine Live ( poate doar Editors); au dezamagit insa in a transmite ceva. Poate am asteptari mari; de ex. Rammstein :D

Die Antwoord - sunt absolut dementiali live! Au o energie fantastica; nu am mai sarit si dansat la un concert asa din 2005 de la EXIT ( asta se intampla pe la 5 dimineata atunci :)

Placebo - NO 4 - nu mi-a placut ca tot ce inseamna hit-uri au sunat remixat.

The Nationals - dezamagit rau; suna mai bine pe CD; live nu transmit nimic!
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

Nu a mai vazut nimeni niciun concert bun in 2014? :D

Die Toten Hosen - a doua oara; insa de data aceasta intr-o locatie inedita: Yangon, Myanmar!
Startul a fost demential; la prima melodie, bodyguarzi ( erau in slapi si f slabi) nu faceau fata la punkerii myanamarezi ce se tot urcau pe scena. Pana la urma solistul i-a rugat sa nu se mai urce sa nu strice aparatura si sa termine concertul cu bine. Intre timp au reusit sa il traga si de pe scena in public :D

Inainte a fost o trupa destul de interesanta ca sound; locala. Oricum punkerii myanmarezi, show total :D
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Asta e tare... Punkerii myanmarezi...
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Sorin wrote:Mai adaugam pe lista: Artic Monkeys - rar am auzit o formatie sa suna asa de bine Live ( poate doar Editors); au dezamagit insa in a transmite ceva. Poate am asteptari mari; de ex. Rammstein :D
Pt mine la capitolul 'a transmite ceva" Rammstein, Depeche Mode si The Prodigy sunt inegalabili (desi n-am vazut inca Nine inch Nails)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Pai da. Si ei transmit "ceva". :P
Hai, ca poate avem noroc de ceva NIN pe la noi in curand...
Post Reply