Tunsoarea lui Till

ce-ar mai fi de spus legat de Rammstein...

Moderator: Cristina

Post Reply
User avatar
Andrei
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 132
Joined: Thu Oct 08, 2009 2:22 pm
Location: Petrosani

Tunsoarea lui Till

Post by Andrei »

Buna ziua, forum. Am iesit si eu din amortire, mi-am eliminat ura, tristetea si veninul pricinuite de ratarea concertului R+ in Ro. si am o intrebare pt voi, mai ales pentru fete, ca stiu ca mult il adora pe Till: As vrea sa imi fac si eu parul ca si Till (tunsoarea, ma refer), dar nu gasesc nici o poza/serie de poze care sa fie de ajutor la frizer. Ma poate ajuta cineva in domeniul asta, chiar si cu o explicatie a tunsorii? Danke!
Was bist du doch nur ein TIER?!
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Ooooo, pai ma pun la lucru, ca am avut o perioada in care stiu ca i-am studiat in detaliu ferza. Aveam si niste poze, trebuie sa le caut...

Freza lui de acum e mai greu de descris, din cate vad eu prin poze (Cristina ne-ar putea lamuri mai bine :twisted: :twisted: ): e scurt in spate, si partea din fata (as spune breton, dar nu e chiar asta) e lunga, si isi da parul pe spate. Dar pe scena, dupa ce se agita, ala ii vine in fata :D Of, am explicat aiurea, dar caut poze sa iti arat :D

Edit: mi-am amintit ca am pus eu niste poze cu el aici, in cateva se vede destul de clar cum e tuns :D
http://www.rammstein.ro/forum/viewtopic ... &start=135
User avatar
Andrei
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 132
Joined: Thu Oct 08, 2009 2:22 pm
Location: Petrosani

Post by Andrei »

Doamne Rapunzel, mersi atat de mult. Stiam eu ca fetele ma vor ajuta! Promit sa pun poze cand ma tund. Viele Dank :D

Later edit: Cu cat mai multe informatii, cu atat mai bine! Poate si explicata un pic freza. Oricum, esti bestiala! 8)

Un alt edit: Freza care mi-a sarit in ochi si care imi place este cea din videoclipul Pussy. Sau e doar pt ca in concerte isi uda parul si nu mai arata la fel?
Was bist du doch nur ein TIER?!
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Andrei wrote: Later edit: Cu cat mai multe informatii, cu atat mai bine! Poate si explicata un pic freza. Oricum, esti bestiala! 8)
Merci, merci! :twisted:

Dar oricat de mult as incerca sa explic freza lui Till, e groaznic de greu! Uite si tu aici ce constructie ciudatat are, cum poti explica asa ceva?
Poate doar un inginer de pe forum sa te ajute :lol:
Image

Edit: never mind the hair, check out the boots! :shock: :shock: :twisted: :twisted:
User avatar
Andrei
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 132
Joined: Thu Oct 08, 2009 2:22 pm
Location: Petrosani

Post by Andrei »

Bocancii sunt totali! *drooling*.

Exact ce ziceam, draga mea Rapunzel: Aia este freza lui de concert, dupa o doza serioasa de apa, till-hammering, etc. Pe mine m-ar interesa o chestie gen freza lui din Pussy; e mai ingrijita si uscata. :lol:.
Was bist du doch nur ein TIER?!
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

In Pussy era mult mai scurt parul decat acum. Era ceva in genul asta:
Image

Si cu asta mi-am cam terminat rezervele de poze cu freza lui Till :lol: :lol:
User avatar
Andrei
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 132
Joined: Thu Oct 08, 2009 2:22 pm
Location: Petrosani

Post by Andrei »

Cred ca ultima poza e, defapt, ce imi trebuia. Mersi fain mai Rapunzel mai. Vei avea exclusivitate cand 'oi posta poze cu tunsoarea mea! >:D<
Was bist du doch nur ein TIER?!
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Andrei wrote:Mersi fain mai Rapunzel mai. Vei avea exclusivitate cand 'oi posta poze cu tunsoarea mea! >:D<
Cu placere! Astept cu anticipatie :P
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Rapunzel wrote:Freza lui de acum e mai greu de descris, din cate vad eu prin poze (Cristina ne-ar putea lamuri mai bine :twisted: :twisted: ): e scurt in spate, si partea din fata (as spune breton, dar nu e chiar asta) e lunga, si isi da parul pe spate. Dar pe scena, dupa ce se agita, ala ii vine in fata :D Of, am explicat aiurea, dar caut poze sa iti arat :D
Cand l-am vazut ultima oara era cam noapte :P Dar freza e bine descrisa. Am si eu multe fotografii cu el si daca te mai ajuta cu ceva, Andrei, spune-mi si caut sa-ti trimit.
As mentiona ca si in afara concertelor parul este dat cu gel, in asa fel incat pare mai mereu suvitat. Arata foarte bine. Treaba cu gelul este valabila si pentru Kruspe si Schneider.
User avatar
Andrei
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 132
Joined: Thu Oct 08, 2009 2:22 pm
Location: Petrosani

Post by Andrei »

Cristina, dar chiar te rog sa imi trimiti. Trebuie sa ii prezint freza din toate unghiurile, intelegi? Much obliged. :D
Was bist du doch nur ein TIER?!
User avatar
st.spell
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 172
Joined: Sat Jun 12, 2010 5:12 pm
Location: Brasov

Post by st.spell »

e defapt un Hitler haircut...dar nu atat de dat intr-o parte :lol: :lol:
Post Reply