Ce-am vazut, ce ne-a placut...

live-uri cu si despre alte trupe, preview-uri, review-uri, poze...
User avatar
Sorin
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 673
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:37 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Sorin »

De 2 ori..si inca nu s-a terminat anul!
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

ca un off-topic:mie cel mai mult mi-a ramas in minte originalitatea si ingeniozitatea de care a dat dovada Assasimon cu tricoul Rammstein.ro.Mi s-a parut geniala ideea ei 8)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Daaaaaa! Asa este! Uitasem. Excelent tricoul. :)
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

ook..sa pun si eu mica mea lista de concerte

Anathema - o surpriza minunta a fost piesa de deschidere - Kashmir - chiar nu ma asteptam sa debuteze cu aceasta piesa la Sonisphere.
Stone Sour - rupere totala.Este o trupa care, sper, din tot sufletul sa mai vina (si sa nu cante in deschidere)
Alice in Chains - un singur lucru am de zis.SUNET ORIBIL.S-au chinuit ei dar nu am inteles mare lucru din concert
Omega (Peninsula 2010) - tot respectul pt aceasta longeviva trupa maghiara (care a fost sursa de inspiratie pentru Scorpions).Un recital de exceptie
Sarmalele Reci (Peninsula 2010) - Chiar nu ma asteptam sa-mi placa dar m-au tinut in priza asa pt concertul asteptat cu atata dorinta de mine
EUROPE (Peninsula) - Cristina stie deja cuvantrul pe care o sa-l folosesc. Prestatie scenica exceptionala a lui Tempest, foarte frumos a comunicat cu publicul.JOS PALARIA
Epica (unde am avut o companie selecta si tin inca odata sa-i multumesc lui Karin ca a stat cu mine toata noaptea (pana au reinceput sa circule metrourile) - Ce mi-a placut la concertul Epica din Silver Church a fost publicul...nu ma asteptam sa cante si la alte piese in afara de Cry For The Moon.Deasemenea, Simone a urmat exemplul lui Till si a rostit cateva cuvinte in romana :D .Playlistul a fost foarte bine ales iar sunetul a fost chiar foarte bun
Combichrist - Am vazut cateva comentarii pe aici cam negative, dar credeti-ma.Daca-i vedeti in showul lor propriu, o sa va placa mult.Iarasi o nota maxima publicului.
Negura Bunget (Galati) - O trupa ce a concertat la Wacken sa vina in Galati?..WOOW..la fel si concertul a fost fara cuvinte.Putine probleme cu suetul..dar..doar atat.
RAMMSTEIN - Nu pot sa comentez ce am simtit in acel concert.Tot ce pot sa spun (adica sa repet) e ca, vazand pasiunea si caldura cu care o fata din spatele meu canta Fruhling in Paris alaturi de Till, m-a facut sa iubesc la nebunie aceasta melodie :X (si mentionez ca pe parcursul acelei melodii, m-am uitat mai mult la respectiva cum canta decat la scena) :lol: :lol:
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

:oops: thanks ^_^
faza'i ca stateam prost cu bugetul in perioada aia si n'am reusit sa'mi imprim + ca design'ul si ideea de tricouri la fel erau geniale, so... rigla si markerul la treaba! :D

Stiu ca postez rar, 'cause I have my bullshit @ here.. dar Rammstein mi'e o formatie foarte.. intima, ca sa zic asa, si'mi doresc sa ma simt one of you, fiindca am descoperit pe forum informatii noi (utile sau interesante), umor, originalitate si multe altele + ca live mi'ati fost toti simpatici, fara exceptie si fara curtoazie inutila.

Inca port tricoul cu mandrie si nu s'a luat markerul, ca era permanent si, paradoxal, a rezistat eroic masinii de spalat 8)
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Sylar, ai uitat tocmai cuvantul tau marca inregistrata pentru Europe: IMPERIAL! :D Frumoasa recenzie, multumesc :)
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Te-am lasat pe tine sa-l spui :D :D

Oricum...o sa-mi completez recenzia cu Rammstein si Deathstars (pe care-i ascult de ceva timp) la Budapesta, Amon Amarth la Bucuresti si Amorphis (Londra) 8) 8)
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Asa te vreau! :P
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

Urmeaza pentru subsemnatul e serie de foc incredibila:

31 oct - Rammstein, Berlin
8 nov - Amorphis, Sibiu
10 nov - Rammstein + Deathstars, Budapesta
19 nov - Amon Amarth + As I Lay Dying + Septic Flesh, Bucuresti

Greu cu rock-ul... :D
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Si vazut In Flames la Arenele Romane pe 1 octombrie. :)
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

O sa intrerup eu sirul de nume "rele" cu care se lauda lumea pe aici cu ultimul concert la care am asistat: Tudor Gheorghe :D

Am si poze:

Image

Image

Image

Image
Image
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

A cantat "Rundtgåing Av Den Transcendentale Egenhetens Støtte"?
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

PEnTRU wrote:A cantat "Rundtgåing Av Den Transcendentale Egenhetens Støtte"?
La cobza 8)
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Faine foto, draqdla4 :P Bravo, l-ai prins pe maestro. Asa arata treaba, cum ca Burzum ar putea fi invidios de-a dreptul. :D
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

@draqdla4: foarte tari si pozele si muzica; :D daca n'ai ascultat, recomand Primavara si Iarna Simfonic de la el (nu credeam ca mai sunt si alti amatori ai genului pe forum :oops: )
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
Post Reply