Tales from the gradina "domnului" 2

tot ce va trece prin cap si doriti sa povestiti, intrebari, raspunsuri...
Post Reply
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Tales from the gradina "domnului" 2

Post by rocky_stein »

pai cum se putea sa ramana subiectul asta uitat avand in vedere ca traim in tara asta de 2 lei jumate :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=n8RT4lrhY-s sper sa aveti rabdare sa ascultati, e amuzant dar totusi atat, atat, atat de revoltator. :x

P.S. nu stiu cine e fostul autor topicului dar sper sa nu se supere, mi-era dor.
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

Shilo este autorul si nu se supara :) Se bucura ca ii onoram topicul :)
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Yep! :) Ai ghicit Cristina :P
Dar nu numai noi suntem Gradina Domnului.
Uite, nu mai departe de tara vecina si prietena - Bulgaria - am auzit la BBC zilele trecute ca s-a intamplat ceva cel putin "bizar".
Aceleasi numere la Loto doua saptamani consecutiv....
"Hazard" ? sau "manareala" neglijenta ?
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

explicatia e simpla: cel care trebuia sa castige si stia numerele a uitat :D
si i-au mai dat o sansa saptamana urmatoare....
serios vorbind, statistic treaba sta acolo langa imposibil.
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Image
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

In fruntea Romaniei se afla niste obsedati ssexuali...

http://www.antena3.ro/stiri/politica/ra ... 80829.html
----------------
Now playing: Juno Reactor - Mona Lisa Overdrive
via FoxyTunes
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

"Prezervative pentru prostituate de la bugetul de stat"...asta e foarte tare. subventie de la bugetul de stat :lol: Of, Doamne... ce probleme are Romania... Dar am si eu o intrebare? Domnisoarele care practica "sexul comercial" se organizeaza ca SRL sau PFA? Si platesc impozit pe profit si/sau pe venit? Si dau factura? Si daca da, de ce nu-si cumpara singure prezervativele si sa si le treaca pe cheltuiala deductibila? Si sa nu mai fie nevoie de nici o subventie de genul asta? :roll:
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Nu vad rostul unei subventii de la buget pentru prezervative,mi se pare o idee fara rost. Insa sunt de parere ca legalizarea prostitutiei ar fi un lucru bun. Cat despre droguri, acolo discutia e lunga si mai e mult pana se va ajunge la un consens (daca se va ajunge vreodata la unul). Oricum, tinand cont ca tutunul si alcoolul sunt mai daunatoare organismului si mai "adictive" decat canabisul, mi se pare cel putin ipocrit sa le consideri legale si sa faci o multime de bani pe seama primelor doua, dar sa ii bagi in puscarie pe cei care doar detin sau consuma ce-a de-a treia. E chestie de logica si bun-simt.
Image
User avatar
Shilo
General
General
Posts: 845
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:39 pm
Location: Behind a Smile :)

Post by Shilo »

Si eu m-am mirat cand am citit stirea.
`Tara arde si baba se piaptana!` mi-am spus.
Insa apoi m-am luminat. Asta e! Tara arde. E CRIZA!
Deci avem nevoie de noi surse de venit la bugetul de stat :)

PS: Ce preferi? Sa-ti creasca TVA-ul sau impozitul pe venit? Sau sa-ti creasca ... altceva!?
(taxa pe "viciu" desigur)
tiby2403
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 33
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:44 pm

Post by tiby2403 »

In sfarist vad idei bune in Romania. SI Patriarhia da din nou dovezi ca vrea sa ramana in epoca de bronz.

Legalizarea prostitutiei e un lucru extraordinar de bun. Prostitutia este un fenomen ce nu poate fi oprit, degeaba il declari ilegal.

Si marijuana nu creeaza dependenta, nu face rau organismului, nu are efecte negative asupra cuiva.
Intrebare: Pe un stadion, cei care huiduiesc, si se iau la bataie dupa meci, sunt betivi, sau drogati? Va asigur ca daca ar fi drogati, n-ar putea sa ridice un deget. Daca vreti sa ilegalizati drogurile, ilegalizati-le pe toate, nu doar cele care nu sunt impozitate ( marijuana, LSD, etc. ). Unii medici in vest chiar recomanda consumul de marijuana.

Hai sa nu fim o tara plina de prejudecati si de conservatori, si sa incepem sa ne mai deschidem orizonturile... va rog...
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

or fi vazut videoclipul de la "Pussy" si le-a venit ideea, :lol: radem noi, da' ce-o sa se aleaga de tara asta ?! mi-ar place sa merga la bordel ca la magazin : "stiti as dori blonda aceea in rosu, da da da, cea de langa roscata" :lol:
Last edited by rocky_stein on Wed Sep 23, 2009 1:02 pm, edited 1 time in total.
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
tiby2403
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 33
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:44 pm

Post by tiby2403 »

"Instituţiile statului şi legile au menirea să apere demnitatea persoanei, instituţia familiei şi valorile vieţii sociale. Proiectele din ultimele luni arată că demnitatea persoanei, instituţia sacră a familiei şi moralitatea publică sunt complet ignorate de autorii acestora. În consecinţă, Patriarhia Română respinge propunerile de dezincriminare a prostituţiei"

Nu ma mai pot opri din ras =))
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

1. Familia nu e sacra. Poate avea o insemnatate deosebita pentru cei doi "protagonisti", dar nu e sacra in sensul propriu al cuvantului.
2. Rog patriarhia sa defineasca notiunea de "moralitate publica". E ceva gen "sa nu injuri pe strada"?
3. Care persoane sunt lezate in demnitatea proprie in cazul in care se legalizeaza prostitutia?
4. Desfasurarea legala a prostitutiei nu afecteaza pe nimeni altcineva decat pe "el" si "ea", aflati in cadrul unei relatii contractuale pe parcursul desfasurarii "evenimentelor". A spune ca afecteaza familia, demnitatea, morala publica sau alte asemenea, e la fel cu a spune (si unii chiar spun) ca daca vezi homosexuali pe strada e afectata familia si barbatii vor deveni la randul lor, homosexuali.
5. Statul nu are nicio treaba cu protejarea moralitatii, etc. Are el, saracu, alte probleme si atributii.
6. Opinia patriarhiei (romane, ruse, bulgare, etc) este irelevanta, tot asa cum e si opinia unei asociatii profesionale, club de bridge, etc. Asadar, e ridicol sa auzi ca "respinge propunerile". Nu cred ca parerea i-a fost ceruta si nici nu are vreo atributie in domeniu, asa ca nu poate respinge nimic.
Image
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

As fi si eu de acord sa se legalizeze drogurile usoare. Mai ales ca sa se convinga oamenii pe pielea lor, ca hasisul de exemplu, nu este atat de nedaunator sanatatii psihice si mentale pe cat se stie. Nu stiu cati dintre voi ati fumat, insa trebuie sa stiti ca un procent de aprox. 10% din populatie, face foarte urat la ierburi. Ideea este ca si drogurile ilegale usoare (ierburile), cat si cele legale ("plantele etnobotanice") potenteaza starea psihica a individului, in momentul in care sunt consumate. Daca psihic nu esti bine, vei fi praf, varza, vei simti ca mori!
Personal, fac parte din acel nefericit 10%. Experienta mea (unica de altfel, voi spune de acum toata viata "nu, multumesc!" si daca mi se promite ca o sa imi creasca aripi) a fost una ingrozitoare. Din aproximativ 12 oameni care s-au dedat la o astfel de experienta, 3 am trait momente de cosmar.
Asa ca, thanks, but no, thanks! Fumati voi, dragii mei, get high! Eu prefer sa ma autoeduc sa visez cu ochii deschisi, folosind "substante halucinogene" imateriale de tipul muzica, privitul etc, tocmai ca sa le traiesc tot pe ele si mai intens... :)
User avatar
Costin
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 10
Joined: Sat Sep 19, 2009 12:23 am
Location: Snagov

Post by Costin »

Cristina wrote:As fi si eu de acord sa se legalizeze drogurile usoare. Mai ales ca sa se convinga oamenii pe pielea lor, ca hasisul de exemplu, nu este atat de nedaunator sanatatii psihice si mentale pe cat se stie.
hehehehe dupa ce am fumat am alergat dupa un caine crezand ca este o sticla de cola pe la 4 dimineata prin regie-> nu mai fumez in viata mea.

Apropo de prostitutie si de alte porcarii de genul asta, voi ati vazut bannerele gen: "Spune nu homofobiei" ce parere aveti despre propaganda asta?
cat despre legalizarea prostitutiei? pai daca o vor legaliza, statul , teoretic ar putea controla niste chestii pe acolo.
Post Reply