Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Noi aparitii discografice
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3 ... 45, 46, 47, 48  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> MUZICA
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Cristina
webmaster
webmaster

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Mie Noi 12, 2014 9:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu am buton de like. Ai un like de la mine Razz
Raul Marian
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 14/Mar/2013

MesajTrimis: Dum Noi 16, 2014 1:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sincer sa fiu nu sunt foarte multumit de albumul Silent so long. Imi plac 3-4 melodii dine el, dar si din acelea as putea elimina si as ramane cu exact 2 melodii: Silent so long si Eat you alive. In rest nu mi se pare chiar asa de reusit. Instrumentalul este perfect dar la voce, nu stiu. Sau poate este din cauza versurilor? La unele melodii versurile mi se par ori prea restranse(deci au avut nevoie sa fie repetate) ori umpic nepotrivite cu instrumentalul. Sincer sa fiu am si avut cateva exceptii, mai ales ieri cand am ascultat albumul, deci se poate sa fie asa pentru mine si de ce nu este ceea ce m-am asteptat eu Smile))
General
General

MesajTrimis: Mie Noi 26, 2014 10:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Kistvaen - Desolate Ways

- dpmdv unul din c m bune albume depressive black metal din ultimii ani..si categoric unul din albumele f bune iesite in acest an

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sylar
General
General

MesajTrimis: Vin Dec 12, 2014 3:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Depeche Mode - Live in Berlin

cadou de craciun superb Very Happy

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
pipes
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter

Data inscrierii: 21/Mai/2010

MesajTrimis: Dum Ian 18, 2015 1:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

https://www.youtube.com/watch?v=xB_nKpEkILs

Albumul vine prin martie.
Sus
Shilo
General
General

MesajTrimis: Mie Ian 21, 2015 7:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cool!!!!
Nimic nou ca stil ... dat totuși rămâne Cool!
admin
admin

MesajTrimis: Vin Feb 13, 2015 4:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ascultat primul extras de pe viitorul album Nightwish. E vorba de EP-ul "Elan".
Pfoaa, nici nu stiu cum sa ii zic: slab? plictisitor? monoton? lipsit de nerv? lipsit de orice?... Si de ce naiba e atat de prezent fluierasul ala pe ambele piese? Eu inteleg ca l-au luat pe domnul suflator ca membru cu drepturi depline in trupa, dar nici chiar asa. Zici ca e album de irish music. Si unde e vocea lui Hietala?! Nici macar un strigat, ceva, pe fundal... Eu nu stiu ce mai cauta omul ala in trupa asta. Se scufunda incet, dar sigur.
Daca un EP care vrea sa promoveze albumul e asa slab, cum va fi tot albumul?

Singurul lucru interesant e ca prima piesa poarta numele unei firme celebre de schiuri (Elan) iar cea de-a doua a unui mare ciclist in activitate (Sagan) Laughing

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Sylar
General
General

MesajTrimis: Vin Feb 13, 2015 4:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Mie mi se pare simpatica piesa.Sagan insa e mult mai buna dar Elan imi aduce a Eluveitie (daca ar apare voci de death pe album chiar as zice ca e Eluveitie Smile))

si zi-mi o parere despre The Pale Emperor a lu Manson - mie mi se pare un album care aduce foarte mult a Nine Inch Nails.Si-mi place enorm de mult

Sus
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Vin Feb 13, 2015 4:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Albumul lui Manson... MM a pierdut la agresivitate, dar a castigat la finisaje, la productie. E placut de ascultat, curge firesc... L-am ascultat de multe ori pana acum, e bun.

Iar la ora asta Eluveitie e peste Nightwish. Detasat Wink

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Mar Mar 03, 2015 9:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eeesteeee:

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Sylar
General
General

MesajTrimis: Vin Mar 06, 2015 2:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

O trupa extrem de draga mie..si albumul ff bun

si un album foarte bun de la o trupa romaneasca

Whispering Woods - Perditus et Dea

https://www.youtube.com/watch?v=taEJnmPPIj0&feature=youtu.be

Sus
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mar Mar 10, 2015 9:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mai sa fie, ce coperta simpatica are Moonspell!!! Doamna respectiva vad ca are si o operatie pe cord deschis! Very Happy

Si in avanpremiera: http://www.revolvermag.com/news/faith-no-more-premiere-new-song-superhero-announce-album-details.html
The Chaser
Oberstleutnant
Oberstleutnant

Data inscrierii: 22/Feb/2010

MesajTrimis: Mie Apr 01, 2015 2:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce părere aveți despre noul album Nightwish?
Sylar
General
General

MesajTrimis: Mie Apr 01, 2015 3:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

o sa dau copy-paste din discutia mea cu cineva pe facebook (e in engleza)

The plus sides are: it is a way better album than the ones with Anette and some with Tarja aswell (with Tarja Nightwish tend to become repetitive)..I also loved the new member with his.."whistle" it really brought a new sound to Nightwish.Also the lyrics are..very good and interesting..the orchestra almost epical
TGSOE is a masterpiece..hope they'll play live..at least from time to time

And as I will contradict myself..it was a good thing and a bad thing that Floor doesn't do operatic vocals:
good thing is that it departs from the old Nightwish like trying to create a new identity
bad thing : is that with this..any female singer can sing a Nightwish song..so Floor can become expendable anytime

The bad things

the mastering of album seems like it was over-reacted

all the sounds are put together like a sallad..look for instance at Extinct or Omen for comparison

The Eyes Of Sharbat Gula -is another low point

if you do an instrumental song..don't do it that boring

I prefer anytime Moondance or Last of the wilds (anyway smth heavy)

or it could've been a slow one..but not that long (as length)

Sus
PEnTRU
admin
admin

MesajTrimis: Joi Apr 02, 2015 9:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu la "The bad things" as trece pe primul loc si inca detasat:
CE DRACU' AU FACUT CU VOCEA LUI HIETALA???!!!! E primul album in care vocea lui lipseste, fiindca lalaielile alea pe backing si parca ceva pe ultima piesa, nu se pun.
Asa ca, concluzia mea la noul album e: fuck off, Nightwish!

rammstein.ro
OUTDOOR ROMANIA
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> MUZICA Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3 ... 45, 46, 47, 48  Urmatoare
Pagina 46 din 48

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro