Impresii dupa concert - Bucuresti 27-06-2010

date de turneu, review-uri, fotografii din concerte etc...

Moderator: Cristina

Post Reply
User avatar
PEnTRU
admin
admin
Posts: 1897
Joined: Wed Sep 16, 2009 10:28 am
Location: Brasov
Contact:

Post by PEnTRU »

dmLucia wrote:ce pass bengos de photopit ai avut! :D
Acum e si mai bengos, avand in vedere ca are pe el semnatura domnului Lindemann. :D
User avatar
rocky_stein
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 670
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:13 pm
Location: pierdut in zid

Post by rocky_stein »

si eu am primit un autograf si cred ca mai multi : "Rammstein va iubeste" sta scris frumos in sufletele noastre :roll:

apropo, nenea fotograf, de ce nu putem sa salvam si noi pozele in pc. ar fi frumos, mai ales pentru cei care nu au putut sa faca sau nu au avut cu ce :roll:
Last edited by rocky_stein on Mon Jun 28, 2010 11:26 pm, edited 1 time in total.
Ich hass das Menschen.........
"Stillgestanden in der Brust
Ein totes Herz ist kein Verlust
Rührt euch nicht!"
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

PEnTRU wrote:
dmLucia wrote:ce pass bengos de photopit ai avut! :D
Acum e si mai bengos, avand in vedere ca are pe el semnatura domnului Lindemann. :D
da da lauda-te :roll: ca nu ai avea cu ce :twisted: cum or fost ei? cand ati dat de ei, dupa cantare sau inainte? impresii chestii! spam us :P
User avatar
vlaad
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 79
Joined: Wed Jun 23, 2010 10:23 pm
Location: Zalau

Post by vlaad »

DUMINICA am urlat cat m-au tinut plamanii.
DUMINICA am dat din cap pana am ametit.
DUMINICA am sarit pana nu mi-am mai simtit picioarele.
REZULTATUL o experienta DE NEUITAT !



Asa ceva am trait eu daca ma gandesc 8)
Other bands play. RAMMSTEIN BURNS !
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

apropos de fani de departe, la metallica am vazut unul din Guatemala, altul din Mexic, altul din Australia, din Anglia. unii merg in turneu in europa sa vada festivalele Sonisphere. :shock:
vlaad eu mi-am simtit picioarele din pacate, mi s-au umflat si m-au durut de la 4 dupa-masa incolo de am crezut ca nu mai pot ramane la festival. dar am suportat si am vazut Rammstein :D
User avatar
vlaad
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 79
Joined: Wed Jun 23, 2010 10:23 pm
Location: Zalau

Post by vlaad »

Dar acum nu te mai dor asa-i ? :D
Other bands play. RAMMSTEIN BURNS !
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

din pacate da. nu asa de rau ca si ieri seara, am crezut ca nu o sa pot adormi :P dar am stat 9 ore intr-un autocar deci asta le-a pus iarasi pe jar. nu mai merg in bucuresti niciodata de acum incolo, decat daca am eu concert. si atunci o sa merg cu avionul oricum. am vazut tot ce era de vazut dintre trupele care nu trec prin restul tarii. :D
niste poze pe care am reusit sa le fac peste gramezile de brate si capete (foarte greu avand in vedere ca abia am vazut ceva pe scena :P)
Image
Image
Image
Image
Image
Last edited by dmLucia on Mon Jun 28, 2010 11:50 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Sambit
Oberstleutnant
Oberstleutnant
Posts: 474
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:21 pm

Re: fara cuvinte!

Post by Sambit »

justme wrote:baietii de la IRIS in randul 3
Cum fara ei? Valter Popa e mare fan Rammstein! :lol:
rocky_stein wrote:apropo, nenea fotograf...:
Se pot salva, si inca cum! ;)

Din ce am vazut si auzit pe net, numai pareri de bine! Si Chirila spre mirarea mea a facut reclama buna...

Chiar ma gandeam ca is prea putine poze pe rockxpress.ro cand hopa si galeria de pe rammstein.ro, BESTIAL!

PS Ce ati baut la concert? Dar la intalnire? ;)
--
Cum te simti in ultima halucinatie a lui Poe?
User avatar
vlaad
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Posts: 79
Joined: Wed Jun 23, 2010 10:23 pm
Location: Zalau

Post by vlaad »

Ai noroc pentru ca Iron Maiden canta in parcare la Polus :)
Bere in general. la sfarsit mergeai pe pahare goale de bere.. un covor impresionant
Other bands play. RAMMSTEIN BURNS !
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

Un singur lucru lipseste! O fotografie de grup...adica o poza cu forumistii prezenti la concert!...in rest...extraordinar! :wink:
User avatar
dmLucia
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 321
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:56 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by dmLucia »

vlaad wrote:Ai noroc pentru ca Iron Maiden canta in parcare la Polus :)
Bere in general. la sfarsit mergeai pe pahare goale de bere.. un covor impresionant
da cine-o zis ca merg la maiden? :P ma duc daca dau de-o invitatie, altfel nu mai dau bani pe nimica. am cheltuit prea mult cu toata distractia cu sonisphere... printre milioanele pt bilet, am dat si rechinilor pe taxi intr-o seara multi... in fine.
User avatar
draqdla4
General
General
Posts: 1287
Joined: Wed Sep 16, 2009 7:47 pm
Location: Brasov.ro

Post by draqdla4 »

AVA wrote:Un singur lucru lipseste! O fotografie de grup...adica o poza cu forumistii prezenti la concert!...in rest...extraordinar! :wink:
Tu sigur n-ai fost la Bucuresti sa ne spionezi? :lol: Intr-adevar, nu am facut o poza de grup, chiar se discutase despre asta la un moment dat. Am uitat la momentul potrivit, apoi lumea s-a imprastiat...
Image
AVA
General
General
Posts: 1633
Joined: Mon Oct 26, 2009 12:23 pm
Location: Timisoara

Post by AVA »

draqdla4 wrote: Tu sigur n-ai fost la Bucuresti sa ne spionezi? :lol:
...ba da...m-a vazut rocky_stein...in pielea sau penele unui pescarus... :lol: :lol: :lol: pacat! ar fi fost o amintire in plus pentru voi iar pentru noi ,o mare bucurie!dar nu au intrat zilele in sac!
:roll:
User avatar
Mihnea
Stabshauptmann
Stabshauptmann
Posts: 338
Joined: Wed Sep 16, 2009 9:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Mihnea »

Tot nu am cuvinte.. chiar si acum, la ceva zile de la concert, sunt inca fascinat de ce am putut sa vad.. concertul a fost magnific, din toate punctele de vedere.. de cand Till a inceput sa cante din spatele cortinei, pana cand a spus Rammstein, va iubim; de la B********, una din cele mai "zgomotoase" melodii, pana la Frühling in Paris; de cand steagul Germaniei a cazut si Rammstein a inceput sa cante pentru prima oara in Romania, aruncand in aer toata scena, pana cand cortina din spate, zgariata parca de un dinozaur, a cazut si ea in timpul melodiei Frühling in Paris, facandu-ne sa uitam de latura dura a Rammstein; de la mutrele pe care Till le face in mod normal la toate concertele pana la semnul aratat publicului la Du hast, prin care parca ne spunea "e foarte bine ce faceti, haideti din nou!"; de la steagul Germaniei de la inceput, la steagul Romaniei pe care l-a luat Flake si l-a pus pe clapele lui..
Totul, totul, a fost parca din alta lume.. pentru o ora jumatate am uitat de tot, am visat frumos, am fost cu adevarat fericit. Cu totii cred ca am fost la fel.
Desi a fost parca prea putin, eu am sarit, am cantat, am tipat, am facut tot ce am putut sa traiesc fiecare melodie la maxim. Je ne regrette rien!
User avatar
Armin
Obergefreiter
Obergefreiter
Posts: 15
Joined: Mon Jun 28, 2010 3:11 pm
Location: Galati

Alte poze

Post by Armin »

Image
Image
Image
Image
Image


Am mai adugat cateva...

Stiti cumva daca va aparea un dvd cu concertul (nu ca Volkerball ) sau o inregistrate oficiala a concertului?
Post Reply