Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Noi aparitii discografice
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3 ... 46, 47, 48

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> MUZICA
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Cristina
webmaster
webmaster

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Joi Oct 13, 2016 9:51 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Ce surpriza, generale, nu te-am mai vazut de mult pe aici! Razz
Sylar
General
General

MesajTrimis: Dum Mar 10, 2019 2:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In Flames - I. The Mask - imi place noua lor directie. Clar, nu mai e vechiul In Flames dar suna exceptional

Children of Bodom - Hexed - sau un Alexi Laiho epic

Si capodopera primului trimestru
Swallow the Sun - When A Shadow Is Forced Into The Light

Doom metal la superlativ

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Vin Mar 15, 2019 9:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hm... M-ai facut curioasa....
Sylar
General
General

MesajTrimis: Lun Mai 20, 2019 7:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

o alta recomandare
Death metal suedez de inalta calitate

Amon Amarth - Berserker

si s-au trezit la viata si veteranii Possessed

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Mai 29, 2019 10:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, trebuie sa ii ascult si eu.
Freezerator
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Joi Mai 30, 2019 8:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

A ascultat cineva noul album Oomph! - Ritual de anul asta? Vad ca nu e nicio sectiune dedicata trupei asteia pe forum, asa cum s-a procedat pentru Eisbrecher, Megaherz etc.

Trupa e destul de buna, dar albumul asta nou m-a cam dezamagit. Prefer precedentele 3-4, sincer sa fiu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Iun 04, 2019 8:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Freezerator, sunt ceva fani Oomph! pe aici, dar nu s-a deschis topic încă pentru Oomph!
Personal îi ascult cu consecvență de foarte mulți ani, cu mențiunea că în ultimul an i-am ascultat "în draci", am dezvoltat așa o obsesie, că ratarea concertului de la Hamburg de anul ăsta era să îmi provoace o reală depresie Rolling Eyes
Am ascultat Ritual, nici eu nu pot spune că m-a cucerit, dar problema este că nici nu i-am acordat atenția cuvenită, așa că voi reveni asupra lui și îți voi spune cum îl mai simt.
Freezerator
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

MesajTrimis: Dum Iun 09, 2019 1:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cristina a scris:
Freezerator, sunt ceva fani Oomph! pe aici, dar nu s-a deschis topic încă pentru Oomph!
Personal îi ascult cu consecvență de foarte mulți ani, cu mențiunea că în ultimul an i-am ascultat "în draci", am dezvoltat așa o obsesie, că ratarea concertului de la Hamburg de anul ăsta era să îmi provoace o reală depresie Rolling Eyes
Am ascultat Ritual, nici eu nu pot spune că m-a cucerit, dar problema este că nici nu i-am acordat atenția cuvenită, așa că voi reveni asupra lui și îți voi spune cum îl mai simt.

Si eu i-am ascultat obsesiv acum vreo 10 ani, apoi i-am dat la o parte, ca sa revin dupa aceea la ei. A fost o relatie stranie cu trupa asta. Mie nu prea imi plac primele albume asa mult, mi se pare ca e prea mult filler si not enough killer. Primul album Oomph! despre care pot spune ca e solid e GlaubeLiebeTod din 2006. Ce a fost inainte e o amestecatura de piese bune, inundate de mult penibil. Poate pentru unii conteaza mult sa aiba o piesa, doua, trei care sa-i zguduie, insa pentru mine daca restul de 7-8 piese sunt slabe, nu se califica.

Toate albumele lor din anii 90 (poate cu exceptia primului care e un material al cautarilor), ca Sperm, Defekt, Wunschkind, Unrein sunt cam juma-juma. Plastik si Ego mi se par slabe rau, iar albumul care i-a consacrat ca sa zic asa in rockul comercial - Wahrheit oder Pflicht - e afectat de aceleasi simptome ca albumele lor din anii 90 (too much filler, not enough killer). Abia dupa 2006 s-au redresat. Monster si Des Wahnsinns fette Beute imi plac foarte mult, la fel si XXV, dar Ritual e varza rau.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Red9
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 17/Sep/2009

MesajTrimis: Lun Iun 17, 2019 9:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stiu ca e aparut de ceva timp (2 luni, mai exact), dar va recomand si eu ultimul album al celor de la Rotting Christ - The Heretics.
Veti avea o surpriza placuta. Smile
Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Iun 18, 2019 11:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Merci, il pun pe lista Very Happy
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> MUZICA Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3 ... 46, 47, 48
Pagina 48 din 48

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro