Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Fotografia, eterna pasiune.
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> DIVERSE
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
MIKE THE REVELATOR
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 04/Iul/2010

MesajTrimis: Mar Iul 06, 2010 9:52 pm    Titlul subiectului: Fotografia, eterna pasiune. Raspunde cu citat (quote)

Fotografii care v-au plãcut, care v-au oripilat sau care nu v-au lãsat indiferenþi.

MIKE THE REVELATOR
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Mar Iul 06, 2010 10:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Continui tot eu ca vad ca nu se baga nimeni momentan Very Happy Smile

Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 04/Mar/2010

MesajTrimis: Mie Iul 07, 2010 12:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

O_O nice ones... Very Happy
Adu'mi aminte sa postez si eu aici, ca acum e prea tarziu Laughing
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
MIKE THE REVELATOR
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Mie Iul 07, 2010 11:45 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Astept Very Happy
AVA
General
General

Data inscrierii: 26/Oct/2009

MesajTrimis: Mie Iul 07, 2010 6:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca e sa ne referim la poze care ne-au influentat in vreun fel, postez si eu trei poze care mi-au schimbat perceptia despre viata; Daca sunt considerate prea "dure" le sterg insa sunt poze reale ,poze pentru care fotografii respectivi au fost recompensati cu premii internationale, chiar The Pulitzer:
Pozele le-am luat de pe robii.com(pentru ca aici au o dimensiune mai mica)
http://www.robii.com/components/com_joomgallery/img_pictures/lucruri_wow_6/10_poze_care_au_schimbat_istoria_17/10_poze_care_au_schimbat_istoria_20090604_1140975201.jpg
Fotoreporterul Frank Fournier a surprins-o in acest cadru pe Omayra Sánchez( 13 ani), cu cateva ore inainte ca aceasta sa moara din cauza hipotermiei.Era prinsa intre daramaturile propriei case ,dezastru produs de eruptia vulcanului Nevado del Ruiz
http://www.robii.com/components/com_joomgallery/img_pictures/lucruri_wow_6/10_poze_care_au_schimbat_istoria_17/10_poze_care_au_schimbat_istoria_20090604_1422840569.jpg
Pe 1 februarie 1968, fotograful Eddie Adams de la “Associated Press” a surpris aceasta intamplare in Vietnam. Nguyen Ngoc Loan, seful politiei locale il executa pe prizonierul Nguyen Van Lem. La un an dupa intamplare, Eddie Adams a primit premiul Pulitzer . Exista si o inregistrare video a scenei, insa poza lui Eddie a fost considerata mult mai sugestiva

http://www.robii.com/components/com_joomgallery/img_pictures/lucruri_wow_6/10_poze_care_au_schimbat_istoria_17/10_poze_care_au_schimbat_istoria_20090604_1171738680.jpg
Fotografia arata un copil lovit de foametea din Sudan si il surprinde cand acesta se tara in directia unei tabere a Natiunilor Unite aflata la un kilometru distanta!(1994)Vulturul asteapta ca acest copil sa moara ca sa il poata manca. Poza a produs un soc pe intreaga planeta.Nu se stie ce s-a intamplat cu copilul, nici macar fotograful Kevin Carter care s-a sinucis din cauza depresiei, trei luni mai tarziu nu a aflat!

Ultima modificare efectuata AVA la Mie Iul 07, 2010 8:18 pm, modificat de 3 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Shilo
General
General

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Mie Iul 07, 2010 6:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stiu ca fotograful ultimei poze, s-a sinucis.
General
General

MesajTrimis: Mie Iul 07, 2010 7:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Asta nu stiam dar a luat premiul cel mare.Nu cred ca pentru mine exista o alta poza care sa ma impresioneze mai mult decat aceasta!
Sus
Rapunzel
General
General

Data inscrierii: 07/Dec/2009

MesajTrimis: Mie Iul 07, 2010 7:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da... si eu stiu povestea cu fotograful ultimei poze, s-a sinucis la destul de putin timp dupa ce a fost premiat Crying or Very sad

Eu zic ca ar fi frumos sa punem si sursa pozelor, daca nu chiar autorul Smile
Sus
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Mie Iul 07, 2010 7:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rapunzel a scris:
Eu zic ca ar fi frumos sa punem si sursa pozelor, daca nu chiar autorul Smile

Exact, va rog sa puneti sursa sau autorul. E un minim de respect pentru munca celui care a facut-o.

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
AVA
General
General

MesajTrimis: Mie Iul 07, 2010 7:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, aveti perfecta dreptate. Am sa fac un edit. Scuze pentru ca am omis acest lucru!
Sus
Assasimon
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 04/Mar/2010

MesajTrimis: Joi Iul 08, 2010 4:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.toxel.ro/Inspire/13-fotografii-care-au-schimbat-lumea_2143.html
LoL, l'am primit azi pe 9AM. Smile
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
AVA
General
General

MesajTrimis: Joi Iul 08, 2010 6:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Assasimon a scris:
http://www.toxel.ro/Inspire/13-fotografii-care-au-schimbat-lumea_2143.html
LoL, l'am primit azi pe 9AM. Smile

tot din aceasra categorie fac parte si pozele postate de mine doar ca pe mine ,persomal, cele trei m-au impresionat cel mai mult.
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Joi Iul 08, 2010 7:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da, ok. puneti sursa, dar am o mare rugaminte: nu mai postati fotografii socante. postati fotografii interesante, frumoase, deosebite, dar nu imagini socante si nu imagini cu continut explicit sexual. va rog sa nu ma acuzati de cenzura, dar forumul asta este frecventat de multi tineri, inclusiv de scolari. nu este un portal de fotografie, unde sa anunt inainte de afisarea unor fotografii socante ca ele sunt socante sau aceste fotografii sa fie ascunse publicului larg si accesibile doar celor care dau click pe un link, asa cum fac site-urile profesioniste.
deci, nu mi-o luati in nume de rau, dar nu postati fotografii socante. eu personal nu am vrut nicodata sa deschid un topic unde sa afisam fotografii, tocmai pentru ca exista milioane de fotografii care pot fi puse aici, care impresioneaza prin frumusete sau prin incarcatura momentului, dar si fotografii pe care nu vreau sa le vad aici niciodata. va multumesc.

Ultima modificare efectuata Cristina la Joi Iul 08, 2010 7:28 pm, modificat de 2 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Sabeen
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 01/Iul/2010

MesajTrimis: Joi Iul 08, 2010 7:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am si eu o intrebare? Nu se poate implementa in forum optiunea de "Spoiler"?
Stiu sigur ca exista, pentru la l-am mai vazut si pe alte forumuri si ne-ar scuti de o gramada de necazuri Razz
Ex: http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=110598
General
General

MesajTrimis: Joi Iul 08, 2010 7:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am postat pe mesaj...daca trebuie ,le scot fara probleme...poate ar fi mai bine, tinand cont de faptul ca de la acele poze nu a mai pus nimeni imagini vesele...doar ca trebuiesc modificate si celelalte comentarii. Cum vreti.Nu mi se pare a fi cenzura, greseala e a mea!...si recunosc ...ma cam saturasem de femei goale!
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> DIVERSE Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Urmatoare
Pagina 1 din 27

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro