Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Tales from the gradina "domnului" 2
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3 ... 44, 45, 46, 47  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> DIVERSE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Rapunzel
General
General

Data inscrierii: 07/Dec/2009

MesajTrimis: Joi Aug 15, 2013 9:46 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Abrevierile ca abrevierile, dar mai nasol e cand ti se spun cuvinte intregi si tot nu intelegi ce vor sa zica Razz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 04/Mar/2010

MesajTrimis: Joi Aug 15, 2013 12:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rapunzel a scris:
Abrevierile ca abrevierile, dar mai nasol e cand ti se spun cuvinte intregi si tot nu intelegi ce vor sa zica Razz

That's the moment when you feel like you smoked too much weed Laughing

@AndreiO: QA Tester la Electronic Arts de vreo 5 zile. Tura de graveyard 1-9AM >_<
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
AndreiO
General
General

Data inscrierii: 30/Noi/2012

MesajTrimis: Joi Aug 15, 2013 12:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si mai exact ,ce faci?
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Joi Aug 15, 2013 6:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai testez jocuri; mai exact ultimul FIFA; nu'i tocmai ceva pe gustul meu, eu fiind o anti-microbista incurabila Smile
Dintre toata echipa de testeri, eu si inca vreo 3 ne ocupam cu: jucam cateva minute din joc, dupa care dam "instant replay", apoi "freeze screen" si, cu o aplicatie de'a noastra, ne plimbam cu o camera printre jucatori si peste tot in joc si urmarim fiecare detaliu ce trebuie sa respecte niste reguli; ex: bannerele, logo'urile, sponsorii sa arate intr'un anumit fel (primim template'uri pt. toate), adidasii, sosetele, short'urile, tricourile sa aiba anumite culori, sa fie scrie cu un anumit font, o anumita marime, fetzele jucatorilor sa fie similare cu fetzele reale, etc etc.
Tedious job, dar, cu nitzica rabdare, nu imposibila. Personal, imi plac joburile migaloase, de genul Smile Dar partea prea sofisticata ma cam depaseste
Sylar
General
General

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Joi Aug 15, 2013 6:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

fuck..ce-as vrea sa testez fifa.Cred ca l-as testa pana la epuizare Laughing Laughing Laughing

legat de FIFA..un bug super

http://www.youtube.com/watch?v=V3RKVY21tBc

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
AndreiO
General
General

MesajTrimis: Joi Aug 15, 2013 7:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Assasimon a scris:
Pai testez jocuri; mai exact ultimul FIFA; nu'i tocmai ceva pe gustul meu, eu fiind o anti-microbista incurabila Smile
Dintre toata echipa de testeri, eu si inca vreo 3 ne ocupam cu: jucam cateva minute din joc, dupa care dam "instant replay", apoi "freeze screen" si, cu o aplicatie de'a noastra, ne plimbam cu o camera printre jucatori si peste tot in joc si urmarim fiecare detaliu ce trebuie sa respecte niste reguli; ex: bannerele, logo'urile, sponsorii sa arate intr'un anumit fel (primim template'uri pt. toate), adidasii, sosetele, short'urile, tricourile sa aiba anumite culori, sa fie scrie cu un anumit font, o anumita marime, fetzele jucatorilor sa fie similare cu fetzele reale, etc etc.
Tedious job, dar, cu nitzica rabdare, nu imposibila. Personal, imi plac joburile migaloase, de genul Smile Dar partea prea sofisticata ma cam depaseste

Pare foarte fain ! Very Happy
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Joi Aug 15, 2013 8:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sylar a scris:
fuck..ce-as vrea sa testez fifa.Cred ca l-as testa pana la epuizare Laughing Laughing Laughing

Surprised Laughing LOOL, un bug subtil ca o grenada'n WC. Laughing
Bai, sa stii ca fac recrutari in masa in perioada asta, ai avea sanse Smile

@AndreiO: Contrar a ce se spune despre testeri "joci joace si faci bani"; de fapt nu e deloc distractiv; la un shooter ajugi sa joci un singur nivel timp de o luna, sau sa intri inr'o singura camera de 100 de ori pana gasesti o chichitza. It's a job, e fun la nivelul ca tot colectivul e tanar si atmosfera relaxata. Smile
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Vin Aug 16, 2013 8:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sylar a scris:

Oaaaa, ala e Tatarusanu?!

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
AndreiO
General
General

MesajTrimis: Vin Aug 16, 2013 12:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Oricum daca ai un colectiv fain , e aproape o placere sa fii la lucru .
Rapunzel
General
General

Data inscrierii: 07/Dec/2009

MesajTrimis: Dum Aug 18, 2013 10:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Assasimon a scris:

Nici eu nu ma pricep la FIFA, dar tot suna a job de vis! Laughing Felicitari si spor la detectat!
Sus
AndreiO
General
General

MesajTrimis: Dum Aug 18, 2013 2:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si posibilitati de promovare, ai ?
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant

MesajTrimis: Lun Aug 19, 2013 2:01 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rapunzel a scris:

Nici eu nu ma pricep la FIFA, dar tot suna a job de vis! Laughing Felicitari si spor la detectat!

Thnx ^_^

@AndreiO: Datorita colectivului am inceput sa ma simt cu cateva procente mai bine in orasul asta de (c*cat) vis.
Also, da, ai sanse la promovare, dar intai tre' sa te lupti sa iesi de sub patronajul smartree'ului (e o firma exterioara EA'ului, care joaca rol pt. ei de departament de resurse umane) si care te tine mereu in priza cu contracte de cate 3,6,8, maxim 12 luni. Eu momentan am de 3 luni. Si toti au perioade destul de limitate si, daca vrem sa reinnoim contractul, well, we gotta give our best. Si in functie de cat de bun esti, poti face contracte mai mari cu smartree, poti primi usoare mariri de salariu si putin mai multe responsabilitati, sau...daca chiar ai talent, inventivitate si ochiu ager cat sa le gasesti alora cate 50-100> buguri pe zi, faci contract direct la EA=> stabilitate si sansa la promovare grasa. Wink That's my aim Very Happy
HerrMess
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Lun Aug 19, 2013 10:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

...sau faci un ISTQB (ma gandesc ca platesc certificari) si cauti in alta parte. Fimele de jocuri sunt notorii pt. salarii slabe (fata de media industriei) pe munca multa.
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 22/Feb/2010

MesajTrimis: Joi Aug 22, 2013 5:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sporturi extreme de pe plaiurile mioritice
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=brYssMN_a_o
AndreiO
General
General

MesajTrimis: Sam Aug 24, 2013 2:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

The Chaser a scris:
Sporturi extreme de pe plaiurile mioritice
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=brYssMN_a_o

Prea bun ! Prea ca la tara !
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> DIVERSE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3 ... 44, 45, 46, 47  Urmatoare
Pagina 45 din 47

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro