Top 3 piese Rammstein care nu ne plac!

clasamente, statistici, preferinte, comparatii...

Moderator: Cristina

AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Top 3 piese Rammstein care nu ne plac!

Post by AVA »

Cum nu am mai primit de mult ocare, cred ca simt acum nevoia unor castane aruncate asa spre mine cu dispret, de intreg forumul :roll: . Propun un top al pieselor care nu ne plac in mod deosebit. Cred ca fiecare dintre noi are melodii Rammstein , pe care nu simte nevoia sa le asculte foarte des.Nu cred ca ar trebui sa fie un subiect tabu! Dimpotriva, discutand, poate aceste piese ajung sa ne placa! Incep eu! :oops: :oops:
1-Stripped;
2-Liebe Ist Fur Alle Da (piesa);
3-Du hast;
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

1.Ein Lied
2.Der Meister
3.Mutter
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mihnea »

Eifersucht, Roter Sand, Das alte Leid. Nu le pun in ordine ca nu am idee. Nici mie nu imi place la nebunie Du hast, dar fara Du hast Rammstein nu ar fi la fel si pana la urma nici concertele nu ar fi la fel. Si de fapt este destul de buna de dat din cap, iar la concert, cum am mai zis, este nelipsita. Precum Ich will, a fost compusa, cred eu, special pentru o discutie cu publicul, iar daca nu, ca in reclama cu Timbark, lasa ca i-am gasit noi alte intrebuintari :lol: :lol: :lol:
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Sylar wrote:1.Ein Lied
2.Der Meister
3.Mutter
:lol: :lol: Sylar, cred ca o castana va ricosa si spre tine (nu de la mine...stii tu)! :lol: :lol: Imi place ca esti foarte direct! :lol: :lol:
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

De cand asteptam un astfel de topic :D

Hm, nici eu nu cred ca pot sa le pun in ordinea (ne)preferintei, put si simplu nu ma pot hotari. Si nici nu stiu daca ma pot opri la 3 :lol:

Dalai Lama
Stirb Nicht Vor Mir
Mutter
Zwitter
Ein Lied


Na ca nu m-am putut opri la 3 :lol:
Image
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

vad eu bine sau sunt multi carora nu le place Mutter :shock: ?

mie nu-mi plac Roter Sand, Klavier si ....... nu mai stiu :roll: Liese :lol:
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

rocky_stein wrote:vad eu bine sau sunt multi carora nu le place Mutter :shock: ?
Eu inca ma minunez. Stiam ca la Sylar nu-i place insa nu credeam ca mai e cineva critic la adresa acestei piese. :P
User avatar
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 669
Joined: Thu Mar 04, 2010 9:27 am

Post by Assasimon »

Chiar nu'mi imaginez cum e posibil sa nu va placa Mutter.. :shock:

Topul de mai jos nu e cu piese care nu'mi plac, ci cu singurele care nu m'au impresionat, 2 dintre ele chiar ma cam irita:

- Amerika
- Te quiero puta
- Moskau


@everyone: e interesant topicul (apropo de cat suntem de diferiti d.p.d.v. al preferintelor); ati enumerat multe piese care mi se par foarte OK, sau chiar imi plac: Mutter, Du hast, Stirb Nicht Vor Mir, Dalai Lama, Eifersucht, Zwitter, Roter Sand, etc. etc. daca stau sa ma uit cu atentie, toate mi se par faine :P
Sechs Herzen die brennen.
R+ fur immer.
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Asta inseamna ca daca noi toti ne-am contopi ar rezulta o persoana careia nu-i place Rammstein :lol: :lol:
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Assasimon wrote: Topul de mai jos nu e cu piese care nu'mi plac, ci cu singurele care nu m'au impresionat, 2 dintre ele chiar ma cam irita:

- Amerika
- Te quiero puta
- Moskau
@everyone: e interesant topicul (apropo de cat suntem de diferiti d.p.d.v. al preferintelor); :P
Si cat imi place mie "Te quiero puta"...pe bune...de versuri nu mai zic...Vamos vamos mi amor/Me gusta mucho tu sabor/No no no no tu corazón/Mucho mucho tu limón Dame de tu fruta/Vamos mi amor/Te quiero puta..."ioi! :lol: :lol: :lol:
User avatar
Amon
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 76
Joined: Wed Jan 27, 2010 4:14 am
Location: Sibiu

Post by Amon »

eu ma abtin de la absolut orice comentariu in acest post. Totusi va anunt ca am strans deja doua pungi de castane :))
Manche führen, manche folgen
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Amon wrote:eu ma abtin de la absolut orice comentariu in acest post. Totusi va anunt ca am strans deja doua pungi de castane :))
Of, mai Amon...daca sunt cateva piese ,foarte putine de altfel care nu ni se par cine stie ce, nu inseamna ca nu ne place Rammstein. Tie iti plac toate? In egala masura?..Stiu ca te enerveaza ideea de top Image dar sincer pe mine ma intereseaza de ceva vreme gusturile colegilor de pe forum...In legatura cu castanele, cand ne-om intalni toti, tu te ascunzi intr-o tufa si ne pocnesti pe rand...sau te pomenesti ca ambele pungi ma vizeaza pe mine? Image
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mihnea »

Chiar sunt curios sa vad ce piese o sa scape din topul asta :lol: :lol: :lol: :lol:
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Si eu, la fel...Sper sa nu avem parte de surprize socante.. :shock:
User avatar
Amon
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 76
Joined: Wed Jan 27, 2010 4:14 am
Location: Sibiu

Post by Amon »

Castaneee!!! Cine masi doreste castaneee?? :)
Manche führen, manche folgen
Post Reply