Pagina de start a forumului
rammstein.ro/forum

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Noi aparitii discografice
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, ... 46, 47, 48  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> MUZICA
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
laurentiu
Feldwebel
Feldwebel

Data inscrierii: 16/Sep/2009

MesajTrimis: Vin Sep 25, 2009 2:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si eu am urmarit cu sufletul la gura aparitia lui "forever is the world" (T.O.T.)... dupa prima auditie, sunt un pic dezamagit.. piesele par un pic cam lente, plictisitoare, diluate... "storm" m-a cucerit din prima... "forever" nu prea.. dar, las loc de ziceri mai bune.. deocamdata ma aflu sub prima impresie...
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Vin Sep 25, 2009 6:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alice in Chians suna foarte bine si cu acest DuVall. Seamana la voce ceva de groaza cu regretatul... Voce de grunge clasic, dar foarte placuta.
Sylar
General
General

MesajTrimis: Mar Sep 29, 2009 6:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

toamna continua super... Editors - In This Light and On This Evening...desi sunt un fan foarte nou al acestei formatii,albumul asta este exceptional...The Boxer,In This Light and On This Evening,Life Exit dar in special You don't know love...magnific album - 10

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristina
webmaster
webmaster

MesajTrimis: Mie Sep 30, 2009 6:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aha! Trebuie sa-l ascult si eu. Imi plac mult Editors si sunt foarte faini si live.
Sylar
General
General

MesajTrimis: Sam Oct 17, 2009 10:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Epica - Design Your Universe -10...sau inca o formatie care-i face pe Nightwish sa para amatori

"Constantin Cristian: eu stiu o troopa care de ani de zile scoate albume da uita sa si cante pe ele!"
Sus
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann

MesajTrimis: Dum Oct 18, 2009 7:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

... poate pe actualii Nightwish Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Sylar
General
General

MesajTrimis: Dum Oct 18, 2009 7:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pai la actualii ma refeream..stai calma...nu o compar eu pe Simone cu Tarja...insa Epica s-au dezvoltat foarte mult in ultimii ani

----------------
Now playing: Rammstein - Frühling in Paris
via FoxyTunes

Sus
Sylar
General
General

MesajTrimis: Vin Oct 23, 2009 7:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://arianrod.wordpress.com/2009/10/20/metallica-lanseaza-un-nou-dvd/
Desi mi-as fi dorit unul din cele 5 concerte de la Copenhaga(unde au cantat si Suicide & Redemption)..insa si concertul de la Nimes a fost magnific(stiu asta fiindca am toate concertele lor din turneul World Magnetic din Europa) Razz

----------------
Now playing: Rammstein - Rammlied
via FoxyTunes

Sus
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann

MesajTrimis: Sam Oct 24, 2009 9:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

io nu mai vreau material inregistrat cu metallica vreau sa ii vad eu, cu ochii mei, din nou...
SOMEDAY! again!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Sylar
General
General

MesajTrimis: Sam Oct 24, 2009 10:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

well...din cate am citit ..dupa vacanta de la sfarsitul turneului world magnetic..vor incepe sa faca un album nou..estimat sa apara in 2011

Sus
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann

MesajTrimis: Dum Oct 25, 2009 12:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ptiu... eu cred ca va dura inca 5 ani crearea unui nou album, deci probabil ca mai pupam noi turneu nou dupa albumu urmator priin 2013/2014 Razz
Sus
Link512
Obergefreiter
Obergefreiter

Data inscrierii: 26/Oct/2009

MesajTrimis: Lun Oct 26, 2009 9:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vader - Necropolis foarte reusit albumul, chiar daca a mai ramas doar Piotr din membrii "vechi"...
The Project Hate MCMXCIX - The Lustrate Process...uite aici o trupa de care nu pot zice nimic de rau...si nici n-o sa incep acum...excelent album
Nile - Those Whom The Gods Detest ...sunetul clasic si tipic Nile, cu care m-am obisbuit..album ok...
si bine inteles Liebe is fur alle da, dar nu discut despre el aici Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Sylar
General
General

MesajTrimis: Lun Oct 26, 2009 9:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Necropolis suna ca si cum Metallica ar canta death..fff bine

----------------
Now playing: Therion - Draconian Trilogy
via FoxyTunes

Sus
Sylar
General
General

MesajTrimis: Vin Noi 06, 2009 11:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Within Temptation - An Acoustic Night At The Theatre...daca mai sustin asemenea concerte acustice...ar avea o mica sansa sa-i ajunga pe maestrii in concerte acustice de la Anathema..bun albumul - 7

si...

Combichrist - Today We Are All Demons RUPERE totala...10..foarte buna alegerea celor de la Rammstein..mai mult..ar merita sa cante cu ei 1 sau 2 melodii(ma gandesc la Pussy si Du Hast)

Sus
Sylar
General
General

MesajTrimis: Sam Dec 05, 2009 1:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

30 Seconds To Mars - This Is War (la egalitate cu Battle for the sun..dar mai putin comercial decat acesta)

Dark Funeral - Angelus Exuro Pro Eternus (se vede semnatura lui Peter Tagtgren (el l-a masterizat sau cum s-o spune)...probabil cel mai bun album al lor

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului -> MUZICA Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, ... 46, 47, 48  Urmatoare
Pagina 2 din 48

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

© rammstein.ro - Webmaster: cristina@rammstein.ro