EXPOZITIE FOTO - rock

cand ai ceva de anuntat si vrei sa afle lumea...
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

AVA wrote:Mie cel putin imi faci in ciuda! Nu poti sopti mai multe amanunte?Ce faceau artistii, cum erau exponatele...asa mai in detaliu? :oops:
Pai artistii erau bine dispusi si discutau cu publicul amator de cultura, care a fost invitat sa serveasca un pahar cu vin. Una din artiste a tinut un scurt discurs si a raspuns unor intrebari venite din public. Exponatele erau... cum erau exponatele... pai asa cum le putem vedea pe site, doar ca in marime mare, atasate de pereti printr-un sistem pe care as vrea sa-l folosesc si eu acasa :D
Image
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Multumesc! ma gandesc ca nu ai voie sa spui mai multe ceea ce mi se pare normal. Ii felicit ,din suflet!
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

AVA wrote:ma gandesc ca nu ai voie sa spui mai multe ceea ce mi se pare normal.
Ei, da :D N-am restrictii la dezvaluiri, doar ca nu vad momentan ce as putea spune in plus decat sa ma apuc de descris incaperea, sa redau cuvintele Cristinei, etc. Nu m-a dus capu sa fac o poza sa va arat, ca doar aveam camera la mine. Oricum, erau oameni de la presa, au luat interviuri, daca chiar vreti imagini cred ca poate pune Petru, ca am vazut ca a facut cateva...

Pentru cei care intentioneaza sa mearga, ar trebui sa stie ca din strada nu se vede nimic, e doar un magazin de arta populara romaneasca. Expozitia se afla la subsol, se ajunge prin magazin.
Image
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

draqdla4 wrote:
AVA wrote:Nu m-a dus capu sa fac o poza sa va arat, ca doar aveam camera la mine.
Asa asa, frumos domnule! :evil: Si eu care imi bat gura de doua zile sa faca careva poze la expozitie :lol: Am speranta ca cineva a pozat macar sistemul ala ingenios de prindere, ca noi avem mari probleme la propriile expozitie la capitolul asta! :D
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

Rapunzel wrote:Am speranta ca cineva a pozat macar sistemul ala ingenios de prindere, ca noi avem mari probleme la propriile expozitie la capitolul asta! :D
Nu stiu daca era neaparat ingenios, dar era practic, ieftin si elegant.
Image
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

draqdla4 wrote:
Rapunzel wrote:Am speranta ca cineva a pozat macar sistemul ala ingenios de prindere, ca noi avem mari probleme la propriile expozitie la capitolul asta! :D
Nu stiu daca era neaparat ingenios, dar era practic, ieftin si elegant.
Super! Na, PEnTRU, in tine imi sta speranta! Daca nu ai poze cu el, pate faci zilele urmatoare sa ma luminez si eu :D
User avatar
Sabeen
Feldwebel
Feldwebel
Posts: 245
Joined: Thu Jul 01, 2010 10:57 pm
Location: Brasov/Tg. Mures
Contact:

Post by Sabeen »

Daca ajung eu maine p'acolo, promit sa fac poze :D
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Superbe pozele! Felicitari tinerilor artisti, au facut o chestie super mega grozava! Pe cand un turneu de expozitii cu pozele voastre? :lol: Daca tot nu am putut eu sa vin sa va vad expozitia, poate veniti voi la mine in oras cu ea :D
User avatar
Cristina
webmaster
webmaster
Posts: 4057
Joined: Wed Sep 16, 2009 12:49 pm
Location: Brasov
Contact:

Post by Cristina »

asa.. a pus Sylar link catre fotografiile galeriei. Le vom descarca si noi azi pe ale noastre si va vom da linkul. Eu am fotografiat toata galeria inainte sa se umple cu lume. Am fotografiat exponatele pentru voi, sa le vedeti de acasa :)
va multumesc foarte mult ca sunteti asa de faini ca de obicei si ne sustineti. a fost multa lume in decurs de doua ore acolo, m-am chinuit sa si vorbesc cateva lucruri desi aveam emotii cat carul si nu stiu sa vorbesc in public, au venit si de la presa. m-au tot fotografiat in timp ce vorbeam, apoi au vrut sa-mi ia si interviu si l-am plasat pe PEnTRU la interviu, artistul sef. :) deja vorbisem destul si le-am spus ca el este cel pe care trebuie sa-l intervieveze, el este artistul-sef al expozitiei. :P asa ce PEnTRU va da un interviu saptamana viitoare pentru Adevarul, editia locala.
s-a baut vin bun, s-a servit o grisina, o atentie, oamenii au fost de-ai nostri in mare parte, adica oameni faini, "intelectuali si artisti", vorba lui draqdla4.
a iesit foarte bine pana la urma.
sistemul de prindere este clasic pentru orice expozitie. iar noi, alaltaieri seara ne-am chinuit 4 ore si jumatate, pana la 1,30 noaptea sa punem fotografiile pe passepartout-uri si sa le prindem foarte central niste sforicele. insa banda adeziva a cedat nervos sub greutatea fotografiilor, asa ca a doua zi am trecut la planul B, plastilina speciala. asa ca acum exponatele au si sforicelele elegante puse de noi, dar le-am lipit si cu plastilina.
Rapunzel, cine stie, poate om pleca si in turneu candva :)
User avatar
Rapunzel
General
General
Posts: 1708
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:40 pm

Post by Rapunzel »

Cristina wrote: sistemul de prindere este clasic pentru orice expozitie. iar noi, alaltaieri seara ne-am chinuit 4 ore si jumatate, pana la 1,30 noaptea sa punem fotografiile pe passepartout-uri si sa le prindem foarte central niste sforicele. insa banda adeziva a cedat nervos sub greutatea fotografiilor, asa ca a doua zi am trecut la planul B, plastilina speciala. asa ca acum exponatele au si sforicelele elegante puse de noi, dar le-am lipit si cu plastilina.
Rapunzel, cine stie, poate om pleca si in turneu candva :)
M-am uitat si in poze, si, din cate imi dau seama, asta e sistemul folosit si de noi la ultima noastra expozitie. Dar nu mai stiu cu ce au atasat ramele de clipsurile alea (parca erau clipsuri la noi, trebuie sa ma uit mai atent :D ). Oricum si noi avem mereu problema cu banda dublu adeziva, ne cadeau pozele intr-o veselie, trebuia sa trecem zilnic pe la expozitie sa le lipim la loc :lol:

Astept sa puneti si voi pozele voastre mai in detaliu, sa le vedem mai bine. Din ce am vazut eu pana acum, ati ales niste exponate superbe :D
User avatar
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 416
Joined: Mon Feb 22, 2010 2:09 am
Location: Brasov

Post by The Chaser »

Jos palaria! Maine fac in asa fel sa ajung si eu. Frumoasa initiativa :D Felicitari tinerilor fotografi! :wink:
@PEnTRU: CV am pe undeva, cat despre proba, sa mi se puna la dsipozitie un DSLR cu 24-70 si 70-200 f/2.8 si dau proba fericit (glumesc)
Fiecare om are o pasarica, eu am un stol...
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

http://www.adevarul.ro/locale/brasov/Ra ... 70699.html

...cu mentiunea ca nu am nicio poza cu Linkin Park in expozitie :lol:
User avatar
Sylar
General
General
Posts: 2821
Joined: Wed Sep 16, 2009 8:00 pm
Location: chick-a-go

Post by Sylar »

deocamdata :D ..eu inca sper sa vina in Romania...ei si 30 Seconds to Mars
Ponta n-a plagiat.Ponta a facut cover.

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

PEnTRU wrote:http://www.adevarul.ro/locale/brasov/Ra ... 70699.html

...cu mentiunea ca nu am nicio poza cu Linkin Park in expozitie :lol:
:lol: :lol: :lol: Foarte tare si prima poza din articol :D
Image
Post Reply